Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku S realitní kanceláří nebo bez ní? od anonym - Na prodeji nemovitostí se snaží přiživit hromada firem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 3. 2011 13:20

  anonym (neregistrovaný) ---.171.broadband7.iol.cz

  Na prodeji nemovitostí se snaží přiživit hromada firem a institucí, stát je cíleně v této parazitní snaze podporuje.

  1. nelze inzerovat nemovitost, aniž by vás neotravovali realitní makléři. Vlastně lze: když rovnou dáte nějakému exkluzivitu. Vyřizovat padesát telefonů a filtrovat v nich makléře pro pouhé dva tři skutečné zájemce, nebo dokonce absolvovat časově náročnou prohlídku a teprve zpětně zjistit, že šlo o makléře, to je horor.

  2. za blbý převod peněz si banky a notáři účtují strašná procenta. Je to absurdní, za to že si dobrovolně nechají leže miliony na svém účtu chtějí ještě něco přesahujícího hodinovou sazbu zaplatit. Realitce, s.r.o. často vzniklé přes ready made společnosti, může zase svěřit své peníze jen blázen. To už raději poslat peníze prodejci.

  3. aby se dala vůbec odvést státu daň, musí se zaplatit odhad. Opět absurdní a zbytečná povinnost. Stačilo by daň odvést z utržené ceny s tím, že pokud se to FÚ nezdá, nechť si zaplatí odhad sám a daň doměří.

 • 13. 4. 2012 19:20

  paja (neregistrovaný) ---.154.broadband12.iol.cz

  Máte špatné informace. Odměna notáře je stanovena vyhláškou a není to pevné procento. Pokud si ke smlouvě sjednáte i notářskou úschovu, pak za ni zaplatíte cca 1 000,- Kč. Podívejte se třeba na web bezrealitky.kva­litne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).