Vlákno názorů k článku Proč počet úředníků neustále roste? od J, Novák - článku je podle mého názoru signifikantní. Jestliže pro...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 12. 2009 6:53

    J, Novák

    článku je podle mého názoru signifikantní. Jestliže pro přečtení článku, kde je popsáno, jak se úředníci mají jako prasata v žitě a „lopaty“ v soukromých firmách musí makat jako šrouby, odpoví více lidí na otázku, zda by chtěli pracovat na úřadě, že ne, tak je něco špatně. Neznám člověka, který by ve své podstatě nebyl lenoch. Takže pokud je na úřadech tak dobře a výplaty jsou vypláceny bez ohledu na odvedenou práci, proč se tam lidé nehrnou? No, řeknu vám to asi takto: Ono je kolikrát lepší dělat si jen a jen svojí práci, než se dohadovat za přepážkou s kupou blbů, kteří si myslí, že ten úředník je tam jenom proto, aby trpěl nadávky a urážky kdejakého „vzdělance“. Zažil jsem v minulosti na ohlašovně pobytů, tedy na pracovišti občanských průkazů, celou řadu občanů, kteří nedokázali sami vyplnit správně žádnou z položek daného tiskopisu. A mohu zodpovědně říci, že nejhorší byli inženýři. Často nevěděli ani jaký je rozdíl mezi jménem a příjmením. A ještě na to často byli hrdí.

  • 11. 12. 2009 7:34

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Á, pán bude mít maximálně středoškolské vzdělání, že? BTW proč se při výměně občanského průkazu musí stále znovu a znovu vyplňovat nějaký přiblblý tiskopis, když už úřad údaje uváděné na onom tiskopise má? To vymyslel nejspíš nějaký úředník bez vzdělání, že?

  • 11. 12. 2009 20:42

    Roman (neregistrovaný)

    Těžko říct, kdo to vymyslel, ale jistě dobře víte, že legislativu v tomto státě tvoří moc zákonodárná, což je u nás poslanecká sněmovna a senát. Do každého zákona naši kvalifikovaní a vševědoucí zákonodárci přidávají vlastní změny, proč něco takového neprovedli? Je zbytečné se rozčilovat na toho posledního úředníka, protože on jak ten zákon, tak ten tiskopis nevytvořil. A věřte mi, že často si o těch tiskopisech měnících se klidně každý rok, myslí své. Je nutné tlačit na své zákonodárce, aby nezávodili v legislativní smršti a nevymýšleli zákony o veverkách. Protože každý schválený zákon něco nařizuje a když něco nařizuje, někdo to musí kontrolovat. Díky tomu v našem státě byrokracie úspěšně roste. Vemte si takový zákon o dani z příjmů. Novelizuje se v podstatě 3× ročně a počet výjimek v něm taky neustále narůstá. Vážně si myslíte, že tyto výjimky vytváří úředníci. Ani náhodou. Naprostou většinu z těchto výjimek vytváří v rámci procesu schvalování poslanci sami. Jeden příjde s tím, druhý s tamtím. A vzpomeňte si na ten cirkus, když se navrhovala většina výjimek zrušit. To byl tanec. Je představa, že složité zákony dělají úředníci ve svůj prospěch. Omyl. Člověk, a úředník obzvlášť, je od přírody lenivý tvor. Úředník by byl rád, kdyby zákon byl co nejjednodušší, aby se v něm vyznal a neztratil se v něm. V jeho zájmu není jej komplikovat.

  • 12. 12. 2009 22:48

    a8n (neregistrovaný)

    Naopak zakázání pozměňovacích návrhů by nebylo na škodu, právě nimi se do zákonů zanáší nejvíc právního smetí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).