Dobrý den, mám smlouvu u Allianz z roku 99 podle starého penzijního plánu z roku a stále mě obesílají s nějakýma lízátkama (např. když podepíšu, tak se mohu učastnit slosování na výlet na Haity) abych přešel na nový penzijní plán. U nového uvádějí, že je skvělý a posiluje prvky dlouhodobého spoření. O výhodá starého však mlčí jako voda. V čem je zakopaný pes???
..no mimo jiné bych to viděl v tom, že podle "starého" penz.plánu (podle starého zákona o penz.připojištění) je penzijní věk stanoven na 50 let, zatímco podle nového na let 60. Sám jsem pojištěný u jiného fondu, ale i tam je to obdobné a snaží se o podobné....
Záleží na tom kolik vám je. Je-li vám blízko k 50, tak se vám změna nevyplatí (u "starého" dostanete 120Kč za 500 do 50 let, u "nového" 150 za 500 do 60 let). Takže u "starého" máte peníze dříve ale je jich méně. Když už byste chtěl přecházet na nový plán, tak by to bylo lepší udělat tak, abyste to byl vy sám kdo za to dostane provize. Lepší pár tisíc v kapse než imaginární Haiti!!!
Dobrý den, jestli se nepletu tak jediná výhoda starého penzijního plánu je že celou částku i se státním příspěvkem můžete vybrat už v 50. U nového penzijního plánu až v 60. Ale myslím že to za to stojí, navíc po od sjednání (starého PP) můžete vybírat půlku včetně státních příspěvků a zhodnocení.
Jaromír Heimlich fin. poradce
Proč typickou šestnáctibarevnou kancelářskou grafiku, pro kterou je formát GIF či PNG jak stvořený, dáváte v JPEGu, což má za následek rozplizlost a skoro nečitelnost?
Sledovat výnosnost fondů a měnit je kvůli fiktivnímu zisku 889 Kč ročně pri 20 letech spoření nemá vůbec žádný smysl. Čas strávený změnou má pro mne mnohem větší cenu. Změna fondu je výhodná pouze pro dealery, kteří vás mohou neustále přesunovat sem a tam a inkasovat za to provizi.
Abych dnes přestupoval kvůli desetině p.a. je stejné, jako bych podílový fond vybíral podle minulého výnosu. Raději máte psát o tom, že penzijní připojištěníé na 20 let postrádá ekonomický význam. Na krátkém horizontu pak pár desetin výnosu nehraje tak velkou roli. Článek hodnotím jako aprílový žertík před vánočními svátky. Bravo. Pokud to mělo čtenáře rozesmát, povedlo se :-)
Bohužel se mýlíte. V dlouhém horizontu je naopak jedno, jestli dostáváte státní podporu, nebo ne, ale i malá změna výnosu může být poměrně významná pro celkové zhodnocení.
Presně tak, v dlouhodobém horizontu je každá desetina procenta velmi znát. A co se týká těch několika stovek ročně navíc a toho, že pro Vás není zajímavé dlouhodobě odkládat peníze (na 20 let), tak věřte, že ten příklad uvedený v článku byl na 500Kč měsíčně. Jestli se Vám tedy zdá, že 500Kč měsíčně Vám zajistí dostatečný důchod, tak už je mi jasné, jak velmi jste inteligentní :-)
Přeji hezké "aprílové" Vánoce
Ten clanek je opravdu velmi zavadejici. V dnesni dobe se pochopitelne fondy predhaneji a nekdy take DOTUJI sve penzijni fondy, aby nalakaly na vynosy a kmen s klienty pote prodali. 11 fondu se v CR neuzivi, ono pro pojistovnu to neni zadna vyhra, spise starost. Zmena vypada jednoduse, ale kdo mi neveri tak tomu muzu naskenovat neochotu fondu Ceske Sporitelny, kde vypoved prijmou pouze po OVERENI podpisu! Kdo se chce zabyvat investovanim, at si zalozi investicni pojisteni (bez rizikove slozky) a tam si muze strategicky presouvat mezi fondy, to je rozhodne schudnejsi nez neustale menit PFondy. Sje pravda ze jsou 2 mesice na prevedeni prostredku, ale prakticky to trva i 6 a vice mesicu a pojistovny se i mezisebou soudi. Vybiral bych stabilni silnou pojistovnu, kterou neprovazely financni afery. Nevim proc bych mel duverovat CP, ktera v r. 1996 uz defakto zkrachovala, nebyt Kellnera, ktery ji odkoupil a misto efektivni podpory prodeje investuje prevazne do reklamy tohoto SOUKROMEHO (nikoli statniho jak se jeste mnozi domnivaji) subjektu.
Převody s ověřeným podpisem jsou dneska normální všude. Pokud to některý fond nevyžaduje, tak leda u starých smluv - ale moc bych na to nesázel. Těch 30Kč není zase tak moc.
Podle vás pojišťovna je finančně provázaná s penzijním fondem ?
Jde o to, zda se penzijní fondy požadavkem na ověřování podpisů na výpovědích vkladů nekryjí před možností fingování podpisů "povedenými" dětmi nebo vnuky svých klientů, kteří vybírali v minulosti vklady za své staré rodiče nebo prarodiče. Znám několik takových případů z doby, kdy se ověřování podpisů nepožadovalo. Ověřování podpisu chrání penzijní fondy především Vás!
I toto je neseriózní článek. IŽP je s investicemi do fondů naopak velmi rizikové, pojišťovna neručí za zachování hodnoty peněz a peníze jsou investovány do inv. podíl. fondů pojišťovny, které majáí obvykle ne příliš vysokou výkonnost a daleko vyšší nákladovost, než je tomu u otevřených podílových fondů. Riziko přitom, jak jsem již zdůraznil, nese klient stejné
"Státní podpory ani podílu klienta na výnosech fondu se změna fondu nijak nedotkne."
A co penize co tam ma clovek nasporene? Neplati se nejaky procentuelni poplatek pri zmene fondu?
Anebo jeste jinak: zmena fondu je uplne bezplatna? Nezajimaji me neco jako 50kc za nejake polozky, ale procentuelni poplatek za neco, pripadne zda se strhavaji nejake naklady penzijniho fondu.