Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Soumrak vkladových produktů. Proč úroky na spoření nerostou? od jindra - Další negativní dopad "kvantitativního uvolňování" ČNB, které členové...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 2. 2019 9:10

  jindra (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Další negativní dopad "kvantitativního uvolňování" ČNB, které členové tehdejší bankovní rady vytrvale obhajují.

 • 5. 2. 2019 9:59

  Šťoural (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Bingo! Divím se, že to autor článku nezmínil. Hlavním důvodem nízkého úročení vkladů je dneska samozřejmě zahlcení bank penězi, tak proč by se trápily s malými vklady lidí. Myslím si, že vklady banky spíše jen otravují, raději by pouze úvěrovaly a samozřejmě hrabaly všemožné poplatky. Jenže i firmy mají dost svých peněz, tak moc o úvěry nestojí, navíc dneska na kdejakou blbinu lehce seženete dotaci. Dokonce i na solární elektrárnu nebo elektromobily. Problém je ale v tom, že kola dnešního kapitalismu z valné části roztáčejí právě úvěry, takže pokud jich významně ubude, pak poněkud pohasnou i světlé zítřky kapitalismu... To je ale dneska venku parádně, jako v zimní pohádce, plno čistého sněhu, klidno, lehce pod nulou a modrá obloha - jděte, lidi od těch kompů raději ven... :o)

 • 5. 2. 2019 13:29

  Richard Fuld (neregistrovaný) 193.165.231.---

  To si nemyslím. Neexistuje žádný důvod spočívající v kvantovém uvolňování, proč by banky byly nuceny (nebo si nemohli dovolit) k nízkému úročení vkladů. Smlouva o vedení vkladového účtu zakládá obchodní vztah, s nímž obě strany vyslovily dobrovolný souhlas. Platí tedy zjevně, že banky platí nízké úroky z vkladů proto, že jim to držitelé vkladů tolerují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).