Hlavní navigace

Názory k článku Porážky u soudu budou finančně spravedlivé, vymahači dostanou méně

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2013 16:10

  mau (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokud si ale správně pamatuji, tak ta stará vyhláška byla kritizována proto, že někteří advokáti si "vymýšleli" úkony a chtěli proplatit něco, co neudělali - soudci pak museli s kalkulačkou v ruce sčítat a řešit, jaký úkon byl proveden a jaký nebyl.
  Proto tato úkonová vyhláška byla v řízeních neuplatňována, a soudci se naučili pracovat s paušální vyhláškou.
  Takže je otázka, jestli se zase nevrátíme do jiného extrému a kdo bude škodný, advokát, věřitel či dlužník, případně extrémně přetížené soudy?

  Sám se zrovna soudím s dlužníkem o 24000 Kč a porovnával jsem si, kolik bych dostal podle zrušené paušální vyhlášky (asi 11000 Kč) a kolik dostanu podle té úkonové (asi 10000 Kč), tj. jsou to obdobné částky. Advokátovi jsem dosud za celé řízení zaplatil asi 8000 Kč a ještě asi 4000 Kč zaplatím (dlužník se odvolal), takže v obou případech pak dostanu i tak o něco méně a advokátovi zaplatím víc, než mi dlužník proplatí.

 • 3. 5. 2013 12:32

  skineri (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  opět jen komedie místo zrušení zákonu vůči kterému nás kritizuje celý svět EU soud už dvakrát podal stížnost pro porušování Listiny práv a svobod včetně doporučení uvedení v soulad s ES a EU a hrozí vyjmutím ČR z judikatorního práva v EU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).