Hlavní navigace

Názor k článku Popelka mezi pojištěním: pojištění odpovědnosti. Proč jej mít a jaké má záludnosti od VlK - Můžete sjednat havarijní pojištění na sousedovic auto. Nejméně...

 • 28. 4. 2021 10:26

  VlK

  Můžete sjednat havarijní pojištění na sousedovic auto. Nejméně na měsíc (vyjde samozřejmě dráž než jedna dvanáctina ročního pojistného).

  Lze zneužít možnosti vypovědět smlouvu do dvou měsíců od sjednání: "Smlouvu můžete vypovědět do dvou měsíců od sjednání. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím pojištění zaniká." Ale nešel bych do toho zneužití.

  Existuje pojištění spoluúčasti autopůjčoven, jak v zahraničí tak v ČR (Bohužel ne carsharingu).

  Lze pojistit zapůjčené věci, typicky nájemník si pojistí zapůjčené věci od pronajímatele, tak lze mít i toto pojištěné. Ale musí to být písemně uvedené v (nájemní) smlouvě a pozor jak píšu v článku, některé pojištění tohle mají ve výlukách, protože pak existují lidé, co pak hledají kamaráda, co má pojištění odpovědnosti a jimi zničenou věc vezme na sebe.

  Ale auto ne. Dle mě důvod, proč pojištovny se nehrnou do odpovědnosti půjčených aut mezi fyzickými osobami, riziko podvodů a navíc statisícové částky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).