Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Výhodnější nemocenská: proplácet se budou i první tři dny. Řeší se, kolik zaplatí firmy od Dan - Zvlášť nízkopříjmovým zaměstnancům se může nemocenská stát zázračným...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 10. 2018 22:47

  Dan (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Zvlášť nízkopříjmovým zaměstnancům se může nemocenská stát zázračným zvýšením příjmů! Protože takto dostanou 90% platu už od prvního dne...

  Zároveň ale na nemocenské je nutné být jen v místě vyznačeném na neschopence, ale zákon nezakazuje dělat jakékoliv aktivity nebo například i práci, která není stejná jako ta, na niž je vystavená neschopenka.

  Takže například dělnice ve výrobě klidně může být doma a na zakázku šít šaty, stříhat vlasy, lakovat nehty... Naopak muž, může být klidně doma, brát na neschopence také 90% platu a v garáži opravovat něčí automobil :-). Akorát jej nesmí projet na veřejné silnici - pokud má vlastní pozemek dostatečně velký, tak může i to :-D.

  To bude lidí, kteří promarodí celý život! :-)

 • 15. 10. 2018 9:56

  PRO (neregistrovaný) 86.63.219.---

  Platí presumpce nevinny. Stejně tak manažeři přenášejí svou zodpovědnost a práci na podřízené a zrušíme kvůli tomu vedoucí pracovníky? Ne. Vaše uvažování je krátkodobé. Nakonec se o všechny ty opotřebované lidičky, bude muset stejně postarat stát. Ubyde epidemií, kdy všichni všechno přechází, aby se ušetřilo, Tak lehnou a za tři dny v práci jako rybičky. Nebo prostě utečou do jiné země a pak si to firmy můžou dělat samy. Za houby peníze, spousty hodin v práci navíc, si ty tři dny můžeme snad dovolit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).