Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Spořicí účet v cizí měně se příliš nevyplatí od Rejpal - Kdo alespoň trochu sleduje jak se chová devizový...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 6. 2009 20:47

  Rejpal (neregistrovaný)
  Kdo alespoň trochu sleduje jak se chová devizový trh a vyjádření světových špiček k manipulacím s malými a slabými měnami. Tak ten musel vidět, že před časem koruna posílila až k 23 Kč/eur, aby za půl roku spadla na chvíli nad 29 Kč/euro a nyní je zase s ohledem na výkonnost průmyslu neskutečně silná kolem 26 Kč. Osobně předpokládám, že za pár měsíců bude velkými hráči oslabena tak k 32 Kč za euro a možná i víc. Proto ten, kdo má spořící účty jak v korunách a také i v eurech, by si měl teď část korun opět vyměnit na eura a pár měsíců počkat. Domnívám se, že výnos z této transakce mu násobkově vynese daleko víc než jsou připisované úroky.
  Proto by nadpis článku měl správně znít: Spořící účet v cizí měně se příliš nevyplatí pro pasívního klienta.
 • 30. 6. 2009 22:09

  PatrikChrz (neregistrovaný)
  ČNB vyhlásila (v době, kdy byla CZK nejslabší) jako dlouhodobou rovnovážnou cenu 26,50 a opravdu to tak vypadá, že dlouhodobě by měla koruna kolem této ceny oscilovat. Nyní je sice trochu nad, ale dlouhodobý kurz kolem 32 bych neviděl (za předpokladu, že se nestane něco mimořádného).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).