Hlavní navigace

Názory k článku Pojišťovny po povodních

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2002 16:26

  Radim Dohnal (neregistrovaný)

  Vážený pane autore,
  chtěl bych s Vámi polemizovat v jedné věci.

  Tvrzení, že "Rozsah škod hrazených pojišťovnou je zřejmým signálem, že "uvědomělost" národa v otázkách pojištění roste." je podle mě pouhým statistickým vývodem z dat bez věcného zamyšlení. Před 5 lety byly přece zasaženy výrazně chudší oblasti (Bruntálsko, Šumpersko, Olomoucko..). Naproti tomu letos šlo zejména oblasti s životní úrovní o 10% vyšší než je průměrná životní úroveň v EU (Praha, Český Krumlov). V těchto místech pak na pojištění peníze zbydou mnohem snáze (a také o pojištění více vědí a více mu věří).

  Vy jste Mat-Fyz také asi nestudoval, tam by Vás za takovou zkratkovitou úvahou pěkně roznesli......

  Ale jinak dobré. Jen už nepište, že pojišťovny vyplácejí pojistné. To inkasují. ("K 14. říjnu vyplatily pojišťovny na pojistném 7,7 mld. Kč, ").

  Zdraví Radim Dohnal

 • 6. 11. 2002 17:00

  Mirek Horáček (neregistrovaný)

  Vážený pane čtenáři,

  ale to ani Vy a ani já nevíme. Nejspíš bude správnou odpovědí něco mezi. Každopádně předepsané pojistné v neživotním pojištění v posledních letech roste rychleji než index spotřebitelských cen, což o něčem svědčí.

  Praha a Český Krumlov jsou možná o 10 % nad průměrnou životní úrovní zemí EU (pokud tu studii máte k dispozici, rád si ji přečtu), ale nejspíš v přepočtu podle parity kupní síly a těžko přímo v životní úrovni.

  Mat-Fyz :-), no pokud je mi známo, Vy také ne...

  Pojistné plnění - no budiž, to slůvko mi vypadlo, za to se Vám upřímně omlouvám...

  S úctou,

  Mirek Horáček

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).