Podbabina klasicky po česku...nikdo neví kolik to má stát, musíš to mít....
Žiji v UK. Tady ty štítky taky musejí být jak při koupi domu či při pronájmu.
To je stejný až do této chvíle. Pak se rozcházíme.
Chci štítek zajdu na radnici (nebo do knihovny) kde je adresa na člověka který toto dělá. Domluvím s ním kdy přijde. Dorazí, změří propustnost oken, zdí,
nakreslí si plánky, zkontroluje zateplení, topení atd.
Následuje zpráva na několik stran. V radí co by bylo dobré udělat.
Součástí je i štítek.
Cena? Zdarma.
Důvod je že to platí stát. Jedná se o informovanost pro lidi co můžou udělat pro šetření s energií. Zdarma v rámci vzdělanosti.
Následně např. Pokud jste např. u BP (CEZ) tak zateplení domu tzn.
střikanou tepelnou vatu i desky vaty na zateplení včetně práce zdarma.
V tom se lišíme
Víte, mě fascinuje, kolik lidí si chválí "že to platí stát"... A kdepak na to asi stát bere? No samozřejmě že také od občanů - prostě ty štítky vytvářejí nějaký náklad, který je dalším ve velmi dlouhé řadě věcí, které lidem zvyšují výdaje.
Na pohled je to maličkost, ale to je právě záludnost dnešní doby - těchto "maličkostí" je prostě strašně moc a když se se nasčítají, tak to najednou jsou výdaje poměrně šílené :-(
Když si přečtete příspěvek, na který reaguji, tak bych si nebyl moc jistý, že jeho autorovi plně dochází, že to i v UK nakonec zaplatí také on a další daňoví poplatníci :-(
To, že je u nás bordel ještě větší je jiná (neveselá) diskuse... Mimochodem ale s tou daňovou zátěží je to trochu složitější - u nás jsou přímé daně proti UK nižší, to že se celková daňová zátěž u nás dostane výše, je dáno především vysokými položkami na povinnou část zdravotního a sociálního pojištění, což to dost zkresluje.
To jste mě rozesmál.
1. Přímé daně jsou v ČR nožši???? Kde jste na to přišel
Vezměte si DPH 3 sazby včetně nulové
2. Stát to platí z daní .... Výhoda? Je domluvené jednotná sazba za zpracování
A vyjde to levněji než v ČR džamahirie že odměna tzv. Znalci který vůbec není znalec ale pouze protekčně obdržel razítko
3. BP rozuměj třeba CEZ se dělí o zisk alespoň tím že lidem platí zateplení na rozdíl od CEZu který platí kmotrem dovolený a sype peníze do politických stran
ACh ten český člověk si nic jiný ho nezaslouží než kopat a kopat...
Ještě k té odpovědi abych to doplnil
Přímé daně jsou progresivní. To znamená že do cca 7 tis GP což je cca 200tis Kč dan z příjmu FO je nula.
Pokud jste cca 100 tis GP dan cca 50 procent.
Nemám problém být solidární.
Angličané dani svoje celosvětové příjmy.
JakoAmeričani, Maďaři apod.
Pak nemí možné aby např. Berdych, Štěpánek apod. neplatili v ČR daně protože se přihlásí v Monté Carlu
V nepřímých dani je vyšší hlavně dědická daň.
Jinak DPH v ČR hlavně na potraviny to je věcička....hlavně pro nemajetný...
Nebo na léky..:
„Víte, mě fascinuje, kolik lidí si chválí "že to platí stát"... A kdepak na to asi stát bere? No samozřejmě že také od občanů - prostě ty štítky vytvářejí nějaký náklad, který je dalším ve velmi dlouhé řadě věcí, které lidem zvyšují výdaje.“
Lidi už jsou tak zblblí neoliberální propagandou, že si myslí, že vše musí vzít od občanů.
Pokud má stát státní podniky a firmy (netuším, zda je to v UK), pak může vzít odsud alespoň část.
Jeden z důvodů, proč jsou zde čím dál vyšší daně, kromě rozkrádání ve velkém, je i provatizace a zbavování se zlatých státních slípek (podniků), které nesly peníze za babku.
Pak se to musí vybrat od občanů.
Není nad to vytvářet matrix a dogmata. Nejlepší jsou marxisticko-leninská hesla, ehm, přeřekl jsem se neoliberální hesla – propaganda, lež a manipulace jako propaganda, lež a manipulace.
Jaký smysl má váš příspěvek?
Buď má stát nějaké státní podniky a z nich má teda nějaké zisky. Pak jsou ty zisky, ale obvykle drobné proti tomu, co má stát z daní. Takže ta "neoliberální propaganda" platí.
Nebo má stát většinu příjmu mimo daně - potom je to ropná monarchie. I potom ale platí, že čím méně vyplácá na blbosti, tím více může rozdat svým občanům. Tahle situace ale není tady moc relevantní.
Anebo je to stát, který vlastní tolik podniků, že přijmy z nich tvoří zásadní podíl příjmů do státního rozpočtu. Pak je to komunistický stát a tam "neoliberální propaganda" opravdu neplatí. Ale ani tahle situace se mi nezdá relevantní.
Takže jaký má teda váš příspěvek smysl?
Trosku off topic - zrovna nedavno jsem se dozvedel - a hodne me to prekvapilo - ze dnes neexistuje zadna zakonna moznost na to prevest ze statniho podniku ktery je v zisku penize zpatky do statni pokladny! Cesta je to jen jednosmerna - statni podnik v problemech ziska penize z eraru, ale zpet to podle stavajicich zakonu pry vubec nejde.
Tudiz jaky maji statni podniky vyznam, kdyz to tedy neni ta povestna slepice snasejici zlata vejce?
Je to naprosto zbytecna buzeracni zalezitost ze strany statu, nasi osviceni urednici totiz zrejme predpokladaji ze jsme tupe stado, ktere se nedokaze starat o sve zalezitosti samo.
Protoze - k cemu mi ta pitomost bude jako majiteli objektu, ktery nehodlam pronajimat ani prodavat? Ano, k nicemu. Protoze pokud mne dana problematika zajimala, jiz mam davno zatepleno a energetickou narocnost budovy resim - jen na to nemam to spravne razitko. A pokud mne to do ted nezajimalo, mam dost penez abych mel na zaplaceni energii na provoz.
A pokud bych byl v roli kupce, vubec nic mi nebrani se o stav objektu zajimat a pozadat prodavajiciho aby mi tyto informace dodal. Opet k tomu nepotrebuju statniho urednika ani nejakou dalsi bumazku navic.
Je to vlastne jen korytko pro lidi se spravnym vzdelanim.
ano řekl jste to správně. Je to naprosto zbytečná buzerace. Kdyby se debilové raději postarali, abychom dnes 7.prosince věděli jaké budou platit zákony od nového roku. Ale to je jim úplně jedno. Mimochodem nebudeme to vědět ani 20. prosince. Hlavně, že budu vědět za šílený peníze, že mám dům A1 nebo snad B6. ??
Někde jsem dohledal, že "Zvýšení teploty výrobních prostor o 1°C zvyšuje náklady na vytápění min. o 6%", případně "Potřeba tepla na vytápění se zvyšuje s rostoucí vnitřní teplotou exponenciálně. Pokud se vnitřní teplota zvýší z 15 °C na 25 °C, tepelné ztráty se přibližně zdvojnásobí." Navíc k původnímu nápadu - pocit příjemné teploty - tepelné pohody - je silně subjektivní - pro někoho to může být 22 a pro jiného 24 případně 26 - a to už může být významný rozdíl v nákladech - a ti, co musí topí spíš na 18°C.
"Kromě toho bude nově nutné posoudit i technickou, ekonomickou a ekologickou proveditelnost alternativních systémů z obnovitelných zdrojů, ať už jich stavitel chce nebo nechce využít"
Jak se taková věc bude provádět? To jako, když budu chtít stavět, tak kromě toho projektu, podle kterého chci stavět budu muset nechat udělat hafo dalších projektů pro alternativní zdroje, aby se to dalo posoudit? Nebo jen přijde pán, dám mu tisícovku, on se podrbe na bradě a pak napíše, co mu nadiktuji?
Pominu-li celkovou nesmyslnost tohoto opatření, tak mě doslova nadzvedlo následující: "U výstavby nové budovy nebo při větších stavebních úpravách bude muset být tento průkaz už součástí stavebního povolení." Takže, když se rozhodnete rekonstruovat starý barák, který už od pohledu je jasně vysoce energeticky náročný, budete muset platit hned dvakrát. Jednou při žádosti o stavební povolení a podruhé po rekonstukci, protože ta znamená logicky zneplatnění původního průkazu.
Ještě bych možná pochopil požadavek na energetický průkaz v případě prodeje nebo pronájmu, to má jistou logiku především ve směru k ochraně kupujícího nebo nájemce, ale proč při stavbě nebo zateplení? Komu tím pomůžu? Zřejmě jen kapsám energetických specialistů. Nic jiného mě nenapadá...
a) Střední délka života začíná víceméně stagnovat. U některých skupin obyvatel dokonce klesá (např. muži bez maturity). Je tedy pochybné tvrdit, že střední délka života učitě poroste.
b) Poměr výdělěčně činných vs. nevýdělěčných. Ano, počet lidí v produktivním věku bude klesat. To však neznamená, že bude klesat počet výdělečně činných. Máme totiž obrovský rezervoár pracovních sil: 600 tisíc nezaměstnaných, 400 tisíc lidí v předčasném důchodu (většina z nich tím utíká před nezaměstnaností), cca 200 tisíc "zbytečných" studentů. Takže v současnosti máme obrovský problém, a to opačný - pro více než milion lidi v produktivním věku není dost práce. Čili nedostatek produktivních lidí nám určitě nehrozí.
ten štítek je na ho.no. Proč se musí za 10 let obnovovat. To jako časem se úspory jako zlepší? Asi jako u vína čím starší, tím lepší? Zrovna stejná blbost jako u komínů. Každý rok dělat revizi. Takže nový obor "revizní kominík" a komíny bude vymetat KDO? Zrušily se preventivní požární prohlídky a hoří jak v Americe. Hamba blbcům.
Nejvtipnější je, když si majitel nechá udělat průkaz energetické náročnosti budovy a dostane energetický štítek. Podívejte se, jaký je mezi nimi rozdíl na www.energeticky-stitek-budovy-penb.cz .
Jardo, neměl jsi na mysli http://energeticky-stitek-domu.cz/ Průkaz energetické náročnosti budovy je opravdu něco jiného, než energetický štítek. Ale i u nás v projekci tomu nikdo jinak neřekne, než energetický štítek. Je to prostě kratší :-))
Myslíš www.energeticky-stitek-domu.cz ne? Skutečně, rozdíl mezi štítkem a průkazem většina lidí nerozlišuje.
Pozor, neplést energetický štítek a průkaz energetické náročnosti budovy. Jsou to rozdílné dokumenty, energetický štítek je výstup z energetického auditu a průkaz energetické náročnosti budovy o kterém je nyní řeč je všem známý energetický štítek:) viz. http://www.chciprukaz.cz/penb/
Ty PENBy jsou naprostým nesmyslem a divím se lidem, že jsou takoví hlupáci a že dobrovolně přistoupí na odevzdání peněz mnohdy z fondu na opravy do kapes chytrých podnikatelů, kteří si hned na tu blbost opatří licenci. "Odborně" poradí co máte udělat pro lepší úsporu energií (provedou jakési měření aby to vypadalo důvěryhodně, že to dělají jako v např. v USA v Kanadě, Švýcarsku a pod.), ale to snad víme i bez těchto "odborníků". To je to samé jako by mě poradili abych si na zimu opatřil teplejší kabát aby mě z těla neutíkalo teplo a neutratil peníze za rum do čaje nebo na grog a já jim za to zaplatil a oni mě vystaví průkaz. Ani se nebudeme divit když přijde nařízení na šetření vodou, ve které se umyjeme zachytíme do nádoby, umyjeme v ní nádobí, zachytíme a spláchneme s ní naplněný záchod. Jistě se tomu rádi podřídíme, jsme přece uvědomělí občané EU a chceme-li se mít dobře, tak to pro sebe uděláme, když je to nařízení EU tak to je svaté a to jsme přece chtěli. Nebo snad néé? No proto. To by nám EU dala... Tak hezky nastoupit a na povel EU pochodem vchod !
Podle mě je docela důležité vědět, kdy má vlastník nemovitosti povinnost průkaz mít. Rozlišuje se to totiž podle velikosti a typu objektu. Docela dobrý přehled jsem našel na webu http://penbservis.cz