Dobrý den, již 6 rokem bydlím v družstevním bytě, tj. od roku 2003, který jsem převzal po mojí mamince. Byt je napsaný na mě, to pro začátek. V době kdy jsem se tady stěhoval, tak firma prováděla revitalizaci celého bloku, kdy tento byt je součástí tohoto bloku! Nicméně,družstvo vlastníků se dohodlo na profinancování této revitalizace právě s "rajfkou"! Co mě ovšem neskutečně sere, že tento byt včetně nákladů s tím, spojených na revitalizaci již 6 rokem platím já, tudíž bych měl právo na odpočet úroků na daních! Jenže už po několikáté mi bylo řečenoi, že přepis smlouvy není tak jednoduchý, smlouva je psaná na maminku a hotovo dvacet! Teď ať mi někdo vysvětlí, kdyby nedej bože mamka zemřela, na koho přecházejí závazky ze smlouvy plynoucí?! odpovědět si asi můžu sám, že ano! Co mě dokáže nasrat, že lidi zastávají nějaké funkce poradců atd a hovno tomu rozumí!!!! S pozdravem Váš věrně platící klient!
Obávám se, že pláčete na špatném hrobě.
Podle mého názoru - mohu se mýlit, jsem laik - si mohu o úroky z hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření snížit základ daně pouze v případě, že jsem si tu půjčku vzala já, sama na sebe.
Já jsem si vzala úvěr za stavebního spoření, t. zn. na mé rodné číslo bylo uzavřeno stavební spoření. Byl mi poskytnut úvěr, kde jako spoludlužník je uveden můj manžel. Úroky z tohoto úvěru si daňově mohu uplatnit já nebo můj muž.
Pokud Vaše bytové družstvo jako subjekt uzavřelo smlouvu o úvěru se stavební spořitelnou, žádný z Vás fyzických osob - družstevníků - si daňově úroky z tohoto úvěru uplatnit nemůže.
díky za odpověď, každopádně Vás vyvedu z omylu! Jakto že potom mamka dostává každý rok potvrzení o zaplacených úrocích, kdy mimo jiné to nejsou malé částky!! nicméně, to stavebko si vyřizoval každý sám za sebe! takže to možné je
Zkuste si přečíst zákon o dani z příjmů...
Zaplacené úroky z úvěru si můžete uplatnit jako nezdanitelnou část základu daně, pokud jste účastníkem smlouvy o úvěru ze stavebního spoření.
Takže nevím, proč tady zcela neoprávněně prskáte na RSTS, má v tomto případě pravdu.
A nezkusil jste se s RSS domluvit, že byste v dané úvěrové smlouvě vstoupil do práv a závazků vaší maminky. Nejsem právník, takže nevím, jak dalece to je možné dle zákona a podmínek RSS.
Každá stavební spořitelna to určitým názvoslovím umožňuje všem klientům.
1.)Měla-li maminka uzavřené stavební spoření ze kterého si vzala překlenovací úvěr, může být syn "zařazen" do role v případě RSTS přistupitele z důvodu odpočtu úroků. Pokud toto klient požaduje společně se žádostí o úvěr, je toto zdarma. Společně s ročním výpisem z úvěrového a spořícího účtu bude mamince zasláno potvrzení o zaplacených úrocích, kde bude uvedena ona, ale také syn a záleží pouze na nich, kdo uplatní tento odpočet (podle zákona může pouze jeden z nich a splnit i další podmínky stanovené zákonem o dani z příjmu).
2.) Pokud o roli přistupitele z důvodu odpočtu z daní klient nepožádal již při žádosti o úvěr, může tak během úvěrového vztahu kdykoliv požádat o jeho přiřazení formou dodatku k úvěrové smlouvě (zpoplatněno).
3.) Máte-li již nárok na stavební úvěr ze stavebního spoření a došlo k jeho přidělení, má možnost maminka postoupit možnost úvěru svému synovi ze svého stavebního spoření, tj. smlouva byla maminky, ale úvěr bude na syna. A potvrzení o zaplacených úrocích samozřejmě jde přímo na adresu syna, protože on bude jediným účastníkem sml. vztahu.