Hlavní navigace

Názor k článku Šmelináři s rouškami. Tváří se, že pomáhají, ale jde jen o byznys od PetHan - Několik postřehů k článku Šmelinaří s rouškami: * Cena...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 4. 2020 14:25

  PetHan

  Několik postřehů k článku Šmelinaří s rouškami:
  * Cena roušek – protože jsem projevil nezvyklou předvídavost, tak jsem již 11. března objednal “pro jistotu” 10 roušek (čínského původu) u českého eshopu (abych je měl rychleji doma). V tu dobu stály 25 Kč/ks. O týden později již 30, pak nebyly vůbec a teď jsem se díval, že jsou opět k mání, za 40 Kč. To je pořád dobrá cena, ty roušky jsou dobře prodyšné, dají se prát... Tento nárůst ceny kopírující poptávku považuji ještě za přijatelný.
  V článku uváděné ceny eshopových doma šitých roušek (149 Kč a podobné sumy) jsou pustým hyenismem. Právě různé doprovodné finty, jako – za jednu zaplacenou darujeme jednu potřebným – jsou typické pro šmejdy ve všech oblastech podnikání – energie za “výhodné” ceny, bio slanina, nebo třeba tituly neexistujících univerzit...
  * Solidarita v době ohrožení vypadá opravdu jinak. Žiji na malém městě, kde se projevuje opravdu adresně; záhy po vyhlášení omezení pohybu se angažovali mladí, náctiletí hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů a začali obcházet všechny osoby starší 65 let s jednoduchým dotazem, zda nepotřebují nakoupit, vyvenčit psa, nebo pomoci s něčím jiným. I když senioři odpověděli, že ne, nechali jim telefon pro případ potřeby.
  * Ekonomice sice nerozumím, ale vidím výsledky. Zatímco Česká pošta hledá všechny možné i nemožné důvody pro to, aby nedoručovala pokud možno nic (což ovšem dělala už dlouho před pandemií), tak čínské eshopy reagují pružně – zboží začali posílat (bezplatně) přes společnost Meest Corporation Inc., která předává baličky české Zásilkovně. Díky tomu jsem si včera vyzvedl v místní Zásilkovně dva ks respirátorů. které jsem objednal pouze 13 dnů předtím na Aliexpressu. Je zjevné, že k ekonomickým úspěchům vedou jiné cesty, než praxe šmejdů či bohorovnost státních podniků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).