Názory k článku Renty za v práci poškozené zdraví se zvyšují

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 12. 2014 18:14

    Zdenek555 (neregistrovaný)

    Plně souhlasím s právním názorem uvedeným výše, ale háček je v přesném určení průměrného platu před vnikem škody.
    Není problém ve stanovení tohoto platu při ukončení zaměstnání z důvodů úrazu, či (NzP)
    Problém nastává, když odpovědný zaměstnavatel propustí poškozeného zaměstnance pro např. nadbytečnost a poté, bude prokázána NzP . Protože pro neznalost nebudete do 2 měsíců od propuštění žalovat neplatnost výpovědního důvodu, budete muset prokazovat - kolik by jste si vydělali u jiného zaměstnavatele za práci ( kde nebude na překážku omezení, vzniklé z uznané NzP ) jako zdravý zaměstnanec.
    Mám tento typ sporu již 12 let a pojišťovna mne nutí do dohody o takz. průměru z průměrných platů - jako zámečník bych si vydělal v průměru 30.000.-Kč, jako brusič - 20.000 a jako pomocný dělník 10.000.-Kč - sečtením a opět vydělením vyjde " jen 20.000,-Kč / 30+20+10= 60 : 3 = 20.000 / a toto by byla ochotna pojišťovna oplácet jako rozdíl ve mzdách. Je to jen příklad pro pochopení postupu pojišťovny, ve skutečnosti jsou platy prokázané ve spise nižší. Přes to, tímto postupem pojišťovna nebude doplácet za odbornou práci, ale nějaký pofidérní průměr z průměrů. Jak se sám bránit? Soudy tyto nesmysly podporují, protože tento názor také zastávají.... budu vděčný za každou radu. Zdeněk Holan

  • 6. 1. 2018 9:14

    Roman 65.G. (neregistrovaný)

    Dobrý den.Jsem bívali havíř kde jsem pracoval přes 30let,od 31.3.2016 pobíram rentu z důvodu nemoci z povolání,chtěl bych jet do práce a tak jse chci zeptat jestli si přilepším nebo naopak pohorším na výdělku a jaký to bude mít dopad na mou rentu...Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).