Vlákno názorů k článku Přišel o práci, ale na neznalosti zaměstnavatele vydělal kolem 19 tisíc od Ramesse II. - Zajímavý případ, ovšem zaráží mě, že se zaměstnavatel...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2019 8:24

    Ramesse II. (neregistrovaný)

    Zajímavý případ, ovšem zaráží mě, že se zaměstnavatel vůbec obracel na soud, protože neoprávněnost srážky ze mzdy je zjevná a musel přece vědět, že jeho žaloba bude zamítnuta. Na druhou stranu zaměstnanec toto jistě nevymyslel sám, ale povedená akce, to musím uznat :)

  • 5. 11. 2019 18:39

    bez přezdívky

    Zaměstnavatelé občas bývají nadutí. Toto je učebnicový příklad. Řeším taky něco podobného, ale mou výpověď dle § 56 (Okamžité zrušení pracovního poměru kvůli výplatě) osobně předanou mi nepřevzal že jí nepřijímá protože jsem neměl vše hotrovo. A na kopii zaslanou doporučeně poštou nereagoval pro jistotu vůbec, přestože si jí převzal. ( Takže jsem ještě zůstal na firmě dva měsíce než jsem odešel ze dne na den). Teď řeším, že mi sice zaměstnavatel nevyplatil na výplatách skoro 95 tisíc, ale já jsem mu "nadělal"škodu za 140 tisíc, takže mu mám ještě 45 tisíc doplatit...

  • 6. 11. 2019 13:54

    Pliska (neregistrovaný)

    ŘEŠ VŠE PŘES DATOVOU SCHRÁNKU, VĚTŠINA JI MÁ, PAK NENÍ PROBLÉM S PŘEVZETÍM

  • 6. 11. 2019 14:48

    Lol Phirae (neregistrovaný)

    S tím samozřejmě problém je, k tomu by musel mít zaměstnavatel povolen příjem poštovních datových zpráv, což naopak většina majitelů DS nemá.

    Pokud zaměstnavatel odmítne převzít výpověď v místě sídla, není problém si to nechat potvrdit svědky. A hlavně narozdíl od opačného směru doručování (zaměstnavatel dává výpověď zaměstnanci - viz § 334 odst. 2 ZP a např. 21 Cdo 2036/2017) není ani nepřekonatelný problém s tím doručit výpověď poštou - pokud zaměstnavatel poštovní zásilku převzal, je doručeno (§ 337 odst. 3 ZP; zákon zde nevyžaduje, aby se zaměstnavateli písemnosti doručovaly přednostně osobně do vlastních rukou a a jiným způsobem pouze tehdy, není-li to možné). Konečně, není vůbec nutné, aby na výpověď jakožto jednostranné právní jednání jakkoliv reagoval, výpověď doručená a zaměstnavateli běží lhůta pro podání případné žaloby na neplatnost.

    P.S. Máte asi rozbitý CapsLock.

  • 6. 11. 2019 15:01

    Ares (neregistrovaný)

    Já udělal u jednoho takového podnikatele to stejné, ale do soudního sporu nešel. Vyhrožoval mi právním poradcem. Tak jsem odcioval v mejlu par odstavců a asi po dohodě s jeho právním poradcem si dal si řící. A to mi ještě do telefonu vyhrožoval jak mi kladivem rozbije hlavu. Tak jsem ho znova upozornil, že už je za hranou. Znám spoustu lidí i vzdělaných kterým když zaměstnavatel udělá cokoliv nezákoneho tak si to nechají líbit, protože buď nevím jak hledat v zákoně nebo nevěří ve spravedlnost soudů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).