Hlavní navigace

Překvapivé vítězství býků

21. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

To, že se několik týdnů trvající nerozhodný souboj mezi býky a medvědy v těchto dnech mění na jednoznačné vítězství těch prvních, očekával málokdo.

To, že se několik týdnů trvající nerozhodný souboj mezi býky a medvědy v těchto dnech mění na jednoznačné vítězství těch prvních, očekával málokdo. Opatrný růst cen černého zlata z úvodu týdne začal v úterý akcelerovat. Ve středu se Brent přehoupl již přes 60 dolarovou hranici a ve čtvrtek, i díky přechodu z květnových na červnové kontrakty, si dokonce připsal nové letošní maximum 63,98 USD.

Rád bych upozornil na „neviditelnou“ sílu, která se mohla výraznou měrou zasloužit o cenový skok. Burzovní data totiž prozradila, že hedgeové fondy a institucionální spekulanti v předchozím týdnu výrazně zvýšili své sázky na vzestup cen ropy. Takto stimulovaný růst je však náchylný k prudké korekci. Expert Reuters na analýzu cen ropy Wang Tao se dokonce vyjádřil, že Brent by mohl v dohledné době atakovat 70 dolarovou metu a následně prudce oslabit. Budoucí vývoj tak může ještě překvapit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).