Taky byste tu ale meli napsat, jak se k absolventum soukromych vysokych skol stavi firmy z TOP 100 ceskych podniku... ja co jsem se bavil s par personalisty z par techto firem, tak ti mi potvrdili, ze kvalita techto absolventu je v drtive vetsine pripadu o rad nizsi, nez z verejenych vysokych a taky je tak s nima nakladano...
Musím přitakat. Já se na přijímací zkoušky na práva učil celý rok i po večerech v různých kursech, zatímco ostatní kolegové z práce byli v klídku a začali bez problémů studovat na soukr. VŠ bez přijímaček, hned co zaplatili školné. Řada z nich se na zkoušku nepřipravuje déle než 2 dny. To je na právech naprosto nemyslitelné. Bohužel srovnávají se mnou a myslí si, že když se učím na zkoušku 2-4 týdny jsem asi magor co se neumí učit, protože jim 2 dny v pohodě stačí. Bohužel když se jich zeptám na jaké že to byli zkoušce kolikrát si ani nevzpomenou jak se ten předmět vlastně jmenoval a na co odpovídali. Titul však budou mít uplně stejný jako já. Jejich úsilí k jeho dosažení je však nesrovnatelně menší. MŠ by se mělo nad takovýmto rozdáváním titulů a jejich degradací vážně zamyslet.
Je otázka přístupu, zda udělat drsné přijímačky a kdo neprojde, šanci nedostane a nebo přijmout každého, kdo má zájem, a ty neschopné prosít během prvního či druhého ročníku. Nevím, o kterou soukromou VŠ se zmiňovaným inzerátem se jedná, ale rozhodně mě to nepohoršuje. Osobně se mi takový přístup líbí víc než nedat šanci byť schopnému jen proto, že při přijímačkách neměl svůj den. Neúspěch u přijímaček přece z člověka nedělá jedince neschopného studia VŠ.
Zato pokud někdo nebude schopen dokončit předměty, protože na to prostě nemá, a ze školy odejde (a takové případy existují na státních a divte se, i soukromých, školách), je to o nečem jiném, protože tam svou "neschopnost" studia prokazoval po celý semestr či dva...
Takovou zkušenost já nemám, naopak co se týče například kvality diplomových prací či úrovně u státní závěrečné zkoušky, mohu srovnávat VŠE a BIVŠ a s hrůzou jsem zjistil, že to, co projde jako diplomka na VŠE, by na BIVŠu prošlo možná jako seminárka. Úroveň SZS z hlediska nároku na znalosti hodnotím u obou škol jako srovnatelné.
V čem je soukromá škola lepší - jste pro ně klient, takže si vás relativně více považují. Zejména patrné je to na přístupu na studijním, znají vás, lépe vám vychází vstříc v různých nestandardních situacích, je vidět, že mají zájem, abyste na škole byli spokojeni. Rozhodně jsem se však nesetkal s přístupem "to ti dáme, protože sis to zaplatil". Ani omylem. Naopak, několikrát během studia od vedení zaznělo, že ti, co se na toto spoléhají, mají smůlu a na škole dřív či později skončí. Úmrtnost za pět let studia byla asi 75% procent - srovnatelná s mou zkoušeností na státní škole. Jediná pravda je, že je snazší sehnat opravné termíny. Na státní škole máte tři pokusy a konečná, zde je snazší dostat výjimku. Nemyslete si však, že budete zkoušku opakovat 10x. Spíš jen to, že když u jednoho předmětu za studium neuděláte ani napotřetí, dostanete čtvrtou šanci.
Nárok na studenta z hlediska znalostí srovnatelný či dokonce vyšší (většina vyučujících jsou externisté ze státních škol), zažil jsem dokonce i přístup vyučujícího "vy si myslíte, že když jste si zaplatili školné, dostanete to zadarmo, já vám teda ukážu, že ne" se zcela zjevnou alergií na studenty soukromých škol (jeho arogantní a opravdu neskutečně náročný přístup byl příšerný). Studijní předměty jsou aktuální a velmi často vyučovány špičkami v oboru. Samozřejmě narazíte i na řadu balastu, který vás vůbec nezajímá a v rozvrhu je spíš do počtu, ale na státní škole je to ještě horší. Stejně jako na státní škole jsou kantoři, co dají zápicha za docházku, existuje to i zde. Stejně jako na státní škole někdy stačí malé zaváhání a letíte, je to i tady.
Co je horší - zcela jednoznačně prestiž (řada lidí na vás kouká jako na bohaté debílky), horší jsou i náklady na studium kvůli školnému. Je to opravdu pálka a ne každý si to může dovolit (možná proto ta zmiňovaná averze).
vzdělání dal koupit. Znalostí netřeba. Jejich služeb využívají natvrdlé děti podnikatelů, aby pak ve vedení rodinných firem byli lidé s tituly, přeci to jenom lépe vypadá.
Chápu tvou frustraci. Být natvrdlý blbeček a k tomu dítě sociálních rodičů, kteří mi to vzdělání zaplatit nemohou, asi bych si taky vyléval hořkost do netových diskuzí.
Jsou to trošku divoké názory,..., ale je jasné, že požadavky na soukromých vysokých školách u nás jsou jinde, než na školách státních..., podmínkou přijetí jsou peníze, nikoliv výsledek nějakého přijímacího řízení.
Přijímačky, tak jako jakákoliv "jednodenní" zkouška neukáží, co v člověku je, ale ukáží víc než třicet táců na účet ústavu poskytujícího titul za "kokosáče".
Reklamní kampaňě soukromých vš u nás jsou ... ubohé,..., vzdělání všem..., létající tituly na pozadí s líným týpkem, ale bohatým rodičem apod.
Mám dost přátel, kteří studují na soukromých vš...
Nejsou hloupí, to vůbec ne...
Ale nejsou ochotní /nebo nemají možnost věnovat "běžnému"studiu dost času - zde postačí den před zkouškou něco "nadrbat" a spolu s faktem, že umí celkem česky "se ta zkouška nějak udělá".
Fakt by mě zajímalo, jaké kompetence si absolventi soukromých vš při studiu vytváří...
Soukromé školy jsou jen podle názvu, protože od státu dostávají peníze jako veřejnoprávní. Jinak řečeno, blbci, kteří se nedostanou na VŠ, si absolutorium koupí za prachy svých rodičů. A jako soukromá škola, která peníze od studentů (resp. jejich rodičů) dostává, si nedovolí vyhodit rodinného blba ze školy, protože by nedostala penízky od tatínky, který zbohatl na LTO atd. Jojo, ať žijí soukromé školy....My museli za své (a samozřejmě rodičů - díky!!) vysedět a poctivě studovat, protože školství bylo nastaveno na kvalitu a ne na ekonomické ukazatele..... Takže současní HIGH SOCIETY prospěcháři typu vystudovaného právníka Rumla, Grosse atd. jsou výsměchem vzdělanosti, protože jejich titul nemá cenu vzdělání (které je mizerné). ale jména z politiky... To jsme dopadli!
Ty jsi ale blbounek, vid ze jo. Ja jsem vystudova soukr.VS a jsem spokojeny, Bankovni Institut. Ted pracuji trtim rokem v Dubline ve svem oboru.Zamysli se nad sebou????Jsi chudak zamindrakovany.
Je to pět let, kdy jsem absolvoval střední soukromou školu. Nikdy jsem neměl problém sehnat zaměstnání. Vždy mi bylo na personálním oddělení řečeno, že mám dobrou školu, protože v mém okolí je velice známá. Nevím, proč a z jakého důvodu by se tu měla srovnávat státní a soukromá organizace. Učební osnovy se dělají stejně a naopak úroveň lektorů na soukromých školách je vyšší, jelikož se většinou jedná přímo o externí učitele přímo z daného oboru. Máte-li někdo jiný názor, budu rád za vaši reakci.
Syn taky absolvoval soukromou střední školu. Bohužel, někteří žáci vůbec neměli úrověň, flákali to.Učitelé byli často externí, neměli čas: Prostě nebyl řád. Ale ředitel byl dost přísný, takže řada žáků permanentně si v září opravovala známky. Ovšem katastrofou byla maturita, na poprve ji nesložilo cca 80 % žáků taky kvůli jakési podivínské češtinářce, Takže kluci, kteří byli šikovní už nemohli jít v termínu na přijímačky na vysokou. Takže teď jsou z nich úplně zbytečně středoškoláci, někteří tu maturitu ani nesložili doteď. Přitom škola jako taková měla výborné zaměření a myslím si, že znalostmi by strčili do kapsy mnohého nepraktického gymnazistu a na vejšce by spolužáky strčili do kapsy z řady předmětů několik semestrů..
Absolvovala jsem soukromé gymnázium, drtivá většina mých spolužáků se po maturitě dostala na vysokou, ne-li hned, tak za rok, to samé platí i o ročnících maturujících před námi i po nás. Mnozí dělají další vysokou, dělají si doktoráty, já u toho ještě stihla studovat VOŠ a teď u psaní diplomky pracuji na plný úvazek...studuji prezenčně, pracuji na soukromé vysoké škole na manažerské pozici...proto si troufám tvrdit, že soukromé školy nejsou o nic horší...na druhou stranu ale nepopírám, že nelze generalizovat...
Studuji na soukrome Vysoke skole ekonomie a managementu (VSEM) zejmena proto, ze mi je uz pres tricet a nemuzu si dovolit chodit na denni studium, nemuzu se prizpusobovat terminum zkousek, ani nemuzu stat fronty na vyplneni dvou radku v indexu jako treba na VSE. Pokud bych mel jenom na chvili pocit, ze me nic nenauci, byly by to pro me nejen vyhozene penize, ale spousta dni a noci stravenych nad knihou, ktere bych pritom mohl stravit s rodinou. Jeste k tomu srovnavani - jiste znate vytecny film Marecku, podejte mi pero. Ziskal Jiri Sovak snad horsi maturitu, nez jeho syn, kdyz studoval po vecerech? Clovek se stejne nauci jen to, co se naucit chce, zbytek "nejak udela", nekdo se stestim, nekdo v potu tvare a nekdo s usmevem na rtu.
Dá se s vámi souhlasit, pokud jde o seriozní soukr. školu. Znám ale asolventy středních soukr. škol u kterých by člověk pochyboval, že absolvovali úspěšně základní školu, tak jsou jejich vědomosti slabé. Proto se také soukeomé školy brání státním maturitám. Tam by se teprve ukázaly vědomosti získané na těchto školách. Jak by asi vysvětlovali ředitelé těchto škol rodičům, že platili na to aby jejich ratolesti neuděly maturitu.
Názory některých lidí jsou zajímavé, ale naprosto mylné! Na západě jsou soukr. školy žádanější, prestižnější a kvalitnější. Soukromé vysoké školy v ČR, nepůsobí sice dlouho, ale řada z nich nabízí velmi dobrou kvalitu a úroveň. Až vláda zavede poplatky na veřejných školách, tak se teprve uvidí jak na tom VŠ školy jsou. Znám pár studentů z VŠE a to co si někteří mohou dovolit u zkoušek je na mé škole nemožné!!! Studuji, protože mě to baví.