Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stát každoročně ochudí důchodce o miliardu od anonym - Justice je nejslabší článek naší demokracie. Jsem již...

 • 27. 9. 2020 9:54

  bez přezdívky

  Justice je nejslabší článek naší demokracie. Jsem již 12 let účastníkem řízení o náhradu škody. Případ, by logicky myslící člověk musel rozhodnout za 5 minut. Logického myšlení je u soudu jako šafránu.
  Neznalost malé násobilky, či převodu měrných jednotek u soudců není vzácností od OS až po ÚS. Existují samozřejmě i soudci moudří ale dle naší zkušenosti jsou v menšině. V celé justici chybí selský rozum a je zde tendence mnoha slovy neříci nic. Naprosto rozdílná rozhodnutí v identicky stejných záležitostech jsou běžná. Soudy rozhodují mocensky a ne na základě argumentace. Paradoxně před soudy má pravdu ten kdo dovede víc lhát. Toto samozřejmě vyhovuje i advokátům, kteří jsou placeni za úkon. Náklady řízení tak často mnohonásobně převýší částku vymáhané škody. Neumím si představit, že by např. servisní mechanik opravoval jednoduchou závadu na pračce 12 let a přestože ji neopravil, či opravil nekvalitně, žádal by za opravu částku několika násobně převyšující cenu nové pračky. Bez důkladné reformy současné justice nelze dosáhnout stavu odpovídajícímu právnímu státu.

 • 2. 10. 2020 13:19

  mr

  Souhlas. Ten kdo přišel do styku s touto justicí, kriminál.policii a dalšími v přímém přenosu ví své.
  Logika a právo u nich neexistuje. Jen opíši:
  Neznalost malé násobilky, či převodu měrných jednotek u soudců není vzácností od OS až po ÚS.
  (Místo inteligence použijí nástroj, místo své osobnosti falešné ego)
  V celé justici chybí selský rozum. (Přirozené nezneužitelné uvažování)
  Tendence mnoha slovy neříci nic. (Spekulace a sémantika všeho druhu)
  Soudy rozhodují mocensky a ne na základě argumentace. (U všech je tak v soudní síni projev násilí)
  Paradoxně před soudy má pravdu ten kdo dovede víc lhát. (Zvláště St.zástupců, advokátů, ničení důkazů, zneužívání svědků atd.)
  Bez důkladné reformy současné justice nelze dosáhnout stavu odpovídajícímu právnímu státu. ( Toto je zásadní problém zuby se držící justice prolezlá korupčními penězi, nečestností a mlčením. Kdy za ní rozhodují úředníci a ne ona sama. A když, tak prolezlé nečistoty pramenící z tělesného pojetí)
  Proti lžím a podvodům které si napíši jako zákon a soudí s nimi se nedá bránit.

  Existuje však spravedlivý zákon, který je nad veškerou světskou mocí. Zákon příčiny a následku ve 3 podobách činů. Každý se přesvědčuje o této dvojnosti činů až v okamžiku daného mocného času, který určuje jeho další délku druhu života, když opouští své tělo. Neoprávněné osoby nejsou schopny do této oblasti vstoupit a pochopit ji. Spravedlivé vyšší zákony nenechávají na pochybách a v ochraně ty, kdo se na zákon svého osudu připravují, když ještě sídlí v chrámu přiděleného těla, v kterém duch čistou mysl, inteligenci a ego vlastní. Tento zákon nelze zaměnit systémovou chybou.

  2. 10. 2020, 13:21 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).