Daňová progrese nepřinese:
- větší porodnost (to je naprostý nesmysl)
- větší výběr daní
- větší solidaritu (stát utratí cokoliv nikoliv ve prospěch potřebných)
- větší spravedlnost
Přinese:
- demotivaci těch, kteří nejvíce vytvářejí
- snížení investic ve prospěch neefektivní spotřeby
- snížení dobrovolné charity
- únik schopných lidí a jejich příjmů do zahraničí
Nic pozitivního.
Někteří pitomečkové si bůhvíproč pořád myslí, že progresivní daň je rarita, která bude uplatňována jen v Česku…
Einkommenssteuer: Diese Steuer, die es in Deutschland schon seit 1811 gibt, zahlt jeder, der ein höheres Einkommen als 7.664 Euro (bei Eheleuten 15.329 Euro) im Jahr erzielt. Bemessen wird sie somit nach dem Einkommen. Das Prinzip ist ganz einfach. Je mehr man verdient, desto mehr Einkommenssteuer muss gezahlt werden. Der Steuersatz liegt zwischen 15% und 45% Die Einkommenssteuer ist eine Quellensteuer und wird direkt vom Arbeitgeber an das Finanzamt abgeführt. Die Einkommenssteuer teilen sich der Bund, die Länder und die Gemeinden.
Progresivní daň není rarita – je to všeobecná hloupost a v Německu žádný daňový ráj není. I když tam i zaměstnanec si může od základu daně odečíst kde co a různých triků se tam používá hojně. Každý trošku rozumně vydělávající Němec ti řekne, že zdanění je brutální. Německo je socialistická země.
Daň v závislosi na výši příjmů byla zavedena jako dočasné opatření po 1. světové válce, aby státy sehnaly peníze na obnovu s reparace. Předtím se platila rovná (v absolutní hodnotě) daň z hlavy, kterou ovšem platili jen majetní – což byli vlastníci nemovitostí. Taky před první světovou vákou byl podíl státního rozpočtu na HDP kolem 3%.
Bohužel si polici na rozhazování cizích peněz zvykli, a tak toto dočasné opatření se stalo trvalým.
Progresivní zdanění se zavedlo opět jako dočasné během druhé světové války, aby státy získaly prostředky na válečné výdaje (a bylo brutální, v USA byla v nejvyšší pásmu daň 99%). A historie se opakuje, prostě z cizího se strašně dobře rozhazuje, a čím větší částka, tím větší orgasmus mohou politici zažívat při schvalování rozpočtu. Takže po válce si sice progrese snížila, ale nezrušila.
Takže progresivní daň sice není rarita, ale je to nespravedlivý nesmysl a podvod na lidech, ať si ho kdo chce jak chce obhajuje sebekrásnějšími frázemi.