Hlavní navigace

Názor k článku Proč jsou firmy se sídlem v daňovém ráji rizikovější? od lm - Média ráda vyvolávají strach a proto šíří dezinformace,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2016 9:40

  lm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Média ráda vyvolávají strach a proto šíří dezinformace, napíšu proto, proč jsem firmu mimo ČR založil já. Je to z důvodu ochrany mého soukromí. Novinář by asi napsal "z důvodu anonymity". Ve skutečnosti ale nepotřebuji být anonymní, nepodnikám incognito, když uznám za vhodné, sdělím, že firma je moje. Pár lidí to ví, ví to moje banka a protože si vyplácím a v § 8 daním dividendy, dozví se to v případě potřeby i finanční úřad.

  Neví to ale 10 milionů Čechů-šmejdilů, protože na www.justice.cz nic nezjistí.

  Nevidím důvod celému světu sdělovat, kdo je majitelem firmy. Chápu, že pro ochranu třetích stran je vhodné někým autorizovat, kdo je jednající osobou oprávněnou podepisovat, ale když půjdeme do důsledků i tato publicita je poněkud přehnaná. K čemu se na justici zveřejňují data narození a kompletní historie všech trvalých bydlišť? To má jaký význam? Když jednám s firmou, jednám s ní jako s právnickou osobou, nejednám s jednatelem a k čemu mi je informace o jeho datu narození nebo trvalém bydlišti?

  Za Rakouska-Uherska a První republiky internet nebyl a lidi podnikali a uzavírali smlouvy. Nikomu nepřišlo divné, že nemohou zjistit, jaké firmy má jejich soused a kolik vydělává.

  Dneska každý šmejdí po internetu a zkoumá moje příjmy a majetkové poměry.

  Mám právo na obranu proti této přehnané publicitě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).