Hlavní navigace

Profil brokera: BOSSA

6. 2. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

V prvním dílu našeho seriálu makléřských společností si představíme společnost BOSSA, která se specializuje především na krátkodobé obchodování.

BOSSA je zkratka polského názvu Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna, což v češtině znamená Banka ochrany životního prostředí. 


Autor: Autor: Bossa

Logo společnosti

Na polském trhu působí od roku 1995, kde se řadí mezi nejdéle působící brokery poskytující služby pro individuální investory. Od března roku 1996 je přímým účastníkem burzy ve Varšavě. Společnost byla také prvním obchodníkem s cennými papíry v Polsku, která nabídla zákazníkům možnost zadávat objednávky prostřednictvím internetu, a to v listopadu 1996.

Na polském trhu patří mezi nejaktivnější obchodníky, od prezidenta Varšavské burzy získala například ocenění za největší obchodní aktivitu na trhu, aktivní je také v derivátových obchodech.

Na český trh však vstoupila poměrně nedávno, a to roku 2012, kdy investiční služby provozuje prostřednictvím své pobočky v Praze.

Za naším rozhodnutím ohledně vstupu na český trh stálo mnoho faktorů, jedním z nich je určitě to, že český trh z pohledu nabídky investičních služeb je pořád v procesu vývoje. Přestože na trhu působí mnoho společností, většina z nich se snaží oslovit méně početnou skupinu profesionálních traderů a vynakládá pramálo úsilí ohledně rozšíření povědomí o investování mezi širokou veřejností. Domnívám se také, že v období následujících dvou třech let, dojde ke konsolidaci společností působících na kapitálovém trhu, kde zůstane jen několik nejúspěšnějších z nich, uvedl šéf společnosti Bossa Remigiusz Gorskirozhovoru pro Měšec.cz.

Ve zkratce

Celé jméno společnosti podle obchodního rejstříku: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna, organizační složka Česká republika

Vznik společnosti: 29. února 2012

IČ: 24225941

Zřizovatel: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna

Generálním ředitelem české pobočky: Remigiusz Gorski

Předseda představenstva: Radosław Olszewski

Adresa sídla: Václavské náměstí 17, 110 00 Praha 1

Kontaktní telefon: +420 226 895 901 

Kontaktní email: sales@bossa.cz

Co nabízí?

Investorům nabízí Bossa možnost obchodovat s 85 finančními instrumenty CFD (Contract for differences). Čtěte také: Co je investiční instrument Contract For Difference?

Oblíbené jsou především měnové páry (z toho nejvíce EUR/USD, kde jsou nejnižší spready a je zde nejvyšší likvidita), měnovými indexy, najdeme však zde také komodity (ropa, zlato, kukuřice) nebo burzovní indexy. Kompletní seznam najdete na webových stránkách. Minimální vklad pro investování s reálnými penězi je ve výši 10 000 Kč. 

Aktivním investorům umožňuje Bossa zřízení obchodního účtu Exclusive, kde zůstatek na účtu zhodnotí úrokem ve výši 3 % p.a.

Obchodování probíhá v investiční platformě s názvem BossaFX. Je zde možné také zřídit demo účet a obchodovat nanečisto, tedy bez reálných peněz.

Specifikace standardního účtu
Počet instrumentů:  85
Měny (FX)  51
Drahé kovy:  2
Měnové indexy BOSSAFX  4
Burzovní indexy  14
Průmyslové komodity  2
Zemědělské komodity  4
Dluhopisy  5
Minimální vklad  10 000 CZK
Maximální páka  1:100
Minimální velikost transakce  0,1 lotů
Maximální množství otevřených obchodů  Neomezeno
Zprávy  Ano

Zdroj: Stránky společnosti Bossa

Kolik to stojí?

Zřízení investičního účtu u společnosti Bossa je bez poplatku. Zaplatíte ale například za výpis z historie účtu ve výši 50 Kč nebo za doklad o potvrzení zůstatku na účtu.

TABULKA POPLATKŮ A PROVIZÍ – MIMOBURZOVNÍ TRHY (OTC), v platnosti od 23. května 2012
1. Zřízení a vedení účtu zdarma
2. Zrušení účtu zdarma
3. Podání, zrušení nebo úprava pokynu přes telefon nebo platformu zdarma
4. Výpis historie účtu 50 CZK za každý započatý rok
5. Doklad o potvrzení zůstatku na účtu 50 CZK
6. Převod prostředků v rámci Bossa zdarma
7. Převod prostředků na bankovní účet klienta tuzemský převod zdarma
zahraniční převod náklady spojené s převodem
8. Vystavení kopie na žádost Klienta nebo vyhledání dokladů v archivu – za období starší než 3 měsíce (úhrada za jednotlivé doklady či potvrzení se provádí předem) 100 CZK
9. Úrok z prodlení za závazky vůči společnosti Bossa zákonem stanovený úrok
10. Z marketingových důvodů může společnost Bossa snížit nebo upustit od účtování poplatků. Poplatky uvedené v bodech 1 – 9 mohou být stanoveny individuálně. Poplatky, které nejsou zahrnuty v této Tabulce poplatků a provizí, se účtují dle smlouvy uzavřené mezi stranami.

Poplatky za obchodování jsou transparetní a jako investor budete muset zaplatit jen spread, což je rozdíl mezi nabídkovou cenou (ASK) a poptávkou (BID). Na trh však investujete prostřednictvím marží, respektive pujčených peněz.

Marže jsou při zůstatku na účtu do 6 000 000 Kč ve výši 1 % ( Při otevírání pozice například za 100 000 Kč je nutné složit 1000 Kč). Investor u Bossy využívá finanční páku 1:100, což znamená, že k otevření pozice potřebujete 100krát nižší částku (za 1000 Kč můžete otevřít pozici v hodnotě 100 000 Kč).  V případě, že spekulujete na posílení dolaru a dojde k jeho posílení o 0,3 % a pozici následně uzavřete, pak zisk z obchodu bude ve výši 30 % (samozřejmě je nutné odečíst spread).

Dlouhodobě držet pozici se však nevyplatí, protože jsou zde jak kurzová rizika, tak platíte za půjčené peníze. 

Je to bezpečné?

Jako každá investiční společnost také Bossa podléhá dozoru ze strany České národní banky. Krátkodobé obchodování na trzích prostřednictvím páky však může být pro neznalé investory nebezpečné, už jen kvůli tomu, že veškeré procentuální pohyby na trzích se násobí právě pákou. Je proto nutné začít sbírat zkušenosti na demo účtu. Pokud chcete zkusit některé investiční strategie, pak vás to nebude nic stát.

Účto_tip_změny21

Společnost také pořádá nejrůznější semináře, kde je možné se něco dozvědět o tvorbě obchodní strategie nebo nahlédnout do psychologie forexového obchodníka.

Zajímavosti

Společnost má také za sebou investiční soutěž, u které byl server Měšec.cz partnerem. O výsledcích se můžete dočíst v článku:.Zhodnotil reálné peníze o 260 %. Poradíme vám recept k úspěchu

Autor článku

Nejčastěji se věnuje tématům z oblasti investování, financí a makroekonomie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).