U Raiffeisenbank máte dvě chyby: autorizace plateb pomocí SMS také funguje a není pravdou, že bankovnictví se neodhlašuje. Odhlašuje se na můj vkus až příliš brzy (srovnávám s eBankou). To si to nemůžete ověřit, než to zveřejníte ?
RB nabízí autorizaci transakcí pomocí SMS zpráv poměrně čerstvě. Bohužel tuto službu zavedla v časovém rozpětí mezi napsáním části studie a jejím vydání.
Hehe, no když to vezmu obecně, nenechte se odradit. Je nemožné napsat takový rozbor bez chyb, nabídka u bank se mění, občas se infolinka splete, a vyzkoušet veškeré formy vzdáleného bankovnictví u všech bank je při nejmenším složité a náročné na čas. Vždy vítám diskuze které jsou k věci a upřesní či upraví původní článek, ale občas je forma žalostná. Ale jinak není nad osobní zkušenost. Viz. např. ČS a IB pouze v MSIE - přitom funguje i v Mozille, Opere a FF (mám vyzkoušeno FF a Mozillu).
Re: USB Tokeny - umistneni certifikatu
Rozumim, ze krome WSPK, ktera si za umistneni certifikatu v USB tokenu uctuje CZK 2.000,-- toto umoznuje jeste ZB (docetl jsem se v diskuzi).
Ktere banky tedy jeste umoznuji umistneni certifikatu na USB token
a za kolik (zajima mne to konkretne u CS, KB a CSOB)
Pozn.: Muj osobni nazor na vec je, ze pokud v ramci roku provadim transakce alespon prevysujici castku porizeni napr. USB tokenu + poplatek bance za jeho umistneni, tak kvuli "klidnemu spani" bych toto realizoval a diskuze o bezpecnosti/nebezpecnosti internetoveho bankovnictvi by potom asi slo mimo mne.
Omylem jsem uvedl sve pripominky k tomuto clanku v jine rubrice. Dulezite je zda čipova karta, nebo USB token obsahuje kryptovaci procesor - od toho se krome jineho odviji jeho cena. Pokud jsou certifikaty na karte, USB tokenu pouze umisteny, pak to nic neresi. Certifikat stejne musi byt natazen do pocitace. Jestlize vsak obsahuje kryptovaci procesor, pak certifikat prostredti USB tokenu nikdy neopusti a nezna jej ani uzivatel natoz nekdo jiny