Hlavní navigace

Slevy pro mladé

17. 9. 2002
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Začíná studentský rok a řada mladých lidí kouká, kde lze něco ušetřit. Řada společností se této skutečnosti chopila a vyrukovala se slevovými kartami. Mezi nejznámější z nich patří ISIC, IYTC a Euroxxx. Že nejste student? Netruchlete! Sleva se najde i pro vás.

Mít na výběr z více produktů má spoustu výhod, zapříčiněných například konkurenčním bojem, ale vyvstává u nich problém volby. Jistě, někdy by si řekl, „no a?“, ale ne vždy je možnost volby prvkem usnadňujícím. Nastává zvažování plusů a mínusů, výhod a nevýhod, cen a využitelnosti. Vedle nejznámějších karet ISIC, IYTC se na trhu objevily i karty Euro<26.

Podmínky pro získání
Pro získání karty IYTC je podmínka pouze věková. Musíte být starší 12 a mladší 26 let. Karta ISIC má totéž věkové omezení, navíc musíte být student. K získání karty Euro<26 stačí splňovat věkovou hranici 15 – 26 let a nemusíte být studentem. Přitom si ve výhodách nezavdá s ISICem, který poskytuje o něco více slev a výhod než IYTC.

Cena
V tomto ohledu se neštěstí volby minimalizuje – není totiž z čeho vybírat. ISIC i Euro<26 seženete za stejnou cenu, která aktuálně činí 200 Kč. Za cenu 150 Kč si můžete k oběma kartám přikoupit cestovní pojištění, přičemž u obou jsou nabízeny stejné podmínky – pokrytí nákladů při úrazu do výše jednoho milionu korun, přičemž pojištění se vztahuje na každých prvních třicet dní každého výjezdu do zahraničí.

Také platnost obou karet je stejná, a to jeden rok. Po té je možno jejich platnost prodloužit – po zaplacení příslušné částky.

Slevy
Euro<26 uzavřelo smlouvu například s Pražskou informační službou, což samo o sobě nasvědčuje tomu, že pokrytí kulturních nároků mladých lidí je dostatečné. V tomto směru je Euro<26 výhodnější než ISIC. Jde samozřejmě nejen o výši slev, ale především o prestiž dotovaných kulturních objektů. Dostanete-li slevu na výstavu bižuterie, není to totéž jako sleva na prohlídku Pražského hradu. A prestiž cílů slev, jenž jsou k mání s Euro<26, je vysoká.

Na obě karty se vztahují slevy na jídlo a ubytování. ISIC velmi často volí formu 2 za cenu 1, která je v případě, že cestujete sami, nevyužitelná (pokud nejste opravdoví jedlíci).

ISIC je zaměřen nejen na městský turismus, ale i na outdoor a cestování nejen z hotelu do hotelu. Tomu nasvědčují slevy v obchodech s outdoorovým vybavením a podobně. Tuto sféru Euro<26 téměř vynechalo.

Dalším plusem, který získává ISIC, je možnost pronajmout si auto se slevou.

V České republice máte možnost zařídit si u Českých drah JuniorPas. Ten se vystavuje po předložení ISIC a zaplacení částky 100 Kč. S JuniorPasem získáváte slevu kolem 30 % na jízdenky v rámci ČR a SR.

Euro<26 má slevy na vlaky a autobusy v ostatních zemích Evropy (Francie, Španělsko aj.).
S oběma typy karet je možné získat slevu na letenky, ubytování a jízdenky v rámci GTS International.

Účto_tip_změny21

Seznamy slev pro jednotlivé země, v případě ISICu pro jednotlivé regiony, získáte na příslušných pobočkách nebo na domovských stránkách Euro<26 a ISIC.

Je spíše otázkou náhody, které slevy zrovna přijdou vhod, ale určitě je výhodné ověřit si, zda nemůžete získat slevu při kupování konkrétního zboží. Samozřejmě optimální by bylo moci využívat kompletní nabídky slev, čehož není tak nemožné docílit. Zakoupíte-li si obě karty a pojištění, které jak bylo řečeno nabízí u obou totéž – uzavřete jen u jedné, dostane se vám plného servisu.

Anketa

Kterou ze slevových karet využíváte?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).