Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku S realitní kanceláří nebo bez ní? od SRS - Vzhledem k tomu, jaké služby většina realitních kanceláří...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 3. 2011 9:20

  SRS (neregistrovaný) ---.sbs.de

  Vzhledem k tomu, jaké služby většina realitních kanceláří nabízí, kolik si účtují a čím ručí, je daleko lepší kupovat bez realitky. Teď se tedy bavíme o tom, že si koupíte dům/byt jednou, možná dvakrát za život.

  Jedna slečna z realitky mi dávala podepsat nějaký papír, ještě před prohlídkou nemovitosti, který měla jen jednou vytištěný. Nemohl jsem si tedy ponechat kopii, abych si to mohl pořádně přečíst. A navíc po mně chtěla, abych se vzdal nějakých svých práv. No samozřejmě, že jsem s ní dále nejednal.

  Jiný realitní agent se mi snažil prodat dům rodičů své přítelkyně, po prohlídce a pár telefonátech vyšlo najevo, že rodiče dům nechtějí prodat a dcerka je do toho nutí, spolu se svým přítelem (realitním makléřem). Ten mi tvrdil, že když zaplatím zálohu, tak už rodiče nebudou moci couvnout a budou mi muset dům prodat.

  A to nemluvím o tom, jak mě kdejaký realitní makléř ujišťoval o tom, že to mají domluvené s odhadci a že hypotéku určitě dostanu. Že když tak mi odhadce napíše vyšší odhad, než je cena nemovitosti. No v bance se tomu jenom zasmáli a řekli mi, že mají své certifikované odhadce. Že mi odhad nikoho jiného neuznají.

  Nakonec jsem koupil částečně po známostech od jednoho developera. Zálohu chtěl jen 50 tisíc, provize žádná, měl odhad, měl smlouvu s bankou, takže hypotéka vyřízena za 3 dny a protože nemovitost byla už dokončená, tak jsem se za týden stěhoval.

  Určitě bych ale nekupoval od developera nemovitost, která ještě nestojí nebo dokonce je jen na papíře. Na takovou jsem se taky díval, peníze za nemovitost samozřejmě dopředu. Dodnes ty domy nestojí a spousta lidí u nch přišla o hodně peněz. Oni sice platby vrátí, jenže vám nikdo nevrátí úroky, které jste bance zaplatily. A že jsou to desetitisíce.

 • 15. 3. 2011 19:45

  Tony (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Stejné zkušenosti, koupě od developera, jejich banka nám dala hypotéku, měla vše - odhady, zástavy atd, nic po nás nechtěla. Ideální kombinace, banka chce prodat, protože vše financovala, dává i dobrý úrok a klidně dává i 85%, protože zná nemovitost

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).