Hlavní navigace

Názory k článku Spotřebitelé - Pozor na rozhodčí doložku!

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 3. 2007 8:36

  Pegas (neregistrovaný)
  podobně minipísmem napsané rozhodčí doložky u Pojistných podmínek ČP, která svěřila rozhodování oblíbené dvojici rozhodců Brož, Sokol (ajta!) a jejich pomocí na mě vymáhá pojistné ze zrušené pojistky, když mi před tím nanísto převodu peněz z jiné pojistky tyto převedla na můj účet. Já jsem je přijal v domnění, že jde o pojistné plnění. Rozhodce rozhodl a jí jsem byl zavázán zaplatit namísto cca 5 000,-- Kč k zaplacení 17 000,-- Kč. Pryč od ČP. Snažím se věc řešit soudním návrhem na přezkum rozhodnutí, ale mezitím již ČP požádala na základě Rozhodčího nálezu o exekuci, a mám teď plno starostí. Sám bych nikdy na rozhodčí doložku nenaletěl, ale teď vím a varuji před podpisem sebelépe graficky zpracované smlouvy. Chránit sny si již od ČP nenechám!
 • 18. 3. 2007 8:41

  okřídlený čípek (neregistrovaný)
  Od ČP jsem odešel, když po převratu hromadně nejen nám zrušila socialistické havarijní pojištění. Léta jsme jim tam cpali spoustu peněz, měli bezeškodní průběh a nemůžeme za to, že s. Havel udělal převrat a ceny všeho vylétly strmě vzhůru. Tak ty staré pojistky mohli nechat dojít, vždyť většina motoristů časem obměnila socialistické výkřiky techniky a la Škoda za něco pořádného a "nevýhodné" pojistky tak přestaly existovat, nanejvýš tam byly bonusy za bezeškodní průběh.

  Dále máme životní pojistku uzavřenou za socialismu. Jednoho podvečera telefonát jménem České pojišťovny: jde nám jen a jen o blaho klientů, vaše pojistka je zastaralá. U pojistky vám nastavíme podmínky tak, aby byly pro vás maximálně výhodné a splňovaly požadavky dnešní doby. Chtěl jsem schůzku na pobočce pojišťovny. Prý abych se nemusel obtěžovat a docházet do pobočky, tak někde doma. Zásadně domů nevpouštím pojišťováky, dealery hrnců nebo spořitelních produktů a jim podobnou chamraď. Následovalo několik schůzek na zahradě /ještě by mohli nabízet pojištění nemovitosti .../a já si mezitím zjišťoval podrobnosti. Věděl jsem již od začátku, že na 99,9 % na změnu nepřistoupím. Po prodejkyni (která snad ani nebyla zaměstnankyní ČP, ale byla perfektně vybavena názornými grafy a modelovými případy) jsem požadoval, aby mi sdělila klady i zápory, vysvětlil jí, že takové vnucování pro blaho klienta nemám rád a že se takto pojišťovna o mne měla starat, když mi vzniknul údajný nedoplatek na splátce pojištění, který samozřejmě po dlouohodobém vysvětlování a dokazování nedoplatkem nebyl. No, asi jsem jí to neříkal dost jasně, stále na mne chrlila jen klady. Zápory to prý žádné nemá. Já z internetu věděl, že u nového pojištění přijdu o garantované zhodnocení, které je u starých smluv dáno. Tudíž na tom tratím. Tak když ona na mne takto, tak já taky tak. Jezdila za mnou vytrvale, ta provize asi stála za to. Sousedi si asi mysleli, že mám milenku. Když mne to pak už nudilo, řekl jsem ji, že s ní nic neuzavřu, protože mi zamlčela podstatné skutečnosti. Byla z toho očividně nakrklá, ztráta času a projetý benzín a k tomu žádný uzavřený obchod asi udělaly své. Jednalo se samozřejmě o Dynamik. Tak jen nyní čekám, kdy ČP najde také nějakou kličku, jak smlouvy nevýhodné pro ČP vypovědět. Proto musím upozornit i na jednu závažnou věc, která se pár lidem stala: nezaplatili nějakou splátku (pomineme důvody), pojišťovna jim (u pro pojišťovnu nevýhodných smluv zásadně nedoporučeně) poslala upomínku (možná, nebo se někde "ztratila"), klienti nemohli nereagovat a pro klienta výhodná pojistka byla zrušena.

  Tady jsou odkazy na diskuzi o Dynamiku:
  http://fincentrum.idnes.cz/diskuse.asp?all=Zobraz+v%9Ae&iddiskuse=A04 0311_152016_fi_osobni_vra
  vlastní článek o Dynamiku a rušení starých smluv: http://fincentrum.idnes.cz/fi_osobni.asp?r=fi_osobni&c=A040311_152016 _fi_osobni_vra&t=A040311_152016_fi_osobni_vra&r2=fi_osobni
 • 18. 3. 2007 8:46

  okřídlený čípek (neregistrovaný)
  Nevím, proč, ale odkaz je odkazem jen v prvním řádku, zbytek ve druhém řádku má také být odkazem, ale není. Tudíž se vám po klinknutí zobrazí pouze stránka iDnes, že je tam chyba.
  Tak ještě jednou, a snad i lépe:
  http://fincentrum.idnes.cz/diskuse.asp?all=Zobraz+v%9Ae&iddiskuse=A040311_152016_fi_osobni_vra
  http://fincentrum.idnes.cz/fi_osobni.asp?r=fi_osobni&c=A040311_152016_fi_osobni_vra&t=A040311_152016_fi_osobni_vra&r2=fi_osobni
 • 6. 4. 2007 13:44

  jojo (neregistrovaný)
  Jo, kdyby jsi uzavíral rozhodčí doložku s nikoli advokátem. Ještě si při žalobě zjisti, zda je tato AK nazastupuje. Pokud ano, tak je podjatost na světě.
 • 5. 4. 2009 15:47

  hrala (neregistrovaný)
  jó, to člověk může podepsat rozhodčí doložku i vědomě, i s tím, že rozhodčího stanoví protistrana sama! Dobrá, ve strachu o kšeft...jenže pak ta protistrana přestane platit a rozhodčího ne a ne stanovit! Měsíce plynou a rozhodnutí není. Ani to podjaté. Za vykonanou práci dle řádné smlouvy s dohodnutou měsíční částkou tak protistrana zůstane dlužná desítky tisíc. Úplně klidně. A úplně klidně mlčí. To je serióznost, co? Jedná se o firmu ECOCHEM EUROPE s.r.o. Slaný.
 • 21. 10. 2010 23:05

  BB (neregistrovaný) ---.sewecom.eu

  Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na další zkušenosti s výše zmíněnou firmou - nabídli mi spolupráci jako prodejce. Děkuji

 • 20. 3. 2010 21:42

  zkušenost (neregistrovaný) 62.240.184.---

  Jo, s firmou Ecochem Europe Slaný mám také zážitky :) byla jsem na zpočátku vypadajícím „normálním“ pohovoru, vše probíhalo poměrně dobře, měla jsem dělat obchodní zástupkyni této firmy… měla jsem jim poté ukázat, jak bych měla prodávat, ale pořád se jim to nelíbilo, ukázali mi tedy fotky, jak by si to představovali…fotky to byli tipu, do půl těla nahé, jen v tangách mýt třeba auto (ukazovat tak ten jejich produkt). No musela jsem tam být asi do osmi do večera, s tím, že se jim tam fakt neslíknu, pak nastalo nepříjemný nátlak, vydírání, musela jsem si vypnout telefon… Pak nátlak na mé rodiče, že asi přijdu o práci, co dosud dělám a že by se mi mohlo stát, že mě taky zastaví policajti…a žádné stěžování mi nikde nepomůže, páč tyhle všechny služby maj prostě pod palcem. No byla jsem ráda, že jsem se tam odtud dostala, tohle už nikdy víc :) A ted mám super práci, bez toho, abych se někde musela ponižovat v zdánlivě prosperující firmě, ale kdo ví, jak to je, když se tam musí k takovýmto úkonům snižovat…

 • 20. 1. 2011 14:37

  šmoulinka (neregistrovaný) 62.84.148.---

  Tak zkušenosti s firmou Ecochem mám též,svlékání a poté nátlak na mojí osobu a vydírání je u nich celkem normální,věřte že by se vyplatilo tam někoho poslat je nás opravdu hodně, to co tam velevážený pan ..X povídá je akorád nesmysl,spoustu věcí jsem si zjistila a ověřila,!! Vyhrožování policií je velký nesmysl a ověřila jsem si to osobně od dobrého známého,při mém pátrání jsem narazila i na několik bývalích uchazečů u f. Ecochem,někteří tam i chvilku pracovali,takže se nebojte já se taky nebála,a ty jejich pokuty za neplnění jsou taky neoprávněné. Když už tam půjdete tak si přečtěte pozorně všechny tři smlouvy které Vám pan X dá k podpisu,nejsou stejné, tak pozor!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).