Hlavní navigace

Názory k článku Desetník: Český internet pod taktovkou aukcí, mikroplateb a mPoplatků

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2009 7:56

  Rob (neregistrovaný)
  Neni Vam to straseni komunisty uz trapne? Pomalu me tahle primitivni pravicacka retorika prestava bavit.
 • 30. 3. 2009 10:10

  penzista (neregistrovaný)
  Vzhledem k tomu, že pravice zcela jistě cítí, že v moderní společnosti nemá při současném provádění své polítiky už příliš velké šance (a různé skandály provalivší se na veřejnost k tomu také jistě dopomohly), tak okolo sebe kope hlava nehlava. Dle různých předvolebních průzkumů dotahuje pravice na socdemáky. Kde se takové průzkumy provádějí? V Praze na Jánském vršku? Nevím, přijdu s dost lidmi do styku, a že by někdo vychvaloval pravicovou politiku? Už i lidi v MHD v Praze nebo ve frontách v obchodech nadávají na politiku ODS. A pozoruji, že řada lidí se bojí vyslovit názor, ale jejich ekonomická a životní situace tomu nahrává, že by volili opět komunisty. Vše odpuštěno, vraťte se. Někdo je nechce volit jen z titulu, že mají onen komunismus v názvu a někteří ono slovo považují za cosi neslušného, co se nenosí. Pokud ale zabrousíme v diskuzi třeba na radar, platby občanů ve zdravotnictví nebo školství atd., nezasloužená odměna některých celebrit a naopak nedostatečná jiných občanů za odvedenou práci, neslušné pracovní podmínky a zacházení, velká většina lidí je proti takovýmto věcem. Když jim pak řeknu, že by teda museli volit komouše, tak to prý zas ne, to se čertí. Tak nevím, co lidi vlastně chtějí. Tak buď ať volí pravici a smíří se s nesvobodami, utiskováním, vykořisťováním nebo musí volit komuše, kteří zde nedovolí radar ani nákladné zahraniční výlety českých vojáků z povolání, obnoví možnost slušného bydlení přístupného širokým masám obyvatel bez nutnosti se uvazovat na celý život na vysoké splátky hypoték nebo pěstovat šedou ekonomiku, zajistí stejný přístup všech obyvatel ke zdravotní péči i ke vzdělání.

  Asi píchám do vosího hnízka, že pro mladší či hloupější bude prioritou možnost vycestovat do rájů narkomanů, zlodějů a vrahů a mít k tomu možnost si přehrát nejnovější MP3, pro starší budou zase prioritou sociální jistoty. Zažil jsem 3 režimy, těsně před válkou, po válce a novodobý kapitalismus, tak mám z čeho vybírat ... A žebříček hodnot se postupem času mění u každého člověka - i dnešní mladí jednou zestárnou, a určitě se jim nebude líbit, až je mladší generace převálcuje, odkopne je do kopřiv a společnost jim bude dávat najevo, že své si již odmákli a nyní jsou už jen přítěží, kterou je nutno formou poplatků vrhnout na onen svět.
  Já to zkrátka vidím takto a po převratu v 89. se nemělo vůbec dít to, co se dělo a ještě dnes děje a to co lidé tady ani nechtěli. Mohlo se pokračovat, navázat na to dobré, co se dosud udělalo, likvidovat nedostatky. Ale tady se vše nesmyslně překopalo, zrušilo dobré a zavedlo špatné. Díky rannému kapitalismu jsme se de facto vrátili znovu na stromy a nyní budeme celý evoluční vývoj prožívat znovu? Zatímco jinde se dočkají toho, čeho jsme se v rámci porevuluční euforie vzdali a nyní toho litujeme, bez možnosti vrátit to zpět. Ale to tady na Měšci popisovali již jiní. Pár lidí si dopomohlo různými akcičkami k obrovským majetkům, a naopak řada lidí se přesouvá ne vlastní vinou ze střední vrstvy do spodiny společnosti. A není to jen o vzdělání, ochotě pracovat, učit se cizím jazykům a podobných nesmyslech, které tu na Měšci hojně zaznívají. Až budeme všichni na maximum vzdělaní, co bude pak? Kdo bude dělat? Umělým navyšováním cen nemovitostí a akcií určitě společnost jako taková nezbohatne a trvale z toho nemůže žít. Což nám a hlavně všem "nevěřícím Tomášům" předvádí nynější krize. Za případné urážky modrototalitních fandů předem děkuji.
 • 30. 3. 2009 10:39

  anonymní
  Já si myslím, že jakékoliv urážky na vás by byly sprosté, protože urážet duševně nemocné se ve slušné společnosti nenosí. Jeden z mnoha příkladů pokročilého stádia duševní choroby: "že pro mladší či hloupější bude prioritou možnost vycestovat do rájů narkomanů, zlodějů a vrahů".
 • 30. 3. 2009 12:45

  Klára (neregistrovaný)
  Ano, správně anonyme 30.03.2009 10:39. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Jakékoliv vybočení názoru z prava do středu, nedejbože do leva, musí být potupně ohodnoceno. A nejlepší hned zavřít do blázince, prý to dělali komunisti, ale nikoho takového jsem nezažila. A koukám, že "osvědčené" metody přijdou opět k duhu, zvláště bude-li je používat pravice.

  Pokud se pravice kriticky ohlédne do své minulosti a současnosti, nelze se divit lidem, kteří s pravicí nesouhlasí.

  Bravo, pane Penzisto, konečně někdo napsal, jak to vidí "běžní" občané bez růžových brýlí!
 • 30. 3. 2009 14:24

  anonymní
  Milá anonymní Kláro z 12:45, pokud jste opravdu intelektuálně na úrovni pana penzisty a svobodu cestování zaměňujete s nějakým "cestováním pro hloupé do ráje narkomanů, zlodějů a vrahů", pak se opravdu nesmíte zlobit na mě, že diagnostikuji buď abnormálně nízké IQ nebo duševní poruchu i u vás. Nakolik je taková diagnóza "osvědčená" a nakolik vás s touto vytištěnou diskuzí s mnou stanovenou diagnózou přijmou do blázince, opravdu nejsem schopen posoudit, každopádně vám přeji mnoho štěstí, pokud se tam dostanete, odpočinete si trochu a snad se dáte i do pohody.

  PS: Nepřipadám vám úplně jako vrah z Wall Streetu?
 • 30. 3. 2009 14:52

  guest (neregistrovaný)
  Tak Klára se od Vás anonyme z 12:24 aspoň podepsala. V podstatě souhlasím s tím co napsal penzista a Klára. Jednoduše popisují život takový jaký je. A jak se tak dívám na názory všech oponentů, nechci říkat přímo pravičáků, tak kromě urážení a posílání druhých někam na léčení nenapsali nic.
  Holt běžného člověka zajímají jiné věci než nějaké fiskální stimuly, hedge-fondy a další ocasárny, co o nich včera mluvil v TV Topolánek.
 • 30. 3. 2009 15:21

  Čínský Pámbůh srandy (neregistrovaný)
  Klára se podepsala? Dojde Vám alespoň při pohledu na můj podpis, že si to toho okénka může napsat diskutující cokoliv?
 • 30. 3. 2009 19:20

  anonymní
  Na léčení se posílala Klára sama, já jsem pouze vyjádřil pochybnost nad tím, zda jí tam vezmou jen s mou diagnózou.

  Pokud chcete, stejně jako Klára s penzistou, obhajovat vidění ostatního, pravděpodobně západního, světa jako "ráje feťáků apod., tak je to opravdu buď slabý intelekt nebo duševní porucha. Či snad máte jiné vysvětlení?

  Jinak to, co popsal penzista, není "život, jaký je". Možná váš nebo jeho. Velmi zkresleně (dalo by se říct nepravdivě) a zaujatě popsal akorát problémy sociálního případu.
 • 30. 3. 2009 23:23

  Jana (neregistrovaný)
  "penzista" má naprostou pravdu - popisuje, jak to chodí u lidí tam dole. A pravičáci dovedou fakt jen urážet a ponižovat - viz postřeh guest 14:52 30.03.2009. Sami by se nad sebou měli zamyslet, zda svými totalitními názory nepatří do léčeben.
  Určitě nebudeme polemizovat, že násilí, drzost, feťáctví atd. dnešní mládeže přišlo ze západu, komunisti dost tvrdě šli proti těmto "výdobytkům svobody"
 • 31. 3. 2009 10:11

  anonymní
  Ano, to je přesně to, co mi na diskutujících komunistech typu penzisty, Terezy či Jany vadí. Zkreslují skutečnost tak, aby jim jejich milované časy vyšly skvěle a dnešní doba mizerně. Samozřejmě že i za komunistů bylo řada věcí dobrých a leckdy i lepších než dnes, ale v důsledku to byl těžký průser. Asi jako dnes na Hitlera taky nevzpomínáme, jaký to byl vizionář budovatel, když nám tu postavil dálnice a zavedl jízdu vpravo, ale všímáme si spíš toho 99% negativního, co má ten kníratý zmetek za sebou.

  Ale my se tu od postkomunistických pohrobků dozvíme, že za socialismu se nefetovalo, určitě ani nekradlo, cestovat stejně nikdo nechtěl, práci měli všichni, bydlet taky, prostě takový ráj na zemi.
 • 31. 3. 2009 11:11

  anonymní
  Za socialismu se sice fetovalo, ale iron, toluen, čikuli, okena ... Žádné tvrdé drogy. Těch pár feťáků měla tehdejší bezpečnost podchycenou. Nebyla žádná oddělení pro odvykací kůry na tvrdé drogy. Kradlo se, ano, tehdejší bezpečnost měla nejvíce práce s ukradeným králíkem babičce na vesnici. Policajti se mohli věnovat pochůzkaření a zjebali vás, když jste někde odhodil vajgla nebo si neuzamkl jízdní kolo, nedejbůh kdybyste si lehl na mol ožratý někde v poledne venku na trávník. Mordparty byly při krajích, dnes aby je mělo pomalu každé obvodní oddělení. Navýšení hranice škody nad 5000 krásně sníží počet kriminálních deliktů ve statistikách. Až zas budou statistiky přetékat i počet neobjasněných trestných činů bude neúměrný, udělá se zase nějaké to opatřeníčko, a kriminalita rázem bude na přijatelné úrovni. Cestovat šlo zrovna tak jako dnes, sice byl jen Čedok, Rekrea, Tatrantourist atp., ale do ciziny jste se dostal. Že na to někteří neschopové neměli finance, to už je jiná. Zrovna tak jako dnes řada lidí necestuje, protože zkrátka na to nemá. Já cestoval za totáče do sosedního DDR na občanku, což donedávna v popřevratové době nešlo - museli jsme mít pas vydaný novodobou Státní Bezpečností. Práci taky měli všichni, protože byla povinnost pracovat (včetně vězňů, o které se tak po 89. byli s. Havel a Burešová, že pro ně je práce nedůstojná). Na ulicích nebyli žebráci ani bezdomovci, každý měl kde bydlet, i když IV. kategorie s WC a výlevkou někde na pavlači 4. patra bez výtahu nic moc ani tehdy. Lidi neumírali na nedávno vymýcené choroby, dnes znovu objevící se. Pro lidi, co pamatují 1. republiku, jedny boty na celou rodinu, negramotnost, dětská práce, hlad, bída - bylo zavedení sociálních jistot opravdu rájem na zemi.
  Každý režim má svoje pro a proti, ten minulý byl více pro ty "normální lidi", ten dnešní je více pro nemakačenky, nepoctivce, vychcánky, veksláky, kteří nejedou v bonech za 5 Kčs, ale v milionech Kč.
 • 31. 3. 2009 11:26

  anonymní
  Vidíte, lžete. Minimálně v tom cestování. Jednak zcela pomíjíte to, že lidé cestují i bez cestovek (jako třeba já) a druhak to není pravda. Rodiče chtěli za komunistů několikrát na dovolenou na západ a devizový příslib nedostali nikdy. Peníze měli, takže vaše teorie o sockách padá.

  S vaším závěrem se vcelku logicky neztotožňuji. Minulý režim byl pro blbečky, neschopné se o sebe postarat sami, případně přesně ty nemakačenky, co nic neuměli, ale příjmy chtěli jako ostatní. Dnes vás nikdo za ručičku nevodí. Pokud máte schopnosti poctivě a tvrdě pracovat, máte se velmi dobře, pokud umíte prd a nádáváte, že vám stát nesehnal práci za 30 tisíc za měsíc a nic se svou kvalifikací dělat nehodláte, pak vám samozřejmě dnešní stav vyhovovat nemůže.
 • 31. 3. 2009 13:20

  anonymní
  Mohli jet ven s cestovkou. Nějaký problém? Tam jste devizák nepotřeboval.
  Jinak se domnívám, že lidé nejsou zvěř a že nějaké usměrnění v každém případě potřebují. Máme přece jen 21. století a aby sí každý dělal, co uzná za vhodné, není dobré. Vaše tvrzení, že za poctivou a tvrdou práci se máte velmi dobře, je lživé. Právě tací, co umí prd, berou největší nezasloužené odměny.
 • 31. 3. 2009 13:49

  V (neregistrovaný)
  Můžete tu poslední větu nějak dokázat? Konkrétní případy a to, že je to jenom takto a nikdy jinak? Díky.
 • 31. 3. 2009 15:25

  anonymní
  Pán je asi závistivý lhář. Dokázal jsem mu, že lže, protože tvrdil, že "Cestovat šlo zrovna tak jako dnes", což je prostě absurdní. Takže máme co do činění s lhářem.
  No a že je závistivý dokazuje ta poslední věta. Řekl bych, že typický komunista. Prolhaný závistivý zoufalec.
 • 1. 4. 2009 14:41

  anonymní
  Je mi jasné, že mne budete přirovnávat k Jakešovi a jeho výroku o H. Zagorové "vždyť ona je to taková hodná holka, ale kolik vydělává ...", ale třeba kolik vydělávají herci za 1 natáčecí den? Pravda, točí sice od rána do večera, ale kolikrát někdo ve firmě taky dělá od nevidím do nevidím, a nevydělá za celý měsíc to co herec za den. Fotbalový sudí - ten pískající venkovskou soutěž 9. kategorie má za zápas více, než když běžný člověk chodí týden do práce. Nevím, co kdo vidí na L. Marešovi a jak ho je někdo schopen tak vysoce platit. Za co? Znalosti žádné nemá, a to koktání. Tuhle jsem ho viděl na jedné otevíračce - všechno předrmolil z papíru, do toho řev, výskání ... Poslal bych tam našeho 5letého špunta, předvedl by to samé, a měli bychom na celý život vystaráno. Čutálista - kopne do míče, má za to skvělou odměnu, k tomu auto od sponzora, jako kdyby na to auto neměl a ten sponzor mohl to auto propůjčit nějakému dětskému domovu. Ve srovnání s nimi - kolik bere takový operatér v IKEMu nebo v Motole? Určitě si také přijde na pěkné peníze, obávám se ale, že ne na tak vysoké jako výše uvádění, ale musí za to odvést pro lidi významné výkony. Budete-li marodit, komu dáte přednost? Asi těm lépe placeným, kteří vám krásně zakrákorají a místo do míče nakopnou vám zadek, a to vás zcela určitě uzdraví. Protože ti lépe placení jsou dle vás i schopnější a pracovitější a chytřejší a šikovnější ...

  Na příspěvek pod vámi 31.3. 15:25: závistivý jste asi vy, že jste neměl na to před 89. cestovat. Ostatně, i jiní pamatují, že: "Mohli jet ven s cestovkou. Tam jste devizák nepotřeboval."
 • 1. 4. 2009 15:11

  anonymní
  Jste roztomilý, jak píšete závistivé příspěvky plné blafů a v posledním odstavci se dozvíme, že ani neumíte číst. Pokusím se to napsat tak jednoduše, abyste to i vy se svým nízkým intelektem pochopil:

  1) Psal jsem o mých rodičích, nikoliv o sobě
  2) Moje argumentace se týkala původního výroku, že cestovat za komunistů se dalo stejně jako dnes. Což je lež jako věž. Dneska si vezmu 1,5 tisíce liber, koupím letenku a letím na týden do třeba South Hamptonu. To za komunistů nešlo. Libry jsem oficiálně koupit nemohl a devizový příslib jsem nedostal, zvlášť pokud jsem byl mladý svobodný.

  Zkuste méně závidět a víc pracovat. Jednak se budete cítit lépe a ne tak zapšklý a druhak se vám možná zvedne ekonomická situace, což vám opět pomůže méně závidět.
  Já Mareše taky nemusím, ale asi na něm někdo něco vidí, když mu za večer dá tolik, že "byste za to měli celý život vystaráno". Narozdíl od vašeho - jinak jistě geniálního - pětiletého špunta.
 • 2. 4. 2009 11:12

  anonymní
  Jestli reagujete na můj příspěvek 1. 4. 14:41 : vaše: »Moje argumentace se týkala původního výroku, že cestovat za komunistů se dalo stejně jako dnes.« Já jsem ale takový výrok neuváděl, jen jsem reagoval na reakci k takovému výroku. A urážejte intelekt svůj, svých rodičů - na urážky a posílání do blázinců je dnešní generace "inteligentů" výborná. Já by si takové nadřazování ani k mladším nedovoli. Když budu podobně nevychovaný jako jste vy, napíši zde, že jste nevychovaný magor patřící do blázince, protože nevíte, co říkáte a co píšete. Já ale takový primitiv nejsem. Nějaká svoboda názorů vám asi nic neříká?
  Asi se nebudeme tahat o slovíčko, mne je osobně jedno, zda se nepodařilo vycestovat před 89 vám, vašim rodičům či Františkovi Vomáčkovi z Horní Dolní. Jen to prostě šlo i tehdy, když člověk chtěl, samozřejmě trochu omezeněji než dnes. Nicméně konec 80. let byl už hodně uvolněný, oproti např. 70. letům. Proč třeba měly i za komunistů u nás zastoupení např. Lufthansa, KLM, AirFrance, PanAm ...? Samozřejmě, pokud v sobě máte nevraživost k jakémukoliv jinému systému než propaguje ODS, tak vás nikdo nepřesvědčí, a budete si trvat na svém, že černá je bílá a naopak. Ostatně, co čtu diskuze, tak řada jiných přispěvatelů má podobný názor na minulost jako já. Já tu minulost na rozdíl asi od vás (když neuvádíte, že jste to zažil vy osobně, ale jen rodičové, domnívám se, že jste éru socialismu nezažil, případně zažil jen jako dítě) zažil, pokud rodičům nebo příbuzným někdo od komunistů provedl něco špatného, tak je samozřejmé, že tu špínu si budou dál upravovat k obrazu svému a předávat ji i svým dětem. Zrovna tak jako když se někdo z mé rodiny infikuje od stříkačky nějaké narkomana, a exne, tak navždy budu proklínat tento režim i já.
  "Libry jsem oficiálně koupit nemohl" - když jste v té době nežil nebo byl malým dítětem, tak jste je asi koupit nemohl ...

  Víte, když si přečtete více příspěvků tady na Měšci, tak životní zkušenosti mnoha dalších lidí mluví zcela jasně o tom, že i když "méně závidí a víc pracují", tak se nemají nijak zvlášť dobře. Není umění mít ve státě 100 tisíc obyvatel, kteří se mají výtečně, nevědí, za co dřív utrácet, a na druhé straně miliony dalších, kteří mají problém vyžít. A na tomto staví sobectví, raný kapitalismus. Umění je, aby se miliony obyvatel měly dobře. Věřím, že naprostá většina běžných občanů netouží jezdit v Jaguáru nebo Rolls Royci nebo žít na soukromém ostrově, ale většině lidem bude stačit nějaké přibližovadlo mladší než stáří dnešního vozového parku 13 let nebo dům či byt 150 m2, aniž by se kvůli takovýmto věcem musely zadlužit ještě další 2 generace a modlit se při tom, aby během splácení takovéhoto "luxusu" neomarodili chřipkou, nedejbůh ještě něčím horším, aby neměli na splátky a nebyli vystěhováni někam pod most. I současná ekonomická krize částečně vychází z omezené možnosti dále a více utrácet (když lidé nejdříve musí uhradit vysoké nájmy,splátky hypo, energie, potraviny, nezbývá jim na další utrácení). Trh s čímkoliv rozhodně nasycen není a mnoho domácností by si ráda koupilo výrobky krachujících firem (auto, LCD, počítač, byt, dům ...), ale nemá zkrátka za co, protože od zaměstnavatele nedostane odpovídající mzdu. Lidé se mohou snažit sebevíce, studovat cizí jazyky, být v práci denně 25 hodin soboty neděle, a je jim to k prdu, protože nedostanou odpovídající mzdu, ze které by pak mohli náležitě utrácet. Je to začarovaný kruh: bude-li zaměstnavatel šetřit na mzdách, budou menší útraty, čímž i zaměstnavatel nebude mít odbyt, tak lidem sníží příjmy, ti zase budou méně kupovat a tak dále dokola ...
  Omlouvám se dalším pisatelům tady na Měšci, že jsem si dovolil opsat či využít bez jejich svolení jejich myšlenky, se kterými se ztotožňuji.

  Na vaše další urážky a opovrhování, taky anonyme, již nebudu reagovat, za to mi vy ani jiní vám podobní nestojí.
 • 2. 4. 2009 11:37

  anonymní
  Ano, poznal jste správně, že závistivými a prolhanými lidmi, kam vás řadím, pohrdám. Je mi jedno, zda je jim 20 nebo 70. Vlastně jedno ne. K těm dvacetiletým bych byl shovívavější, ještě mohou nabrat rozum. Ale starého, zapšklého závistivce, toho překousávám jen dost těžko.
  K těm cestám - první, kdo psal o tom, kdo jak mohl či nemohl za komunistů cestovat, jste byl vy 31. 3. 11:11. Že máte problém se čtením a chápáním textu, za to já opravdu nemohl.

  Vaše závistivé zkazky o tom, že dobře se dnes mají jen šmelináři a podvodníci nebo tě "Lidé se mohou snažit sebevíce ... a je jim to k prdu, protože nedostanou odpovídající mzdu" jsou přesně důkazem toho, že jste závistivec a navíc zřejmě neschopný. Protože jen opravdu málo schopných lidí má tu smůlu, že nesežene adekvátní práci. Je škoda, že namísto toho, abyste se víc snažil, budete plivat žluč v diskuzích. Mě ty jedovaté sliny až tak nevadí a pohodu mi nezkazí, je to škoda především kvůli vám, protože, věřte nevěřte - jste to jedině vy sám, kdo má šanci se svým (evidentně nespokojeným) životem něco udělat. Ne stát, ne Klaus, Topolánek nebo Paroubek.
 • 2. 4. 2009 12:46

  anonymní
  Poruším své zásady slušnosti a částečně i slibu, že již nebudu reagovat na urážky a opovrhování. Lžete a jste chorobomyslný - to jste vy. Příspěvek 31. 3. 11:11 jsem nepsal, jestli umíte číst, pro vás extra polopaticky: svým příspěvkem dnes, tj. 02.04.2009 11:12 jsem reagoval »Jestli reagujete na můj příspěvek 1. 4. 14:41 ...« na váš příspěvek z 01.04.2009 15:11, kterým vy jste reagoval na můj příspěvek 01.04.2009 14:41. Nic jiného jsem nepsal.
  Bavíte se o prkotinách, ale užitečnější by bylo udělat něco pro to, aby tady dál mohly existovat vymoženosti obvyklé před 89. Aby třeba lidi měli práci. Je zajímavé, že i spousta "schopných" muselo vyhledat "služeb" ÚP, ale to vy ve své modrototalitní slepotě nevidíte nebo vidět nechcete.
  Doufám, že jste se svými bláboly ukojil do sytosti, čest vašim mindrákům.
  Howk
 • 2. 4. 2009 15:00

  Adriana B. (neregistrovaný)
  Teda, vás bych chtěla mít za manžela. Takového naparovače. Nemáte náhodou parohy? Nebo jste teplej a ušlápnutej?
 • 3. 4. 2009 14:54

  anonymní
  Parohy nemám, teplej a ušlápnutej taky nejsem, ale slepičku za manželku nechci, takže děkuji za nabídku, ale zkuste to jinde.
 • 6. 4. 2009 8:00

  anonymní
  Potrefený husák se ozval. Ale svými "geniálními" názory vypadáte na to, máte parohy (či jiný komplexy) či že jste ujetej. Růůůůůůůůůůůůžovou kravatu či košili náhodou nenosíte? Jelikož diskuzní příspěvky obou stran jsou označeny stejně, tedy "uživatel si přál zůstat v anonymitě" - tak moje poznámka platí pro toho vychloubačného, pohrdavého "génia", co všemu rozumí a ve všem je nej. Dovede si aspoň doma nebo u auta vyměnit nefunkční žárovku či opravit kapající kohoutek (u pákových baterií to už nemusí být jen u výměny gumičky) nebo na to zve "odborníky" či na to sezve půl ulice a nad 10 minutami práce 3 hoďky kafrá jak v Parlamentu?
 • 6. 4. 2009 10:23

  anonymní
  To vás fakt ani nenapadne, že na starost o vozový park, barák i zahradu mám lidi, že si myslíte, že se budu vrtat v autě nebo nějakém pitomém kohoutku? Závistivé socky, pro které je podstatné, že si doma opraví baterii, štourají se v tom půl hodiny a v důsledku ušetří maximálně 500Kč (pokud si tu baterii neponičí), opravdu nikdy nepochopím.
  Upřímně mě mrzí, že nejste ve svém životě taky úspěšný a zbytečně se užíráte. Zkuste být trochu pozitivní a usmívejte se na lidi kolem. Je to lepší než plivat žluč.
 • 2. 4. 2009 11:12

  Petr B. (neregistrovaný)
  A kdo vám brání být fotbalistou, hercem nebo moderátorem?? Začněte moderovat v rádiu, večírky a vypracujte se jako Leoš Mareš!! Vždyť na tom přece nic není, ne?? Udělejte si zkoušky na rozhodčího a berte stejně jako ostatní!! Rozdíl je ale v tom, že v tomto režimu se musí vyvinout nějaká snaha, co?
 • 2. 4. 2009 22:09

  mako (neregistrovaný)
  Prosím Vás, kde Jste žil? Mne nepustili s cestovkou ani do Jugoslávie, protože má sestra zůstala v 69. v Západním Německu.
 • 2. 4. 2009 23:22

  anonymní
  A já byl v Jugošce 3x, sloužil jsem u režimového útvaru, měl prověrku a p. Havel tvrdil i po převratu, že zbraně, u které jsem sloužil, v ČSSR nejsou. Asi tenkrát StB nepracovala na 100 %. Nebo jsem je podmázl? A dokonce jsem nebyl nikdy ani v KSČ.
 • 31. 3. 2009 13:57

  anonymní
  Minulý režim byl hlavně pro "dělnickou třídu". Kdejaký vošoust s IQ tykve a vychozenou základkou, házející lopatou, měl 2x víc než inženýr. No a vošousty dnes prostě se*e, že ten inženýr má 5x víc...

  Soudruh nám ještě zapomněl sdělit, že, pokud byl člověk na vojně u nějaké "tajné zbraně", nedostal se pěkných pár let ani do Jugošky, natož na jím opovrhovaný Západ...
 • 30. 3. 2009 10:40

  V (neregistrovaný)
  Pravici rostou preference hlavně proto, že stále více lidí je na rozdíl od Vás ochotných vzít svůj osud do vlastních rukou a nechce berličku od státu. Díky bohu za to, že Váš typ myšlení začíná mizet a nastupuju zde mladší, sebevědomý, moderní styl myšlení.
 • 30. 3. 2009 11:18

  Hanka (neregistrovaný)
  Vzala jsem osud do svých rukou. Jsem OSVČ a mám malé dítě. Nemám zaměstnance. Když mi dítě onemocní, nemám nárok na ošetřování člena rodiny. Přestože si platím nemocenskou, je v případě potřeby směšná. Když jsem chtěla jít na plánovanou operaci, nechala jsem se na 2 měsíce zaměstnat, abych po dobu rekonvalescence nechcípla hlady. Ó, jak dnes chápu kamarádku, jejíž manžel je podnikatel!! Ona je zásadně zaměstnanec, aby rodina přežila. Další kamarádka je OSVČ jako já, ale na 1/2 úvazku chodí prodávat noviny do trafiky, aby měla příjmy na dobu případné nemoci.
  Váží si stát těch, co se chtěli starat sami o sebe nebo jim jen háže klacky pod nohy? Ne, nechci nadávat, ale takovýhle stát mne opravdu neskutečně s****!!
 • 30. 3. 2009 13:42

  Klára (neregistrovaný)
  Výsledky předvolebních průzkumů nám také u pravice nastiňovaly zcela něco jiného, než pak ukázala prakse. Připadá mi, že pravice "zpracuje" ony výzkumnické agentury, aby nám neustále masírovaly mozky tím, že jediná pravice tu má šanci být zvolena tak velkým počtem hlasů. Část občanů se této demagogii i podřídí, a dostale-li na předvolebním mítinku gulášek a propisku zdarma, zvolí ji. Pak se 4 roky chytá za hlavu, koho že to volili.

  Mladší, sebevědomý styl - to myslíte ty nezkušené mlaďochy, co kromě okecávání nic jiného nedovedou? Co věří nesmyslům, které se našprtají na některé z mnoha "univerzit"? Tak za takovou generaci dík, ta nás určitě zachrání. Zatím každý z takových mladých, co byl kdy u koryta, odcházel s průsery a co na koho kdy vyplulo po opuštění úřadu... Za trvání funkce se průšvihy tak nějak ututlají, pokud ho nevyštípe jiný, mladší, ještě svědomitější "přesmrtvolkář".
 • 30. 3. 2009 11:52

  anonymní
  "obnoví možnost slušného bydlení přístupného širokým masám obyvatel bez nutnosti se uvazovat na celý život na vysoké splátky hypoték" - no, takhle jsem se dlouho nezasmál... Byty budou zase za úplateček soudruhovi vedoucímu odboru bytového hospodářství na ONV nebo se člověk bude muset na 10 let upsat v nějakém nelákavém zaměstnání?
 • 30. 3. 2009 14:30

  penzista (neregistrovaný)
  Proč hned úplateček? Nebo úpis v zaměstnání? I dnes vám někde nabídnou k zaměstnání bydlení.
  Bydlení za minulého režimu se dalo pořídit legálně, ale hlavně za nižší dobu práce než nyní. A kdo nechtěl mít vlastní, bydlel v nájmu /ostatně, ve vyspělých zemích je nájemní vztah běžný, a nájemníci rozhodně netrpí, že by díky nájmu neměli co do úst nebo že by si nemohli pořídit 4stopé přibližovadlo/. Sice byla kdysi dražší např. spotřební elektronika, ale bydlení jako takové bylo dostupnější. Stavělo se hlavně více bytů než nyní. Každý z mladých dnes nemá bohaté rodiče, kteří mu naspoří aspoň 1 mega na pozemek a nemá šanci na další 3 mega dostat v bance hypotéku /a pak se modlit, aby nedostal 25 let ani tu chřipku, která by ho zruinovala a nemohl tak platit splátky/. A do toho splácet vzdělání, zakládat rodinu a začít penzijně spořit nejen sobě, ale i těm pomalu ještě nenarozeným dětem a těmto dětem ještě dále spořit na vzdělání, platit si zdravotnickou péči . . . K čertu s takovou "optimistickou" budoucností...
 • 30. 3. 2009 14:39

  anonymní
  Pamatuji si velmi dobře, jak mí rodiče měli problém sehnat byt (resp. místo v pořadníku na něj) bez uplácení či protekce. Dneska nic takového není nutné a byt si může koupit každý, kdo na něj má peníze.

  Vaše představa, že kdo nemá bohaté rodiče, tak nemá šanci pořídit si bydlení, mi přijde naprosto zcestná. Mám kolem sebe řadu mladých lidí, co zakládají rodiny, kupují si auta i byty. A normálně pracují, žádní topmanažeři s platy 200 tisíc za měsíc a víc. Nápodobně vaše představa, že si někdo vezme hypotéku a nesmí dostat chřipku. Víte o hypotékách něco z vlastní zkušenosti nebo jste to s chřipkou četl v Blesku?

  Ano, po pádu socialismu u nás došlo mj. k tomu, že už neberou všichni +- stejně, ale že kvalifikovaná práce vzdělaných lidí se hodnotí násobky mezd nekvalifikovaných manuálně pracujících dělníků. Samozřejmě pokud patříte do druhé zmiňované skupiny, musí vám kapitalismus lézt neskutečně krkem, svým způsobem to chápu. Bylo by na místě ale připustit, že deformaci v příjmech a cenách prováděl socialismus. Nyní nikdo zaměstnavateli nediktuje, kolik má na výplatách dávat a ten dává tolik, za kolik sežene schopné lidi.
 • 30. 3. 2009 15:27

  anonymní
  Bydlel v nájmu... Jak se, proboha, k tomu nájmu dostal??? Právě tak, že musel dát úplatek nějakému podělanému bolševikovi, který o přidělování bytů rozhodoval. Nebo musel být kovaný soudruh a hlavně angažovaný, těm se byty přidělovaly i bez úplatku.
 • 30. 3. 2009 15:37

  anonymní
  Můžete upřesnit, kdy byla ta doba, co široké masy obyvatelstva měly levné a přístupné bydlení? To byla ta doba, co se na přidělení bytu čekalo 20 let, na přidělení školky 3 roky, kdy se řada bytů nechala zdevastovat a vybydlet, protože se starší byty nemohly opravovat, když se stavělo tolik nových (teda stavělo, přesně řečeno "na papíře toho bylo postaveno", skutečnost byla poněkud jiná. Příbuzný byl zedník. Za komunistů se kolaudovaly paneláky, které ještě nebyly v reálu ani vykolíkované. Protože už byly zkolaudované, výkony na nich se psaly na mateřské školky, prodejny..., prostě lhalo se kudy komunisti chodili. To byla ta doba, kdy bylo levné bydlení? Inu, jak pro koho. Byt měl v rozumné době jen voják nebo policajt, ale uznejte, že někdo v tom státě taky musel ehm pracovat, aby naši předkové jaksi nechcípli hlady).
  Co se vám na tom nelíbí? Tenkrát taky byli lidi, co pořád fňukali a leštili kliky na ouřadech. Jiní si oblékli montérky a začali makat. Dneska jsou taky lidi, co makají, pak dostanou peníze a za ně si byty koupí. Když s tím máte problém, tak si prostě navlečte montérky a začněte makat. Má to svoje výhody i nevýhody: výhodou je, že dost ušetříte, ale hodně se toho naučíte, taky si to uděláte jak chcete a jak potřebujete. Nevýhodou je, že stejně musíte vydělat na materiál a zabere to trochu času. Zase pak nemusíte nadávat, že vám někdo zvyšuje nájem. Nebo ještě taky můžete bydlet v jeskyni, ty se privatizovat nebudou.
 • 31. 3. 2009 5:13

  anonymní
  Já osobně pamatuji období před 89., a dovoluji si souhlasit, že bydlení tehdy opravdu bylo přístupnější pro široké masy obyvatel. Nebo si myslíte, že ta obrovská paneláková sídliště na každém městě i městečku, tak nevhodných pro bydlení a V. Havlem odsuzovaných, postavěli nynější kapitalisti? Podívejte se do statistik, kolik bytů se stavělo před 89 a kolik se jich staví nyní. Rozdíl v jedné nule tu bude určitě.
  Starší byty se neopravovaly - ano, nevyplatilo se to. I komunisti uvažovali ekonomicky, což se o nynější vládnoucí moci až tak říci nedá. Proto se stavěly byty nové, modernější. Jestli jste někdy zkoušel rekonstruovat nějaký starý barák - výměna střechy, podlah, oken, instalace nového topení, elektřiny, vody, odpadů, nové omítky, fasáda - asi byste to pocítil, co je to za pitomost - dřina a finančně náročnější než postavit něco nového, na zelené louce. O instalaci výtahu do starého vícepatrového domu ani nemluvě. Nehledě na modernější dispoziční řešení nově stavěných objektů. Připomenu jen, že za socialismu prakticky neexistovaly firmy zabývající se opravami či individuální bytovou výstavbou. Vše se muselo řešit svépomocí nebo řemeslníky pro práci.
  Nemohu si pomoci, kdysi jsme se stěhovali do panenáku, který stál, tekla v něm voda, výtah jezdil, topení topilo a žádné kolíky nikde nebyly. Bydlení to samozřejmě bylo relativně levné. To jsme poznali, když jsme si koupili rodinný domek, který vypadal jakžtakž obyvatelně. Po vystěhování majitelů a jejich zařízení se objevila potřeba vyměnit či vylepšit řadu věcí - a při té příležitosti se to vzalo z gruntu - jak uvádím výše. Takže jak radíte, zažili jsme i tu druhou variantu - po práci a o víkendech, dovolených montérky a makali a makali. A dnes by se dalo zase rekonstruovat, protože vývoj jde všude kupředu, a tak, co stačilo v 80. letech, nestačí dnes. A samozřejmě, co vyhovuje dnes, nebude za 10 let stačit - zvláště podíváme-li se na dnešní moderní předraženou výstavbu, jak je od zahraničních, možná VŠ vzdělaných pracovníků, "kvalitní".
 • 31. 3. 2009 8:40

  Martin (neregistrovaný)
  I já mám zkušenosti s tou dobou. Starší domy se neopravovaly, nevyplatilo se to. Opravdu nevyplatilo? Když jdu centrem města a vidím nádherné secesní opravené domy s barevnými fasádami a uvnitř s moderním bydlením, přemýšlím, jestli státo za to je nechat tak příšerně vybydlet, že v nich bydleli jen socky a cikáni. Centra mnoha měst byla v r. 1989 prakticky mrtvá, život se přesunul na sídliště. Dneska centra pulsují a i když ještě není všechno tak, jak by mělo být, centra žijí a je na co se dívat, krom toho, že tu bydlí lidi a je spousta obchodů. Ty domy jsou více než 100 let staré, a že by se jejich opravy nevyplatily? To myslíte vážně? V centrech měst jsou i domy daleko starší, v Praze i 400 let, a opravují a modernizují se pořád. Paneláky už dávno stát nebudou, ale tyhle nádherné domy tu budou i za dalších 200 let.

  Domek jsme nejen rekonstruovali, ale i stavěli. Firmy na to nebyly, ty budovaly komunismus. Mám u stavařů příbuzné, tak vím, jak to chodilo. Řemeslník v 8.00 v hospodě na svačině, pro jistotu tam zůstal i na oběd a ve 13.00 už nemělo smysl do nějaké práce chodit - brácha byl polír a po několika letech odešel, protože dělník byl pánem, co nějaký usmolený VŠ, který ho z té hospody vyháněl, bude dělníkovi poroučet? Dělníka vždycky vezmou, ten měl vždycky práci. Takže v pracovní době se dělaly fušky za peníze i za naturálie, dělníka jsi do práce nedostal, ale ceres za nesplněné úkoly nedostal dělník, ten dostal vedoucí VŠ.
  Materiál na stavbu se nekupoval, ale sháněl. Byly fronty, lidi spali před stavebninami. Na výběr byl 1 druh dlaždiček. Když se ti nelíbí, bere je pán za tebou, než jsi se odhlídnul, nebyly. Táta byl naštěstí lékař, lidi ho potřebovali, takže se sháněním materiálu ani řemeslníků neměl problémy. Hodně prací si udělal sám, my jako děcka jsme dělali přidavače, ale odborné práce nám na domku dělal zedník-důchodce, jiné odborné práce další řemeslníci. Dneska mám výhodu: bydlím ve svém a peníze cpu do svého. V současné době taky rekonstruujeme, přece jen topení potřebuje za ta léta vyměnit, voda dosloužila a taky z půdy děláme další byt. I dneska si děláme hodně prací sami, dost tím ušetříme. Jenže dneska si můžu vybrat materiál takový nebo makový, dodavatele, firmu, že si někdy říkám zlatý socialismus, tam byl jen jeden materiál a jedna barva, co času mne dneska výběr stojí.
 • 31. 3. 2009 7:54

  Rob (neregistrovaný)
  A ted popisu ja sve zkusenosti s tou dobou.
  Byla to doba, kdy si mohla ucitelka v materste skolce vzit bezurocnou pujcku na stavbu domu, kdy pozemky prodavala obec za 1Kcs vcetne inzenyrskych siti a vcetne projektu (byl vyber ze 4 typu v radovce).

  Jak by to asi vypadalo dneska? Ucitelka v MS si se svym platem neskrtne (neni tak dulezita pro budovani kapitalizmu jako treba bankeri), o bezurocne pujcce si muzete nechat zdat, pozemky projdou pres nejakeho spekulanta (ktery se na nich hezky namasti - to jsou ti spravni podnikatele ve vate). No a projekt - naprojektuji Vam kdeco, vysledkem cehoz jsou zname panelaky na lezaka ve stylu podnikatelskeho baroka (nevim, jestli se mam smat nebo brecet, kdyz vidim jak se vyradila "kreativita" budoucich majitelu).

  Uz chapete, co se mi na tom nelibi?
 • 31. 3. 2009 9:06

  anonymní
  Tak teď nám ještě vysvětlete, proč všechny učitelky z mateřských škol z oné krásné doby nebydlí v rodinných domcích, když měly tak fantastické podmínky... Nebo jste zapomněl podotknout, že ony skvělé pozemky byly v zakopaných prdelích u východoněmeckých a polských hranic?
 • 31. 3. 2009 10:47

  anonymní
  Víte, proč nejen učitelky z MŠ nestavěly rodinné domky? Protože tehdy bylo výhodnější nájemní bydlení. Člověk se nemusel o nic starat, přišel domů, měl teplo a teplou vodu, mohl se věnovat zálibám, jít do kina, do divadla, i do té proklínané hospody. Pokud člověk svépomocí stavěl, neměl žádné osobní volno. A pokud všude nebyl zaveden plyn, znamenalo to po příchodu z práce zatopit pod kotlem, aby v baráku bylo teplo. Někdo pak letěl nakrmit havěť, protože na venkově bylo běžné mít domácí zvířectvo. A když se domkaři podělal kotel nebo sporák, znamenalo pro něj výdaj, dražší bydlení, protože to musel zacálovat zcela ze svého. V paneláku nikoho nezajímalo, zda se rozbil v teplárně nějaký kotel nebo odešel sporák v kuchyni. V rámci nízkého nájmu mu byl vyměněn či opraven. Bydlení (zejména v nájmu) bylo za socialismu určitě levnější a dostupnější. A nedivte se lidem, že do toho šli, když to stát podporoval. Asi jako kdybyste napadal dnešní šetřílky, že využívají výhod stavebního spoření, že si od státu nechávají vyplácet státní podporu, i když uspořené peníze pak použijí na jiný účel než bytové potřeby.
 • 31. 3. 2009 19:46

  Rob (neregistrovaný)
  Netusite nekdo, proc tolik diskutujicich neni schopnych napsat nejakou prezdivku?
  Nevim, proc vsechny ucitelky nemely domky. A to je Vas jediny argument? Nic vic ke srovnani bezurocna pujcka/hypoteka, pozemky za 1kc/pozemky od spekulanta apod. nemate? Tak to jsem v pohode, protoze jste vlastne zadne argumenty nemel.
  O zakopane prdeli blabolite, vite houby kterou lokalitu jsem mel na mysli.
 • 31. 3. 2009 21:20

  Bor (neregistrovaný)
  Přezdívka se líbí? Spokojen?
  Ale víme, kterou lokalitu jsi měl na mysli, Hanspaulku, že :-p?
  BTW nutí tě něco kupovat si pozemek od spekulanta? Proč si ho nekoupíš přímo od majitele, stejně jako ten spekulant?
 • 1. 4. 2009 1:06

  bez přezdívky
  A teď ještě tu pohádku o Červené karkulce, je vidět že minulý režim se na Vás podepsal poměrně dost, minimálně v tom že za svůj názor se stydíte a neumíte se podepsat.
 • 5. 8. 2011 21:58

  zdenek (neregistrovaný) ---.netfree.cz

  prosim vas butete radi ze prijdou komunisti podivejte nato co se deje bohaty sou bohatsi a chudi sou uplne zniceni prezident ods jsou zavodou a jeste jini jestli to tady nedaji komunisti doporadku jak dopadneme 70 letech pujdeme do duchodu lidi protestujte pro ti nim oni nas znicijou ods radek jon nejsou zlidma ale proti jim ods rozkradla vse lenom bohatym davaji zakazky tovarny nejsou lidi beste nane pomozte komunistum a socialum nebute blazni vy nevidite co se deje vase deti obrali budeme chudaci jeste vedsi komunisti zlate casy

 • 30. 3. 2009 9:14

  Jarmila (neregistrovaný)
  "Poslanecká sněmovna (ale i senát) totiž věrně kopírují běžný lidský vzorek obyvatel státu."
  Já měla dojem, že by v čele měli stát lidé, co se naučili řídit a vést, lidé vzdělaní, tedy poněkud nad průměrem běžné populace, ne teda nějaký Franta Vomáčka, co má jen rudou (modrou, zelenou, puntíčkovanou...) knížku, ale měl to by to být člověk, co na základě nějakých znalostí umí rozhodnout a pak za svoje rozhodnutí nese zodpovědnost. Nemám dojem, že by v PS měl být stejný vzorek populace jako před stadiónem při finále Ligy mistrů. Když hoši zakládali Senát, kdo mlátil pantem, že by v něm měla být jakási "elita národaů, pojistka demokracie? Pravda, z jednání Senátu zase nejsou přímé přenosy v TV a neposílají se v něm (asi) do chlívka.
 • 30. 3. 2009 10:54

  Michal Kára (neregistrovaný)
  To nevysvetlujte nam, ale volicum :-D Kdyz ti radsi zvoli tluchubu co jim slibuje peceny holuby do pusy pred odbornikem, ktery jim strizlive rekne, ze peceny holuby proste nebudou, tak je to tezky ;-)
 • 30. 3. 2009 11:10

  dave (neregistrovaný)
  Kdo má alespoň trochu ekonomické vzdělání tak mu musí být jasné, že cesta, kterou chtějí jít socialisté je cesta do pekel. Stát na tom není dobře a nevim proč by se měl zatěžovat ještě více. Když si lidé mohou kupovat nová auta, v obchodních domech nakupovat plné košíky, tak si myslím, že tak špatně na tom ještě nejsou. A co se týká návrhu opatření ČSSD, tak je pokládám opět jen jako přítěž státu. Ten, kdo někdy slyšel o ekonomickém cyklu, tak mu musí být jasné, že nikdy nemůže být pořád dobře. Lidem se nelíbí reformy, co chtěla dělat koalice, ale jak jinak dlouhodobě vyřešit např. problematiku důchodů. Populace vymírá a tak by budoucí senioři neměli prakticky žádný důchod. A toto jde vyřešit pouze dvěma způsoby buď udělat penzijní reformu nebo v budoucnosti zvýšit odvod na sociální pojištění. A z těchto 2 variant mi přijde ta první určitě lepší.
 • 30. 3. 2009 12:32

  anonymní
  Proč ale populace vymírá? Mám kolem sebe mladé lidi ve věku kolem 30 a lehce nad 30. Děti nechtějí, protože mají obavu, že by je neuživili, kdyby přišli o práci. Slušní lidé děti nemají, protože mají potíže a společnost se tváří, jako že se nic, že je všechno v nejlepším pořádku. Děti má hlavně nepřizpůsobivá populace, pro kterou jsou děti zdrojem bezpracného (nebo alespoň zajímavého) živobytí.
  Populace nevymírá. Vymírají hlavně pracovití lidé. Ti mají jedno, nanejvýš dvě děti.
  To, co navrhují socialisté, je cesta do pekel. Ale sebrat lidem prostředky, aby neměli zdroje na svou vlastní reprodukci, je rychlejší a spolehlivější cestou do pekel.
 • 30. 3. 2009 15:29

  Roman (neregistrovaný)
  Malá porodnost není jenom kvůli financím. Je to i o životním stylu, zvyklosti na určitý standard, nejdřív si života trochu užít, pak se teprve usadit, nejdřív si vybudovat určitou pozici a pak teprve zakládat rodinu, i o plánování rodičovství jako takovém - ve vší upřímnosti, jaké procento žen používalo antikoncepci před třeba 25-30 lety a jaké procento ji používá dnes? Až na jednu výjimku jsem nepoznal slečnu, která by neužívala hormonální antikoncepci a ta výjimka ji nemohla ze zdravotních důvodů. Dnes už opravdu není běžné mít jedno dítě před 20 rokem věku a do 25 mít druhé, jako to bylo třeba u mé mámy. Případy, kdy má holka na střední dítě už je spíše výjimkou. Vysoká škola je taky běžnější, než dříve, těžko můžete chtít po 25 letém studentovi, aby si pořídil na koleji dítě, po jeho partnerce taktéž. A když už dostutujete, je třeba získat nějakou praxi, jinak jste v podstatě nezaměstnatelný člověk. Proto se věk rodičovství pořád posunuje. Dřív bylo běžné, že holka dostudovala, pořídila si dítě, druhé, pak jí bylo 25, dvě děti na krku a žádnou praxi. V přístupu k zaměstnání v bývalém režimu to nevadilo, dnes někdo někoho takového hned tak nezaměstná, raději si vezmě někoho čerstvého po výšce bez dětí, než holku bez praxe, která má po škole tak daleko, že už si z toho nic nepamatuje.
 • 30. 3. 2009 23:23

  Jana (neregistrovaný)
  To je tragika, když se polodůchodci po budování kariéry pustí na stará kolena za pomoci Viagry do dělání dětí. Opravdu si myslíte, že mít děti ve 30 - 40 je normální? Já tedy ne. Pominu fakt, že v tomhle věku se rodí daleko více postižených dětí v čele s Downovým syndromem. A stát to stojí nemalé prostředky. Víte, jaké to je, když na malé dítě volají - tamhle ti jde dědeček /a on to je tatínek/.
  Znám v okolí pár lidí, co si na stará kolena pořídili děti. Je to hrůza. I když se někteří rodiče snaží chovat mladistvě, ten vlak už jim ujel a díky budování kariéry děti vychovávají babičky či tety za úplatu, dítěti nahrazují rodičovskou lásku láskou finanční. Zlatá doba socialismu, kdy holky měly děcka po 20.
  Dnes je vývoj ve všem, takže 20ti letá holka po dítěti má ze školy zrovna takový prd znalosti, jako ženská v 35 po dítěti. Mnoho věcí z praxe se na školách nebere. A brzký návrat od dítěte do práce rovněž není dobrý - ostatně všichni asi dobře pamatujeme kritiku komunisticého režimu a jeho jeslí, kdy děti v raném věku šly od matek. Dnes je to to samé, jen ty jesle téměř nejsou, takže když mohou, tak si matky vozí děti do práce, když to nejde, musí si najmout na hlídání nějakou opér služku. A když se takto děje za současného režimu, je to v pořádku, když se tak dělo za socialismu, bylo to špatně?
 • 30. 3. 2009 23:50

  starý student (neregistrovaný)
  Nezlobte se, jen takový skromný dotaz. Koho jste chtěla svými hlubokými myšlenkami, které byly mimořádně aktuální v době vlády Klementa Gottwalda, oslovit? Jelikož si nejsem jist, zda je vám dobře, tak jen pro pořádek uvádím, že žijeme v třetím tisíciletí, v demokratické a svobodné zemi.
 • 31. 3. 2009 15:19

  Roman (neregistrovaný)
  Když si budete mít možnost vybrat mezi 30 letou holkou, která je čerstvě po mateřské a předtím výšku, nikdy nikde nepracovala, a 30 letou holkou s výškou a pěti lety praxe, tak koho si, jako zaměstnavatel, vyberete? Myslete si co chcete, ale jsem si jistý, že kdybyste podnikala, vybarete si druhou variantu bez sebemenšího váhání. Psal jsem, že za dřívějšího režimu s dřívějším systémem zaměstnávání to nevadilo, teď ano. Nevidím nic špatného na třicetiletých rodičích, nevidím je jako polodůchodce, to jenom Vy jste zůstala myšlením ve středověku. Čtyřicet, to je jiná, takové rodiče taky znám a uznávám, že je to tragédie. Mého bráchu měli rodiče ve 25, mě ve 30, takže v takovém věku, kdy nyní běžně mají rodiče první dítě, tak jaký problém? Socialismus už nikdy a určitě bych neříkal, že to byla zlatá doba, kdy měli děti ve dvaceti. Dnes si bez výšky ani neškrtnete a aby holky sekaly se studiem, jako dřív, protože otěhotněly, tak to teda vážně ne. Doba se změnila, ve spoustě věcí k lepšímu, a doba, kdy se mladí brali ve dvaceti, protože čekají dítě, neměli zaměstnání, bydlení taky ne, a spoustu let bydleli ve třech generacích u rodičů v třípokojovém bytě, to opravdu nebyl žádný zlatý věk. Nevidím nic zlého na tom, když si rodiče nejdřív vybudují vzdělání, praxi, bydlení a pak si ve třiceti a pětatřiceti pořídí děti. Rozhodně je to pro rodičovství lepší postup, než ten za minulého režimu. Souhlasit se mnou nemusíte, já s Vámi taky nesouhlasím.
 • 1. 4. 2009 11:30

  X.Y. (neregistrovaný)
  Původně jsem chtěl reagovat na jiné příspěvky, ale když tady čtu tu pravičáckou demagogii a arogantní urážky typu "nejste zdravý" , tak asi není vhodné vyjadřovat zde jiné názory. Jak je vidět, právo na vlastní názor tu většina zastánců demokracie nesdílí. Někteří modří vymaštěnci (na hrubý pytel hrubá záplata) mi připadají ty za socialismu nejuvědomělejší, kteří to "žrali" a dělali ostatním méně uvědomělým lidem peklo. A co které jsem znal, tak po převratu rychle překabátili do ODS, a dnes opět dělají peklo jiným, co "nežerou" ODS. Když jim dnes připomenu, jak těsně před revolucí se aktivně pokoušeli v závodě zavést politické desetiminutovky před vlastním pracovním procesem, tak se nějak nemohou upamatovat, případně vyhrožují tresty za pomluvy. Proč se proboha stydí za to, co dělali před 20ti lety? Nechtějí slyšet pravdu. Obávám se, že tací lidé by se při návratu Hitlera prali o manažerská místa v Osvětimi.

  K nejen vašemu příspěvku: já jako šéf bych si taky vybral holku bezdětnou, svobodnou, Abych nerozvracel manželství, až s ní budu spát. Ale opravdu: abych trnul, kdy se rozhodne pro rodinu a pak trnul, že neseženu na její místo nějaký záskok na 2 nebo 3 roky, až půjde na mateřskou. Proto určitě vezmu holku po mateřské, byť bez praxe. Musím sice počítat s tím, že občas může zamarodit s dětmi, ale nejsme snad v době kamenné, aby se ženy staraly o rodinu a o oheň, a muži chodili na lov. Ta první holka bude po mateřské znát zrovna takové prd jako ta druhá, protože za tu mateřskou se polovina věcí bude dělat jinak než kdysi před mateřskou. A ta druhá holka ještě bude mít třeba manýry z předešlé praxe, které se mne nebudou líbit. Tu první holku bez praxe snázeji předělám k obrazu svému.

  Své dítě jsem měl po třicítce, a až 3 roky po svabě, v dobách socialismu to bylo cosi nevídaného. Dnes vidím, jak je člověk na výchovu "starý". Soukmenovci mého dítěte mu dávají jasně najevo, co to má za fotra za důchodce. Až bude dítě dospělé, po škole, já budu skoro v důchodu. Místo abych se zajišťoval na důchod, budu jej muset podporovat ve studiích. Bude-li i on mít své dítě až po 30, klidně se stane, že se vnoučete ani nedožiju.

  Proto z vlastní zkušenosti: dítě po 30 nikdy! Vidím to dnes i v příbuzenstvu, kdy když se sejdeme, probíráme i děti. Ti normální mající děti po 20 mají jakžtakž čilé dědečky a babičky a normální starosti. Mají se o čem bavit, o životě. Za to ti kariéristé po 30 se nemají o čem bavit, protože ty ostatní nějaké teambuildingy a pracovní porady v pátek v podvečer opravdu nezajímají, není to o životě.

  Co si pamatuji, tak za socialismu mladá manželství stát podporoval, dnes děkuje Husákovým dětem, že aspoň někdo bude moci přispívat do důchodového systému. Takže vaše tvrzení, že lidé po dvaceti neměli zaměstnání a bydleli ve třech generacích v třípokojovém bytě, se nezakládá na pravdě. Ano, možná tomu taky někdy nějak tak bylo, ale asi to byli tací neschopové, jak jsou označováni někteří jiní přispěvatelé zde na Měšci, když se jim něco nelíbí na současném zřízení.

  Jděte se podívat do nějakého zdravotnického zařízení, kolik je dnes nemocných dětí. Skoro všechny pokašlávají, kýchají, spousta jich má alergie na zcela běžné věci okolo nás, o vážných vrozených chorobách, které žádné předporodní testy neodhalí, ani nemluvě.

  Toto je bohužel realita pozdního rodičovství.
 • 1. 4. 2009 11:55

  anonymní
  Vašich depresí z pozdního rodičovství je mi líto, nicméně doufám, že se vám aspoň trochu ulevilo po sepsání tohoto příspěvku. Přeju vám, ať se z toho brzy dostanete a začnete si konečně taky života užívat.
 • 1. 4. 2009 15:00

  anonymní
  Vcelku nic. Tyhle děti chodí do jiných typů zařízení, než chodí běžná populace. Gottovi bych to nepřál, ale spousta takovýchto rodičů se nedožije dospělosti svých dětí - viz nedávno zemřelý arch. Kaplický - smutné, že. Samozřejmě, že některý mladý rodič může také zemřít dřív něž je dítě dospělé (kriminální delikt, autonehoda, pracovní úraz, nemoc) a na rozdíl od Gotta nebo Kaplického zůstávají tyto děti většinou nezajištěny.
 • 30. 3. 2009 12:37

  Rob (neregistrovaný)
  Cesta do pekel - to je nejake nove popularni pravicacke heslo?

  Kdyz slysim o penzijni reforme, mam chut parafrazovat Skopkovou: mili duchodci, myslite si, ze se mate spatne? Udelame penzijni reformu a... to budete koukat!
  Nebo jinak receno: mili duchodci, ze jste za socializmu budovali stat a z vasich dani a odvodu se budovaly narodni podniky apod? No, to uz jsme proprivatizovali, tak snad chapete, ze na ziveni duchodcu penize nejsou, holt se musite postarat sami. Jo vy jste si nenaprivatizovali? To je ale vase chyba, v nasi mlade demokracii kazdy mohl!
 • 30. 3. 2009 15:30

  anonymní
  Ono je kolikrát lepší než "trochu ekonomické vzdělání" používat více selského rozumu. Zatím mne nezklamal a krizi jsem věštil daleko dříve, než ji celý svět přiznal, vyjma ODS, která dlouho šířila poplašnou zprávu ve smyslu že "nás se krize ale vůbec netýká, profrčí jen kolem nás ..."

  "Ekonomický cyklus" - budiž, až všichni budou vše mít, nebude poptávka. Ale ta poptávka by tu byla i nadále, jen by běžní lidé museli mít na utrácení. Pokud jim velkou část příjmu seberou náklady na bydlení, energie, potraviny, lékařskou péči, tak jim při omezených příjmech nestačí na jiné věci - třeba na nákup nových aut. Vezme-li v úvahu, že Ø stáří vozového parku je přes 13 let, je to katastrofa (aby to někoho více trklo, tak 1 auto stáří 3 roky a 1 auto stáří 23 roků dávají dohromady oněch 13 let). Podnikatelé, kterým je přiznáváno nejvíce výhod, točí auta běžně po 3-5 letech, ale běžní občané pak hýzdí naše silnice starými škodovkami.

  "Problematika důchodů" se dala řešit tak, že peníze, které byly na důchodových účtech, se nemusely rozfrcat na ptákoviny nemající s důchody nic společného. Pokud obdobně jako vládnoucí po r. 1989 budou postupovat i penzijní fondy, také se brzy ukáže, že v nich není dost prostředků na hromadné výplaty penzí, až nastanou. Fondy pak natáhnou ruku - státe, starej se! Zhodnocení pramalé, náklady fondů veliké, z čeho ty fondy budou vyplácet penze? Bude to zase jen a jen průběžný systém, kdy fondy budou vyplácet ty peníze, které do fondů přitečou druhou stranou od spořících účastníků.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).