Hlavní navigace

Názory k článku Pozor na přehnané sliby!

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2004 11:14

  Jája (neregistrovaný)
  Sporné je dodání podepsaného potvrzení o výši platu a prohlášení o ochraně osobních údajů. Je dost dobře možné, že ho externí pracovník nemohl dodat, protože s ním klient nespolupracoval (to se stává poměrně běžně, že potřebujete cosi od klienta doplnit, ale prakticky ho neseženete. On si pak stěžuje na Vaši špatnou práci, ale zatají, že s Vámi nespolupracoval).
 • 21. 9. 2004 22:28

  Šimi (neregistrovaný)
  S finančními poradci je to stejné jako v každém jiném oboru. Jsou zde odborníci i ranaři, kteří chtějí jen urvat co se dá. Je potřeba velmi rozvážně vybírat. Jde přeci o Vaše peníze. Při hledání kvalitního poradce by jsme měli dbát na jeho profesní pověst a reference, neměli by jsme také brát prvního který nám příjde do cesty, ale prověčit si jich několik a pak teprve vybírat. Kvalitnímu poradci by tato skutečnost neměla býti přítěží, ale naopak by ji měl brát jako prověření svých kvalit.
  Když si kupujeme třeba nové auto, tak si také vybíráme značku, typ a prověřujeme si spoustu jiných parametrů a pak teprve vybereme ten který nám nejvýce vyhovuje. V této situaci bych řekla, že jde o zcela evidentně složitější problém tak proč nevybírat pečlivěji, jde přeci o naše peníze - kolikrát velmi těžce vydělané a naspořené, tak proč o ně přicházet.
 • 22. 9. 2004 11:25

  LK (neregistrovaný)
  nejvýce jsem se pobavil u slova nejvýce :-(

  Ještě jedna faktická - zatímco u auta se dají snadno porovávat exaktní parametry (spotřeba, vnitřní prostor) i subjektivní pocity (pohodlí, hluk, kvalita vozu), u poradce člověk zjistí, jaký je, až když přijdou problémy.
  Když jsem si u RSTS vyřizoval úvěr a byl mi doporučen bývalý ředitel pobočky, očekával jsem profi jednání a férovost. Nakonec se z toho člověka vyklubal tak nestydatý lhář, že jsem měl chuť vyletět z kůže (jen namátkou uvedu "nebude potřeba ručitel" - byl a málem jsem kvůli tomu úvěr nedostal, "doklady jsem minulý týden odevzdal na centrále" (když jsem si je po měsíci z centrály vyžádal, bylo tam razítko doručení asi týden poté, co "už to tam minulý týden bylo", "když mi dáte podklady, úvěr bude schválen do 14 dnů, mám tam známé" a nakonec to trvalo asi dva měsíce a ještě jsem se musel obracet na představenstvo a řada dalšího).
  S finančními poradci to není jako v každém jiném oborů. Zlatokopů je tam podstatně víc než kdekoliv jinde, jejich odpovědnost naprosto nulová:
  Centrála: jo on vám náš zástupce řekl, že úrok bude x% a on je x+3%? Za to my nemůžeme, ve všeobecných podmínkách je to správně a to se dohodněte s ním. (ten vás samozřejmě pošle do kytek, provizi už získal, tak je spokojenej).
 • 18. 10. 2004 18:26

  Lubomír Dědek (neregistrovaný)
  Pane buďte rád ,že jste přišel "pouze" o 2000,-Kč.Jsou i tací zprostředkovatelé , že vyžadují zálohy ve výši 5000,-Kč jinak se nebudou namáhat a při úspěšném vyřízení Vaší hypotéky si berou 10% z požadované částky.Tak,že za jeden milión vyžaduje částku 100 000,-Kč.Jsou domluvení s bankovními úředníky,kteří mají hypotéky na starost.Nezapomeňte ,že Vás ještě pěkně zkasírují na úrocích,které máte první rok velice lákavé.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).