Hlavní navigace

Názor k článku Stát každoročně ochudí důchodce o miliardu od VlK - Pěkné, i když na můj vkus zbytečně dlouhé. Nechci...

 • 27. 9. 2020 10:45

  VlK

  Pěkné, i když na můj vkus zbytečně dlouhé.
  Nechci zlehčovat, ale nevidím moc šancí. Zvláště pokud valorizace je správně definovaná. Protože těch spravedlností z různých úhlů pohledu je vícero. A občas prostě v rámci zjednodušení, se definuje spravedlnost jinak.

  Má mít důchodce stejný měsíční důchod nebo stejnou částku vyplacenou za odhadovanou dobu pobírání důchodu nebo má mít vyplacenou stejnou částku bez ohledu na dobu pobírání (myšleno včetně dědiců). Co z toho je spravedlivé? A výše důchodu má být dle odvedené částky, počtu let? A teď si vemte, že různí lidé do toho chtějí započítávat ještě mnohem víc, rodinné záležitosti jako péči o dítě, o starší. Troufám si tvrdit, že těch spravedlností je mnoho...

  Vemte si navíc, že těch nespravedlností nařízených zvrchu je víc. Máme kalendářní plat, min. měsíční plat, ale kalendářní měsíce nejsou stejně dlouhé. Víceméně jsme nuceni dostávat či platit za jednotku práce v jednotlivých kalendářních měsících různě. Nebo za různé služby, měsíční paušál za mobil platíte stejně, i když jednou ho využíváte 28 dní, jindy 31 dní.
  (Ne, neříkám, že má být denní plat, ne neříkám, že má být měsíční, týdenní, čtvrtlení... plat/plat. Jen říkám, že se mi nelíbí, že už dávno se něco reguluje takovým způsobem, že jakékoliv jiné myšlení je problematické, protože často narazíte na nepřímou regulaci.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).