Odpovídáte na názor k článku Přelepení znaku EU na registrační značce není přestupek. Jde o neškodný politický projev, rozhodl soud. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Mně vadí, že EU nezvládá ta přechodná období - sám o tom píšete. Zakázaly se žárovky, ale stav na trhu byl takový, že se prodávaly úsporky (CFL) s příšernými barvami/CRI a výrobcem udávanou větší "ekvivalentní svítivostí" než by bylo zdrávo, a LEDky s nevyfiltrovaným napájením a pískajícím zdrojem který za pár měsíců odešel, protože byl v tepelně namáhané části "žárovky" a poddimenzovaný.
Člověk tak musel vystudovat svítidla a elektrotechniku a pak si ve specializovaném obchodě koupit nejdřív kvalitní CFL a později separátně LED pásky, profily/chladiče a průmyslový zdroj.
Teprve po 10-15 letech od zákazu se situace znormálnila a dneska koupíte rozumné světlo v běžném obchodě i když z toho nemáte doktorát.
Nátlak jistě super, ale znamenalo to deset let opruzu pro všechny obyvatele, kteří s tím nemají nic společného.
Pak zakázali plastové uchošťoury, a všude byly na prodej papírové, které se po namočení ohnuly. A člověk musel "vystudovat uchošťoury" a zjistit že má kupovat bambusové. (a ani to není plnohodnotná náhrada pro technické použití, protože to nasává kapalinu do toho bambusu - u vody je to jedno, ale pokud byste tím chtěl něco nanášet, tak už je to špatné)
A takhle je to i s dalšími věcmi. Nepřijde mi to s vysavači lepší. To jsem zatím řešit nemusel, ale teď náhodný pohled do Alzy ukáže, že stejně je u všeho napsáno "Příkon 800W". Ostatně, ono to podle mě není možné z výkonu zjistit / vyjádřit jedním číslem - když si kupuju průmyslový ventilátor, tak dostanu graf, kde na ose X je rozdíl tlaků a na ose Y je průtok. U ledniček máme etikety "A/AA/AAA/B", u vysavačů to nevypadá.