Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Udělejte si rozpočet od Jarmila - Na přehled, kolik a kde mám peněz (spořicí...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 5. 2012 8:41

    Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

    Na přehled, kolik a kde mám peněz (spořicí účet, stavební spoření, penzijko), mám šanon. Nepotřebuju tyto údaje vědět každý měsíc, ale do šanonu zakládám roční výpis. Dále jsou v šanonu smlouvy o dalších produktech, např. životní pojištění, úrazové pojištění, to aby pozůstalí věděli, na co mají nárok (protože z účetnictví, třeba i domácího podvojného, nevyčtou podmínky, možná ani firmu, u které je smlouva uzavřena).

    No, a ce se týče toho, zda mne nechat žít dlouho nebo praštit pantokem: předpokládám, že mne dítko za léta zná. Automaty nehraju, do loterie nesázím a pokud zajišťuju servis pro jakýs takýs majetek, tak tyto starosti postupně přesunuju na nástupce a snažím se ho vychovat tak, aby i on měl svým dědicům co předat. Takže předpokládám, že dědic mou situaci zná ještě za mého života, ne sice dopodrobna, ale rámcově mu to stačí.
    A ještě dodám, že úplně stejně to má náš soused, šikovný autoopravář. Z garážového podnikatele se vyšvihl a ve věku kolem 50 let postavil nový autoservis. Víte proč se nebál investovat? Protože pracuje se synem, jeho snacha jim dělá účetnictví a on jim firmu postupně předává. Otevřeně se přiznal, že kdyby neměl nástupce, NIKDY by ten autoservis nestavěl a až do důchodu by auta opravoval v garáži. A taky řekl, že ho štve jedna věc: že syn má hodně dobrých nápadů a taky větší odvahu do novinek, on že by je nedělal, ale když ho syn častokrát přesvědčí, tak pak vidí, že to firmu posunuje dopředu. Ale je rád, že si vychoval dobrého nástupce, na kterého je právem hrdý. I když to pro něj samotného znamená, že ve své firmě začíná být ten druhý, "starý pán".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).