Hlavní navigace

Rudá záře nad akciovými trhy

13. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Evropské burzy navázaly na výprodeje na asijských trzích a během dneška výrazně propadly. Index Stoxx 600 se v závěru dne obchoduje o 1,2 % níže oproti své páteční hodnotě, když v červeném se nacházejí všechny sektory.

Nejhůře se daří finančním domům, jejichž akcie ze své hodnoty ubraly dvě procenta. Výprodeje mají stejného jmenovatele, kterým je nervozita před nadcházejícím referendem ve Velké Británii.

skoleni_29_6

Na protilehlém břehu Atlantiku zatím indexy kolísají okolo pátečních kurzů. S&P 500 tak aktuálně klesá o 0,1 %. Nedaří se maloobchodním řetězcům, naopak v mírných ziscích se nacházejí energetické společnosti.

Pražská burza zakončila poklesem o 2,6 %. Jedinou akcií, která se dnes udržela v plusu, byla Kofola (+0,7 %). Důvodem tak hlubokého propadu byly především finanční tituly, které reagovaly na vývoj sektoru v Evropě. Nejvíce krvácejícím titulem se však staly akcie ČEZ, které dnes ztratily téměř 4,5 %. Do jisté míry jim uškodila i klesající cena elektřiny na německém trhu. Naopak nejmenší ztráty dnes utrpěl výrobce tabáku Philip Morris ČR (-0,3 %). Pro jeho akcie jsme dnes vydali doporučení koupit s cílovou cenou 13 500 Kč na akcii. Obchodní aktivita byla mírně nadprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl 0,710 mld. Kč, zatímco průměr za poslední rok činí 0,596 mld. Kč.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).