Kapitalismus dneška neumí řešit mnoho nelehkých problémů. např.:
nezaměstnanost, nedostatek peněz na vědu, vzdělávání, kulturu, zdravotnictví, penze, sociální sféru, veřejnou sféru aj..Rozumné by asi bylo, kdyby ta energie ( jíž říkáme finance) proudila v organismu společnosti lidstva plynule, bez oblastí nedokrvení až odumírání na jedné straně, či jejího městnání jinde.
Mozek člověka si také nárokuje zvýšený přísun kyslíku, energie atp.
v mnohobuněčném společenství organismu, ale moudře odebírá pouze
tolik kolik spotřebovává.
Myslím, že by se měli spojit tentokrát ne proletáři světa (to vedlo k destrukci), ale lidé vědoucí, myslící i milující a začít promýšlet varianty Nápravy
věcí lidských. Ty pak veřejně projednávat, hodnotit, učit na školách...
Jít tak pomalými ale jistými evolučními kroky po spirále společenského pokroku.
Tak ja si dovolim pokracovat v tvem hloupem prirovnani. Kolik mas v tele organu, ktere neslouzi celku k zadnemu uzitku? Asi moc ne, ze ano? A kdyz jsou casti s uzitkem marginalnim ci zapornym(napr. slepe strevo, nadorove bujeni), tak jejich vyriznuti organismu neuskodi a obvykle prospeje. Proc chces krvi zasobovat vredy?
Těmi vředy jsou různé organizace sající ze společného, aniž by odváděli příslušnou protihodnotu. Ekoteroristé, profesionální feministé, genderoví studenti, prakticky celá fakulta humanitní studií UK a další a další řady kecalů o blbostech, kteří prosazováním svých názorů tropí jen a jen škody. Lidé v nich se pak mohli uplatnit nějak lépe (třeba jako držáky na prádelní šňůry jako v té jedné antináckovské reklamě.)