Starší asistentka má své výhody, odrostlé děti, zázemí atd. Navíc nemocnost takového člověka vzhledem k tomu, že prožil celý život v kanceláři je relativně nízká. Ale co ti ostatní? 50letý manuelně pracující vám nikdy nedá takový výkon jako jeho mladší kolegové. Přizpůsobytelnost starších k novým technologiim je rovněž nízká. Starší lidé se všeobecně obtížněji učí nové věci. Sám autor musí uznat, že něco jiného je učit se ve dvaceti a učit se v padesáti. Prostě už to hlava nebere.
Take si myslim, ze otazka horsiho zdravi a snizene schopnosti ucit se u starsich pracovniku je z velke casti predsudkem. Starsi pracovnici mohou mit o neco malo castejsi marodku, na druhou stranu u nich odpada riziko paragrafu pri peci o male deti a maji daleko zodpovednejsi dochazku na pracoviste, nez ti zacinajici.
I s jejich ucenim to zdaleka neni tak problematicke. Jak rika pan Vinter, v pokrocilejsim veku funguje ucebni proces o neco jinak, nez u mladych. Funguje jinak, ale take velmi solidne.
To není pravda ! Můj děda dělával (ještě za života , země ať je mu lehká) ve Škodovce a pak v Siemensu , jezdil po elektrárnách a spravoval je a byl tím nejlepším zaměstnancem i v 62 letech !!! Tudíž nejde o věk , ale o to jestli je to baví , páč zájem je tím nejlepším lékem na "stáří".
s tímto názorem plním souhlasím. i můj děda pracoval do vysokého věku a vše skončilo až jeho smrtí. ale jistě to byla krásná smrt, jen usnul a asi se mu zdály hezké věci. nikdy nepřestal se bavit a pracovat.
Milý mladý muži, jsem sice uz stará bába = prduch, ale chtela bych Vám říci, že slovo přizpůsobitelnost se píše s měkkým "i".
Ve Vašem mladém věku by to snad přijala i Vaše hlava.