Hlavní navigace

Názor k článku Šmelináři s rouškami. Tváří se, že pomáhají, ale jde jen o byznys od VlK - Zajímalo by mě, kolik autor článku ušil roušek....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 3. 2020 7:08

  VlK

  Zajímalo by mě, kolik autor článku ušil roušek. (A pokud ušil, jak dlouho mu trvala ušít a na kolik si cení materiál, když by si ho koupil a svůj čas, který šití první roušky věnoval)

  Neobhajuji pána z článku.

  Ale je zajímavé, že autor článku kritizuje prodej roušek za 149Kč (kdy jedna půjde "potřebnejm" - to by stálo za to ověřit) - ale prodej za 149Kč je lepší, než nešít vůbec, je lepší mít roušku za 149Kč, než ji nemít vůbec.

  To, že pán chce za roušku 149Kč autorovi vadí. Ale na druhou stranu autorovi nevadí, že když stát ty peníze vydává za zboží z číny: "Evropská komise vytvoří fond zásob zdravotnických ochranných pomůcek, česká vláda tyto pomůcky prostřednictvím leteckého mostu akčně zajišťuje".

  A ani mu nevadí, že stát to taky nedělá zdarma, kdo ví kolik dohromady by nás ta jediná plánovaná jednorázová rouška, která prý bude zasílána každému občanovi bude celkově stát (zaprvé kolik za ni samotnou zaplatí, kolik bude stát i méně viditelné věci: čas úředníků, čas poštáka, čas balení, čas dojednávání této akce v parlamentu, na úřadech).
  Když je to pro autora článku lepší, když to zajišťuje EU a ČR. Ví, kolik by nás ta rouška od EU či ČR celkově stojí? Od pána to stojí se vším 149 Kč (a možná dokonce dvě). Na kolik nás přijde rouška od ČR celkově (nebo bude stát naše děti ve formě zadlužení)? Lépe kolik by nás stála ušitá rouška nějak zajištěná úředníky?

  A to nemluvím o tom, KDY stát poskytuje roušku. Když by všichni občané čekali, až úřední šiml zařehtá, kolik lidí by vlastnilo dnes roušku? Nechodili bychom ještě dnes (!) např. se šálou?

  Mám takový pocit, že výrazně levnější bude dát peníze za roušku pánovi než čekat na stát a pak platit jeho výdaje v nějaké formě daní. A to nemluvím o tom, že raději na černo bych dal co si nějaká paní řekne za roušku, co si doma bez všech těch povolení ušije, než platit jednu jedinou jednorázovou roušku, co měla dojít mi až domů. Nemluvě o tom, že jsme si ty roušky sami ušili (i pro své blízké), ještě před povinností a to včetně úvodní neefektivnosti.

  Výrobci desinfekce stát zakáže další výrobu, naštěstí s křížkem po funuse. Na ventilátory jsme přes 10MKč složili https://www.donio.cz/CoroVent (a to možná někteří si dar či různorodé dary ani nebudou moci odečíst celý z daní, protože je v daňovém přiznání limit 15% ze základu daně). A na „výrobce“ roušek pošleme živnostenský úřad dle autora článku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).