Hlavní navigace

Názor k článku Reality test: S platebními kartami ušetřil tisíce na kurzech i poplatcích od anonym - Na Slovensku je vícero bank, které karetní transakce...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 8. 2013 14:55

    bez přezdívky

    Na Slovensku je vícero bank, které karetní transakce v cizí měně zaúčtovávají kurzem karetní asociace, včetně i takových molochů jako např. UniCredit Bank, problém je to, že naprostá většina tamních bank neposkytuje bezplatné vedení účtů. A hlavně s konkurencí to tam začíná být opravdu špatné, po skončení AXA Bank odešla ING, k tomu zvěsti o možném konci ZUNO a alternativ už pak opravdu moc není (ucházející je snad už jen snad ještě Privatbanka @ Konto).
    Skvělá byla i slovenská mBank, která ač používala kurzy VISA + 2 % přirážku, umožňovala v kalendářním měsíci 1 bezplatný výběr z kteréhokoliv bankomatu + 1 bezplatný výběr v zahraničí, a kterou jsem na výběry v zemích eurozóny používal nejradši, nicméně od 1. října mění taky poplatkovou politiku podmíněnou minimální útratou kartou ve výši 80€, za což dostane zákazník 1 výběr (doma/zahraničí, odstupňováno až na 4 "volné" výběry).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).