Myslim, ze prispevky ohledne tohoto tematu jsou zajimave.. Dekuji vsem, kdo uverejnili svuj nazor...Jen tak mimochodem - novela zakona o "Socialnim zabezpeceni" zrusila/omezila radu socialnich prispevku ...Prikladem, ktery jsem pouzila, jsem chtela poukazat na duvody, proc nekteri lide zadaji o pujcky od financnich instituci za dosti znevyhodnenych podminek (=procento uroku). Anebo nekdo znate banku, ktera by vyse popsanym osobam poskytla pujcku?
Co nechapu je nasledujici: pokud si nekdo sjedna pujcku s horentnim urokem a plati splatky tydenne (a muze i preplatit tisice), proc banky neposkytuji takovymto lidem pujcky? V dnesni dobe, kdy "registr neplaticu a dluzniku" funguje, neni problem zjistit platebni schopnosti kohokoliv...
Co nechapu je nasledujici: pokud si nekdo sjedna
pujcku s horentnim urokem a plati splatky tydenne (a muze i preplatit tisice), proc banky neposkytuji
takovymto lidem pujcky? V dnesni dobe, kdy "registr
neplaticu a dluzniku" funguje, neni problem zjistit
platebni schopnosti kohokoliv...
Tento druh půjček má sice vysoký úrok, ale až takový "vejvar" to není, je tam vysoké procento nesplácení. Vymáhání, ale ii poskytování je nákladné, pro banku je tak výhodnější půjčit 2 miliony na 4,5 % na hypotéku, než 5000 na RPSN 65 %. Navíc by to snižovalo image banky a článek v Blesku "Komerční banka půjčuje za 65 % p.a." by jí moc nepomohl, stejně jako srceryvné příběhy lidí v Krotitelé dluhů, kde by líčili, jak je zlá banka sedřela z kůže a zničila jim život, přitom potenciální zisk by byl minimální.
Tuhle klientelu banky rády přenechají Providentu a podobným.