Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Udělejte si rozpočet od Petr Bravenec - Je to zelené, žere to kamení a žije...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 5. 2012 14:12

  Petr Bravenec (neregistrovaný) 2001:470:1f15:----:----:----:----:----

  Je to zelené, žere to kamení a žije to dvacet metrů pod zemí. Co je to? I moje drahá polovice se snaží racionalizovat každý vtip, který prohodím, takže kamenožrouta zeleného prostě nedovede strávit a s knihou "Fauna a flóra českého podzemí" v ruce a s vážným výrazem ve tváři mně přesvědčuje, že se mýlím.

  Berte mou zmínku o dědici jako vtip.

  Ne nadarmo musí vést podvojné účetnictví firmy, a to i přes to, že součástí účetnictví jsou pouze informace o penězích. Smlouvy, které za těmito penězi vězí, jsou uložené ve firemním archivu a finanční úřad po nich jde až na základě informací nalezených v účetnictví. Co není v účetnictví, finanční úřad nenajde.

  Já o svých financích chci mít ještě lepší přehled, než finanční úřad. Proto si vedu své osobní finance v podvojném účetnictví. Pokud sáhnu po správném nástroji - KMyMoney, je vedení účetnictví snazší a nabízí mi řádově více informormací, než libovolná tabulka v Excelu či nalinkovaný sešit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).