Hlavní navigace

Názor k článku První kroky k reformě důchodového systému: Nultý pilíř a minimální důchod od Jarmila - COŽE??? Kde jste ty pohádky vyčetl? Že jsme...

  • 29. 10. 2019 15:33

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    COŽE??? Kde jste ty pohádky vyčetl? Že jsme měli bezúročné půjčky? Jo, taky byly, ale ne každý splnil podmínky, takže ne každý ji dostal. Privatizované byty za 20.000? To jako měli všichni? Kde že se to rozdávalo, asi jsem byla v jiné frontě nebo jsem zrovna asi zvonila klíči na Václaváku, když se rozdávaly ty byty za 20.000. A v 90.letech že se dal postavit barák za 100.000? Ten bych brala z fleku, za tu cenu. Vážený, já jsem po smrti rodičů zdědila domek společně s bráchou, na poč.70.let. Byla to hrubá stavba bez oken a dveří, hodnota podle dědického zápisu byla "pouhých" 160.000,- Kč". A znovu podotýkám, že to bylo na poč. 70.let a nemělo to okna, dveře, tudíž ani podlahy, topení, WC, koupelnu a další vybavení. Aby se v tom dalo bydlet, vyžadovalo to minimálně jsště jedou oněch 160.000,- Kčs a hromadu práce. Za tu cenu to byly jen a pouze hrubé zdi. Takže ty pindy od baráku za 100.000,- povídejte laskavě tak Ovčí babičce.
    Chcete barák za levno? Co Vám brání nakoupit si materiál (ten dneska aspoň seženete, tenkrát nebyl a sháněl se hooodně pracně), oblečte si montérky a zařezávejte na stavbě, odpoledne po šichtě, každý den a o víkendech taky. Tak, jako to dělali lidi tenkrát. Bez dovolených, s jazykem na vestě. Můžete mít tu haciendu větší a hezčí. my to tehdy pracně lepili z toho, co se sehnalo. Závidět dovede každý trouba, ale tu práci za tím každý nevidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).