Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku S realitní kanceláří nebo bez ní? od BK - Vzhledem k tomu, že jsem kupoval nemovitost s...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2011 9:35

  BK (neregistrovaný) 217.11.243.---

  Vzhledem k tomu, že jsem kupoval nemovitost s využitím hypotéky (asi dost běžné), využil jsem pomoci banky se smlouvami, převody peněz apod.
  Z uvedených možností jsem použil jen toho stavebního odborníka.
  Vše proběhlo bez problémů.

 • 14. 3. 2011 10:54

  Michal Kára (neregistrovaný) 88.208.88.---

  Mně v podobné situaci banka odsouhlasila smlouvu, ve které chybělo označení katastrálního území, takže asi tolik ke kontrole smluv bankou :-)

  (A mimochodem, tu smlouvu samozřejmě dělala realitka - nicméně jí alespoň slouží ke cti, že ji rychle napravila.)

 • 14. 3. 2011 14:47

  Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

  Tak nám se zase stalo, že banka odsouhlasila smlouvu, kde bylo uvedeno jiné katastrální území (sice jedno město, ale naprosto jiná čtvrť). Já na to sice upozornila, že do nesedí, ale banka měla vlastní názor, dokonce to tenkrát posílali i na katastr. Katastrální úřad to následně shodil ze stolu, protože ten paskvil odmítl zapsat. Takže se vzaly smlouvy, odsouhlasené a parafované právníkem banky i právníkem prodávajícího, přepsali jsme to doma na koleně (na základě připomínek z katastru) a to pak prošlo. Ne nadarmo jsem si připomněla, že kde jsou dva právníci, jsou tři právní názory. Zárukou bohužel není ani právník, protože podle pracovníků Katastrálního úřadu ne každý právník vytvoří smlouvu tak, aby byla stravitelná pro Katastrální úřad (a mimochodem, právníci smlouvy taky nepíšou, taky jen vyplňují předpřipravené mustry, takže všechno je to hlavně o kvalitě mustrů, které přitom používají). Banku ani prodávajícího jsem tenkrát neinformovala (toho z banky až asi po dvou letech, při náhodném setkání), protože na katastru mi řekli, že správně by se měla celá smlouva anulovat a všechny úkony provést znovu. Při vědomí, kolik času to stálo a jaké prostředky na to byly už byly zcela nesmyslně vynaloženy, jsem na to hodila bobek, a podala jsem to na katastr jetě jednou, už opravené, aniž bych ostatní účastníky informovala. Následně jsem si myslela cosi o těch "nenahraditelných" včetně jejich kvality práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).