To jsou zase kecy! Že prý "s přihlédnutím k tomu, že se nedaří nastartovat vyšší porodnost a panuje zde odpor k masovější imigraci..." a dál už jsem se nedostala. Kdy naše věrchuška konečně dostane rozum? Jisté nepojmenovatelné etnikum má vysokou porodnost - ale chceme, aby příbývalo těch, co už ve 3.generaci nepracují a jen pobírají sociální dávky?
"Panuje zde odpor k masovější imigraci" - to je totéž v bleděmodrém. Budeme jásat jako Angela Merkelová v Německu, že imigranti "nám budou vydělávat na důchody" a že "výr šafendás (= německé wir schaffen das = my to zvládneme)? Není to tam teď spíš tak, že Němcům se prodlouží věk odchodu do důchodu, aby mohli vydělávat na sociální podpory imigrantů? Pochopí konečně naše věrchuška, že v tomto státě jaxi nepotřebujeme zvyšovat počet příživníků, když máme vlastních dost, ale že potřebujeme vzdělané a pracovité lidi? Místo toho jsme zplundrovali učňovské školství, snižujeme nároky na maturity, aby ji udělal každý obecní trotl, do základních ško zavádíme inkluzi, abychom zplundrovali ještě ten zbytek toho dobrého, co v něm ještě zbývá. A pak tu tisknene srdceryvné články o tom, jak nejsou pracovní síly, cituji: "Zdaleka nejžádanějšími pracovníky jsou specialisté ovládající různé digitální dovednosti. Po těch vzrůstá poptávka již od roku 2015. Každým rokem totiž vzrůstá o 45 % počet pozic, které vyžadují tyto znalosti.
Nejsnáze se tak aktuálně uplatníte v případě, že máte například Six Sigma certifikát, ovládáte geometrické kótování a geometrickou toleranci, máte znalost CTA a PLC systémů apod.
V digitální výrobě jsou aktuálně nejžádanější místa servisních techniků, seřizovačů, techniků údržby a strojní automatizace." Došlo autorům, že jde o vysoce specializované pracovníky? Že tyto práce asi nebudou moci dělat poloblbové, co nemají znalosti ani ke složení maturitní zkoušky, ale že to budou vysokoškolsky vzdělaní inženýři? Nebo má někdo dojem, že sem z tě Afriky proudí jeden lékař za druhým, a po cestě je doprovázejí inženýři, a pardon, tamhle jedou na gumovém člunu dva gynekologové vedle sebe! Úroveň školství jede dolů vodou a pedagogové chtějí ještě stávkovat, aby se jim za odbytou práci přidaly peníze, protože prý se jinak do školství nedostanou kvalitní lidi. Jo, klidně ať se jim přídá, ale v tom případě ať ty děti taky něco naučí, a ne abyste v případě, že chcete, aby vaše dítě něco umělo, mu platil ještě soukromého učitele nebo zařídil dítěti domácí školu.
A k tomu ještě kecy, jak nebude na státní důchody. Stát se nestydí po celou dobu aktivního pracovního života vybírat nemalé částky na důchody, a když dosáhnete důchodového věu, tak vám řekne: "sorry, nemáme, rozfrcalli jsme"? Tak ať ty peníze lidem nebere a neřekne, že to je jen na nich. My s tím budeme celý život počítat, a ne že se pár týdnů před odchodem do důchodu dozvíme, že v důchodu budeme louskat šváby, případně pracovat do 92,5 roku.
Inteligentni clovek vi ze duchod od statu je akorat tak zabezpeceni proti smrti hladem a proto si spori sam, kupuje byty v Praze, investuje do akcii, dluhopisu a do vlastni firmy takze bude mit v duchodu vic zdroju nez jen statni duchod.
Prumerny krupan si nesetri nic, voli Babise a Zemana a pak se divi ze v duchodu zchudnul a vresti at se o nej stat postara.
Naše potomky lituji, i když mi je jasné, že už dnes mají takřka dvojnásobný výdělek, než jsme měli my. Otázkou je, zda je možné si ještě po sedmdesátce užívt zaslouženého odpočinku, když velká část lidí v té době už má endoprotézy, vysoký krevní tlak, případně cukrovku, astmatické potíže i jiné problémy, které s sebou stáří přináší. Proto ještě nemusejí být ti, kteří nemají dostatečné úspory (jež rozhodně nerozfrncali) nazýváni křupany, což zřejmé má být opozitum k výrazu "úspěšní lidé". Ale naštěstí peníze nejsou v životě to nejdůležitější.
Inteligentní člověk ví, že ne všichni mají dostatek financí na to, aby si kupovali byty v Praze a nemají z 15 000,-Kč čistého na to aby investovali do akcií atd. Taky jsem investoval do akcií a firma zkrachovala a z vložených finančních prostředků nebylo nic. Průměrný křupan volí ODS, Piráty KDU-ČSL, Soc. dem atd.
Naprosto souhlasím s paní Jarmilou - nejlepší je ta pasáž o imigrantech se super vzděláním, je to už cca 6 let, když můj syn chodil na učňák a každý den jezdil odtamtud na mrtvici, že mají vyhrazené třídy pro imigranty a jejich děti, dokonce jim v těch prostorách zřídili jakési modlitebny a naše děcka musela poslouchat ty jejich každodenní chvalozpěvy. Také ubytování dostali luxusní, ještě si vybírali jídlo, protože oni přece nebudou jíst to a to, když jim to víra zakazuje. A co se týká těch lékařů - již několik let marně sháním zubaře (Moravskoslezský kraj = katastrofa v tomto ohledu, ale myslím, že nejsme jediní v republice). Teď v Ostravě otevřela nějaká soukromá zubní klinika (zahraniční majitelé, nějací Arabové, nebo co), když jsem viděla ty palby, co chtějí i za blbou preventivní prohlídku a to už vůbec nemluvím o skutečných zákrocích, tak jsem málem omdlela. Takže tihle jsou tu úplně pro někoho jiného, než pro spodinu.... Že mě to nepřekvapuje, akorát škoda těch peněz, které jsem za celá ta léta odvedla do státního systému a za to mi přidali 10 let k odchodu do důchodu a vlastně opravdu do poslední chvíle nebudeme vědět, jestli vůbec jaký důchod bude....
Mě by moc zajímalo, co na návrh paní ministryně Maláčové říká paní ministryně Schillerová. Vždyť paní Maláčová chce jen vytáhnout další peníze ze státního rozpočtu tím, že 0. pilíř se bude platit ze st. rozpočtu a ne ze soc. pojištění. Nakonec pokud by se neudělala reforma a nezískaly další peníze pro vyplácení důchodů dopadlo by to úplně stejně. Stát by nalil na účet soc. pojištění chybějící peníze jako se to už v minulosti stalo a tím by musel zachránit vyplácení důchodů. Myslím, že nápad s 0. pilířem není špatný, alespoň lidé, kteří jsou celý život na sociálce a na podporách dostanou jen základní důchod na přežití a tím se vyplácení důchodů stane spravedlivější. Na druhou stranu se tím peníze do státního rozpočtu nedostanou.
0-tý pilíř máme i dneska, jen se to jmenuje jinak, a sice základní výměra. Pro rok 2019 je stanovena pevnou částkou 3.270 Kč měsíčně (v roce 2018 činila 2.700 Kč, 2017 = 2.550 Kč, ... 2011 = 2.230 Kč). K této částce se připočítává ještě procentní výměra. Výše procentní výměry se v roce 2019 stanoví jako 1,5 % výpočtového základu za každých 365 dní pojištění. Procentní výměra důchodu závisí na dosažených příjmech a získaném počtu let pojištění. Minimální výše procentní výměry je přitom 770 Kč měsíčně. Čili minimální důchod je dneska základní + procentní výměra 3.270 + 770 = 4.040 Kč. U předčasného odchodu do důchodu se pak procentní výměra krátí.
No, a pokud někdo nepracoval a nemá odpŕacovanou potřebnou dobu k přiznání starobního důchodu (třeba byl v base a nepracoval, nebo byl dlouhodobě nezaměstnaný, protože i dona evidence na ÚP je krácena) nebo celý život pobíral sociální dávky (https://www.idnes.cz/usti/zpravy/vedouci-socialniho-odboru-usti-magistrat-ivana-stastna-socialni-davky-rozhovor-ministerstvo-prace-a.A190712_488685_usti-zpravy_pakr), tak se ho nějaký důchod netýká, ve stáří stejně bere sociální dávky, jako je bral po celý život. Díky tomu jsou někteří dokonale přizpůsobiví vysmátí a jejich život je jeden dlouhý mejdan bez nějaké otravné práce.
V čem já osobně vidím nebezpečí, jsou nízké důchody žen. Pokud se procentní výměra počítá z celoživotního výdělku, ale žena měla např. 3 děti a pak s nimi byla občas doma, protože byly nemocné, tak se jí celoživotní výdělek krátí o dobu 9 let (byla dejme tomu na 3 mateřských) a poté vykonávala práci, při které by mohla odvést děti do/ze školky/školy a byla s nimi při nemoci doma, kdy si také nevydělávala. Ve věku předdůchodovém zase obvykle ženy pečují o staré rodiče. Tyto doby by měly být nějakým rozumným způsobem kompenzovány.
Upřesnil bych, že doba péče o dítě do 4 let věku je jednak dobou náhradní, započítávanou ze 100 % jako pojištění, a současně dobou vyloučenou, tj. vylučuje se z dělitele při výpočtu osobního vyměřovacího základu (nezhoršuje tedy průměrný výdělek). Za každé dítě je možno započítat AŽ čtyři roky, nicméně, dojde-li k souběhu, tak se doba pojištění započte (logicky) jen jednou. Tedy například za tři děti narozené ve dvouletých odstupech se započte doba od narození prvního do čtyř let třetího, t.j. osm let. Pokud má dítě i jen první stupeň závislosti, je náhradní dobou péče až do deseti let věku.
Pokud má žena dítě, je mateřská dobou vyloučenou a nerozmělňuje výdělky ostatních let. Může to být péče o dítě do věku 4 let. Totéž s péči. Ale spíš vidím problém v tom, že žena s malými dětmi je ledaskdy nucena vzít níže ohodnocenou práci, aby byla v místě bydliště a mohla u toho obstarat děti......ráno školka,škola, odpoledne školka,družina,kroužky. A ještě musí do práce na méně hodin z téhož důvodu. Tím má sice roky, ale s velmi nízkými výdělky. Pokud žena pečuje o staré rodiče a pracuje u toho, je to totéž. U žen, které odcházejí do důchodu nyní se také ještě dost projevuje to, že byly s dětmi doma déle než 4 roky. Ono ještě před 10 lety stačilo mít odpracovaných 25 let pro vznik nároku na důchod, dnes už je to 35 let. A spousta žen tedy zůstávalo doma s dětmi o hodně déle, protože věděly, že ty povinné roky odpracují. Některé se dnes diví, protože jim léta chybí.
No, odpracují.. Těch 25 odpracovaných let zakládal jen nárok na základní důchod. Teprve za další odpracované roky byla procenta, o která se důchod dále navyšoval. Čili kdo měl odpracovaných jen 25 let, dostal základní důchod bez ohledu na výši předcházejících výdělků a nazdar bazar.
V souvislosti s tím by mne zajímala jedna věc: když odpracujete třeba 10 let v Německu, dostáváte za těch 10 let z Německa určitý důchod. Jak je to v případě, že sem třeba přijde někdo ze zahraničí a zůstane tady? Pokud by se na něj vztahovala lhůta 35 let pro nárok na důchod, tak pracovník, starší 30 let, by pak musel pracovat do 65 let, logicky pracovník 40-letý do 75 let. To by se pak tzv. mobilita pracovní síly dost nevyplácela. Příklad: přijde sem Ukrajinka, vdá se tu, má tu rodinu a už tu zůstane.
Vy jste nepochopil, o co v dotazu šlo. Bavíme se o mobilitě pracovní síly. SEM DO ČECH přijde cizinec a chce se tu usadit a pracovat (vyžírky, co chtějí žít na sociálních dávkách, do toho nepočítám). KOLIK LET musí minimálně odpracovat, aby mu vznikl nárok na ČESKÝ důchod? Přišla sem spousta Vietnamců, lákáme sem další pracovní síly. Pokud by se tu chtěly usadit a pracovat, tak jim těsně před důchodem řekneme, aby se vrátily domů a že si na důchod měly platit doma? Takže cizinec by tu třeba 25 let odváděl peníze na důchodové zabezpečení a poté mu řekneme "sorry, odchod, nemáš nárok"? Neb dotyčný cizinec tu neodpracoval 35 let, tak si ani neškrtne.
To asi jo. Já jsem se totiž setkala s tím, že z USA jde jakýs takýs peníz po odpracovaných 5 letech, z Německa tuším po 10 letech (pochopitelně obojí má podmínku dovršení důchodového věku), ale my jsme zavedli 35 let, když předtím bylo 25. Tím na rozdíl od obou jmenovaných států případné migranty dokonale odrbeme.
Teda krom toho, že existují státy, které povinné důchodové nemají a kde se každý občan musí na důchod zabezpečit sám (namátkou třeba Emiráty, které se starají výhradně o vlastní občany, nikoli o cizince, i kdyby ti tam pracovali celý život).
Ona jako ta reforma má být v tom, že se ten "nultý pilíř" zaplatí z něčeho jiného, než z vybraného důchodového pojištění, as to pojištění se použije jen na "zásluhovou penzi". Akorát je tu drobný problém, že Venezuela & spol. jen velmi mlhavě naznačují, co by to "jiné" z čeho se to zaplatí mohlo být.
Humorné přitom je, že na jednu stranu se mluví o tom, že při současném systému by někdy kolem roku 2050 musel stát současný důchodový systém (bez reformy) dotovat z jiných příjmů (tedy daní) částkou až 200 mld. ročně, přičemž navrhovaná pseudoreforma, za předpokladu minimálního důchodu na současné úrovni (základní výměra 3270 Kč + procentní 770 Kč = 4040 Kč), by si už nyní vyžádala z těch "jiných příjmů" cca 140 - 150 mld. Takže v čem že si to pomůžeme?
Pracuji 25let rukama za minimální mzdy ve strojírenském průmyslu.Zaměstnavatel nepřispívá ani korunou na penzi.Stávám ve 4h ráno a vracím se v půl čtvrté odpoledne.Mám děti na vysoké škole.Nevím z čeho si platit na důchod.Plat kolem 22000 hrubého je výsměch.Dnešní doba udělala z pracujících lidí chudáci.
To si nemyslím. Za socíku jsme měli "rovnost" (s uvozovkami, protože samozřejmě nebyla pro všechny), ale byla to rovnost v nemajetnosti. Celá společnost (stát) chudla a hospodaření státu se dostávalo do horšího a horšího propadu - narůstal vnitřní dluh, pro případ, že vytáhnete tehdejší oficiální čísla. (Ve statistikách se samozřejmě lhalo, protože to byla přímo podstata tehdejšího systému, lhát všem a o všem.)
Kapitalismus jako takový je jediný zatím známý systém, který funguje. Nicméně to samozřejmě závisí i na zákonech, a ty zase záleží na nás. A v tomto jsme celkem selhali - volíme politiky, kteří dělají špatné zákony (Klaus a spol. s tím začali a pak už se to vezlo) a ty pak vedou ke špatným výsledkům.
Podtrženo a sečteno, kapitalismus jako koncept je OK, naše provedení á la "česká cesta" ale v pořádku není.
Dokud si tohle neuvědomíme a nespravíme to, bude hůř.
Zcela s tímto názorem souhlasím,kdyby byli politici placeni úkolem a měli normy jako skoro všichni tvrdě pracující dělníci,tak by svým zaměstnavatelům což jsou voliči museli ještě peníze vracet.Ty věčný bláboly o důchodech je výsměchem všem,nebo většině důchodcům.Jenom kdyby si stále nepřidávali,žilo by se za ušetřené peníze mnoha důchodcům a potřebným lidem lépe a důstojněji.
A zase "Mrs. Venezuela" a její výplody! Kdysi ministr Tlustý navrhoval stejný minimální důchod pro všechny a zbytek je na každém člověku. Samozřejmě by se musel změnit i daňový systém. Ale takhle nesystémové důchody,kdy ten,kdo měl nízké příjmy má v poměru k nim nakonec skoro vyšší důchod než ten,kdo měl příjmy vysoké,je už z principu špatný. Pomineme-li špatný výběr daní a ještě horší hospodaření s nimi,lití peněz do všech možných "bohulibých" činností a přemíru nekontrolovatelných dotací,dávek a jiných forem sociálního inženýrství a nenávratných investic tak by bylo asi i dobré si vzpomenout,kdo,tuším roku 2006(?),zavedl tzv. souběh důchodů a mateřských. Pokud vezmeme celkový počet důchodců a kolik jich z toho pracuje,údajně 340000,tak u všech by bylo vyplácení důchodů pozdrženo jako dříve,důchod by nebyl vyplácen. Buď důchod nebo práce. Což by při důchodu cca 12000 Kč dělalo 4 mld Kč měsíčně! Celých 48 mld Kč ročně! Totéž u mateřské. Ta byla vyplácena pouze podle délky,kdy je žena doma s dítětem. A ne vybrat celý balík a honem do práce.
Samozřejmě,že každý slyší na úlevy,podpory atd. a čím více,tím lépe. Ale tohle už je neudržitelný socialismus. Vlastně takovéhle výhody a dávky nebyly ani za toho socialismu.
Pořád jsme chtěli volnost,svobodu,pořád chce každý,ať stát do ničeho nezasahuje,nechá volnou ruku,snižuje daně a odvody na minimum,nejlépe na 0,že přeci každý sám nejlépe ví,jak naložit se svým životem a svými příjmy. Stát má mít pouze správní funkci a lidem do ničeho nekecat. A ejhle,jak jde o důchody,dávky apod.,najednou státe dávej,podporuj. Najednou se zodpovědnost vytrácí a zase potřebujeme opatrovníka a někoho,kdo nám něco dá.
Nejlepší by byl prostě důchodový účet pro každého. Jako v klasické bance. Co tam dáš,to budeš pak mít.
Jenže tohle je neřešitelné. Která strana do toho jednou sáhne a nepřidá,ve volbách končí. A o to tu jde.
Soudružku Maláčovou , je potřeba postavit před realitu a taky jí podle jejího návrhu dát jenom tich 8-10000 tisíc důchodu , odstavit účty , udělat s ní dělníka a potom by nevymýšlela takový hovadiny , děti dát na učiliště ne na soukromý školy atd. Ale Já navrhuji poslat do KLDR na převýchovu a nebo na Šumavu , sázet stromky denně a makat do konce , . A pak nasrat na hlavu.
Jezdím za práci 300 km abych měl prumerny plat. Stěžovat si máte málo když nejste ochotni nic udělat pro zlepšení je k smíchu. Mám pro zaměstnání jsem byl schopen vystudovat VS. Peněz mám malo ale i tak jsem schopen si odkládat. Jsem v daleko horší situaci než lidé kolem 50 let co prskate, měli jste státní bezúročné půjčky, privatizované byty za 20 tisic, dvougeneracni barak se dal v 90 letech postavit za 100 000 kc, jak si muzete stezovat. Dnesni lidi od 30 niz nebudou mit nic z toho. Barák dnes nepostavita pod 3 mega plus mega parcela. Měli jste svoji šanci a celý život vydělávali co teď sakrá po kom chcete.
COŽE??? Kde jste ty pohádky vyčetl? Že jsme měli bezúročné půjčky? Jo, taky byly, ale ne každý splnil podmínky, takže ne každý ji dostal. Privatizované byty za 20.000? To jako měli všichni? Kde že se to rozdávalo, asi jsem byla v jiné frontě nebo jsem zrovna asi zvonila klíči na Václaváku, když se rozdávaly ty byty za 20.000. A v 90.letech že se dal postavit barák za 100.000? Ten bych brala z fleku, za tu cenu. Vážený, já jsem po smrti rodičů zdědila domek společně s bráchou, na poč.70.let. Byla to hrubá stavba bez oken a dveří, hodnota podle dědického zápisu byla "pouhých" 160.000,- Kč". A znovu podotýkám, že to bylo na poč. 70.let a nemělo to okna, dveře, tudíž ani podlahy, topení, WC, koupelnu a další vybavení. Aby se v tom dalo bydlet, vyžadovalo to minimálně jsště jedou oněch 160.000,- Kčs a hromadu práce. Za tu cenu to byly jen a pouze hrubé zdi. Takže ty pindy od baráku za 100.000,- povídejte laskavě tak Ovčí babičce.
Chcete barák za levno? Co Vám brání nakoupit si materiál (ten dneska aspoň seženete, tenkrát nebyl a sháněl se hooodně pracně), oblečte si montérky a zařezávejte na stavbě, odpoledne po šichtě, každý den a o víkendech taky. Tak, jako to dělali lidi tenkrát. Bez dovolených, s jazykem na vestě. Můžete mít tu haciendu větší a hezčí. my to tehdy pracně lepili z toho, co se sehnalo. Závidět dovede každý trouba, ale tu práci za tím každý nevidí.
Do budoucna s důchody nevidím žádné problémy. Až vymřou do 5 let starší ročníky "držáky,nyní 88 až 95 roků",tak klesne průměrný věk dožití velmi dolů a ubude hodně důchodců. Smrtka řádí nejvíc u lidí,kteří mají nyní 58 až 66,je to hlavně díky rakovině,potom mrtvice a infarkty. Za pár let bude důchodců mnohem néně než teď. Pokud se nepodaří vymítit rakovina,potom nečekejme rostoucí počet lidí v důchodovém věku.
Další možnost,jak neubližovat občanům,kteří celý život pracují a odvádějí peníze do státní kasy je,stopnou sociální,
nehorázné dávky těm,kteří nepracují,pracovat nebudou a umí jenom křičet něco o diskriminaci a rodit děti,kteří do budoucna budou ještě větší zátěží pro státní kasu.Kde je spravedlnost? Pracovat musí všichni,bez ohledu na barvu pleti.Pokud nejsi zdravotně indisponován - zde bych doporučila,rovněž,obrovkou kontrolu inv.důchodů,musíš pracovat,jinak běž pod most.
A za druhé.
Před nějakým časem se hovořilo o zrušení senátu.Na co,tak malá země,ho má? -další ušetření,politiků máme až nad hlavu.
Za třetí.
Platy politiků.Snížit a odebrat výhody. Pracující lidé také dojíždí do zaměstnání za své a obědy si musí platit a navíc se pozná,kolik politiků to myslí upřímně a budou ,,pracovat" za nižší mzdu a kdo se tam chodí vyspat pouze pro peníze.
A vy si myslíte, že revize invalidních důchodů (který je dost obtížné získat), zrušení Senátu (proboha, ne, momentálně je to jediné rozumné zákonodárné tělese...) a snížení platů poslanců zaplatí lepší důchody? To je ovšem směšné...
Mimochodem, chápu, že se vám může zdát plat poslance velký, ale v porovnání třeba s platy v IT je to celkem prd. S ohledem na zodpovědnost té práce... Na námitku, že jsou v Parlamentu i lidi, kteří nějakou zodpovědnost neřeší, říkám: a kdo si, kurňa, myslíte, že by tam byl za ještě menší plat?
Už jenom úplní blbci nebo naopak ještě větší kuliferdové.
Máte opravdu špatné nápady.
A ještě jeden příspěvek.
Když není na důchody a zaměstnanec si má na důchod ušetřit,není nicc jednoduchšího.
Zaměstnanec bude mít své důchodové konto,na které si bude ukládat to,co dnes musí zaplatit na sociálním pojištění + daně a rovněž zaměstnavatel nebude odevzdávat dávky státu,ale na konto zaměstnanci.,které bude samozřejmě úročené min 2%.
Stát nic nedostane,ale nemusí se o nic starat. Tak vznikne spravedlnost a nebudou se z těchto odvodů,hradit dávky ,,nepracujícím!. Když bude pracovat od 20-60 let,měsiční dávky /průměr/10000x12/za rok/=120000x40=4800000.To stačí na slušný důchod.
P.S Odvádět se bude zdr.pojištění.
Tohle by z různých důvodů příliš nefungovalo, ale čistě prakticky: součástí moderní společnosti je i jistá forma "přerozdělování" od bohatších k chudším, od zdravých k nemocným, atd. Když se to děje v rozumném měřítku, pomáhá to udržet společnost pohromadě, jinak by se velmi rychle rozpadla.
A zrovna u vás tuším, že by vás váš (vámi spočítaný) důchod příliš dlouho a dobře neživil.
Nerozumíte tomu, co píšete. Ale internetové fórum to snese...
Na okraj: to, co chce Maláčová, mi přijde daleko za hranicí "rozumného přerozdělování", myslím, že to nebude fungovat ani náhodou a lidi se budou snažit tomu vyhnout za každou cenu. To je totiž jediné, co socialisti umí dobře: někde sebrat a rozdat, a pak víc a jinde, a dál, dokud je. Skutečná reforma má větší ambice a musí změnit základy toho, co se reformuje, jinak - jak už tu pár diskutujících zmínilo - je to jenom přejmenování stávajícího stavu (na úkor vybraných daní).
Od začátku.Za komunistů museli všichni pracovat,a dnes?Kolik lidí pobýrá důchod,aniž by někdy pracovali a navíc jsou zdraví.Co třeba vyrábí v Praze,nic,podniky nejsou a přitom uklízečka tam má víc,jak dělník na Moravě.To nemluvím o hradě,co stojí náš vládní aparát,nepotřebný zaopatřovací ústav Senát,přelidněná sněmovna k ničemu.V neposlední řadě státní zakázky,výstavba dálnic,silnic,bytů,co řídí jakoby podnikatelé,zbohatlíci a lumpové.Zisky firem a podniků ,natož daně končí v daňových rájích a kontech .
To by byli důchody,kdyby tomu tak nebylo
Máte celkem jednoduché vidění světa... Kdyby se sebraly peníze všude, kde navrhujete, bylo by to jako když plivne. Každý důchodce by dostal 10 kč měsíčně navíc, možná maximálně stovku. A bylo by.
Nic vám nebrání kandidovat a jít vykonávat volenou fukci jen tak z dobročinnosti a zdarma.
Medvídku, zabal to. Je to beznadějné. Jestli můžeš, najdi si dobře placenou práci a pracuj, vydělávej, šetři a těš se na důchod. Žiješ v kapitalizmu a ten je o práci, ne o kecech. Musíš ji mít, musí být dobrá, musíš si ji udržet a musíš ji vydržet, protože kapitalista tě nezaměstnává kvůli Maláčový, OK? Všechno ostatní jsou sny a za ty si koupíš víš co. Hodně štěstí.
dobrý den-nedivím se,že není na důchody,když jste povolili lidem,kterým vznikl nárok na důchod a oni dál pracují,důchod nepobírají,pak si o něj požádají 3-5 let zpětně,.......takže když má někdo krásný příjem,tak se mu vyplatí např.až 600000,-Kč(vypočtený důchod 10000,-Kčx60 měsíců=600000,-Kč),vše jsem napsala zkráceně,byla by to asi dlouhá diskuze