Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rodičovský příspěvek 2020: Návod, jak získáte co nejvíce od Socka - Zajímavé je, že nejvíce chytří tu jsou chlapi,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 11. 2019 8:52

  Socka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Zajímavé je, že nejvíce chytří tu jsou chlapi, kteří vůbec netuší jaké to je na rodičovské. Starat se a snažit se vyžít s málem a zároveň tak, aby i dítě z toho života něco mělo. Já mám sice manžela, ale nemáme společný účet. Takže škemrání, že už po zaplacení plen, oblečení a aktivit pro dítě mi zbývá pár korun na účtě je fakt příjemné. Vaší úlevou na dani bych si připadala jako ještě větší socka. Navíc pobírám třetinu! Toho co jsem si dříve vydělala. Někdy by si to měli chlapi nejdříve zkusit sami, co všechno musí ženská zvládnout a překousnout a pak být chytří.. A názory, že si měla ženská líp vybrat s kým má dítě? Ne každý pár (hlavně muž) tu změnu ustojí! Takže laskavě suďte chlapy, co zklamali a utekli než ženské, co věřily.

 • 11. 11. 2019 21:06

  Miki (neregistrovaný) 95.82.135.---

  Takže abyste nemusela škemrat u manžela, má to platit stát? To jako vážně? Pokud jste si vzala burana, tak za to si asi můžete sama. Budete mu muset vysvětlit, že když už se oženil, tak z toho co vydělá Vám patří polovina ať chce nebo ne. Založte společný účet, dejte mu číslo a pošlete tam svoji půlku. Nastavte z něj inkaso a všechny společné platby a je to. Třeba pak bude povolnější.

 • 12. 11. 2019 8:37

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Pokud jste to při své ynteligenci nepostřehl, jedná se o ZÁLOHOVANÉ výživné. Čili stát zaplatí výživné zálohou a posléze tutéž částku vymůže na neplatícím otci. Takže ani stát ny tom neporodělá, holt se bude muset kapánek snažit. A my všichni se budeme muset snažit o nastolení takového právního stavu, aby neplacení výživného bylo společensky odsouzeníhodné, stejně jako je v Americe chápáno neplacení daní. Je problémem státu, že pokud neplatiče výživného (nebo kohokoli jiného) zavře do basy, že mu tam nezajistí práci. Dívala jsem se do statistiky: v r. 1918 bylo spácháno 192.405 trestných činů, z toho 8.351 TČ zanedbání povinné výživy, z toho 4.552 opakovaně. Jedná se o 7. nejčastěji páchaný trestý čin a jejich množství celkově narůstá. Berte ten zákon jako začátek prevence. Protože to bude rozhodně levnější, než pouze vyplácet sociální dávky. Ty jsou totiž absolutně nevratné. Pokud se do teď pár rozhodne, že se "jako" rozvede a žena se bude tvářit jako samoživitelka, pak stát POUZE vyplácí sociální podporu. Nevratnou. Ani po té ženě nechce doložit, že nějaké alimenty vymáhá. Kolikrát ani nikdo nemá možnost prokázat, že jde o úmysl. V případě zálohovaného výživného to ale nebude mít smysl, protože matka by od státu dostala uričtou částku, ale stát by ji vymáhal po otci.

 • 12. 11. 2019 15:05

  Miki (neregistrovaný) ---.asseco.cz

  Jarmilo, když tak narážíte na ynteligenci, zkuste si příspěvek na který reagujete přečíst ještě jednou a pak snad už zmizí problém s nepochopením psaného textu Paní si nestěžuje na to, že její bývalý neplatí alimenty, ale že její současný si svoji mzdu posílá na svůj vlastní účet ke kterému ona nemá přístup a když chce korunu na rohlík, musí ho o ni prosit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).