Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nebezpečné sporty pojišťovny nemají rády od motorista - Jsem fanda do motorek a jezdím jako amatér...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 10. 2008 14:11

  motorista (neregistrovaný)
  Jsem fanda do motorek a jezdím jako amatér ve sportovním klubu. Se zájmem si čtu reakce, ale zjistil jsem, že žádný motocyklový sport nikdo nepojistí. Můžete mi poradit, jestli mi stačí životní pojištění. Děkuji.
 • 6. 10. 2008 14:43

  anonymní
  Nechci kecat, ale vzhledem k tomu, že UNIQA má formulář "Dotazník B3 Motocyklový sport", kde jsou otázky jako "Závodíte jako profesionální jezdec x amatér", "Na jakém motocyklu závodíte" atd., bych řekl, že někdo motocyklový sport pojistí ;-).
 • 6. 10. 2008 19:02

  Patrik Chrz
  Záleží na tom, co si chceš pojistit. Pokud se na té motorce zabiješ, tak pojišťovna z životního pojištění plnit bude určitě (ve výlukách to obvykle nebývá, i když nějaká vyjímka by se teoreticky najít mohla, ale určitě ne žádná z hlavních pojišťoven).
  Pokud jde o odškodnění v případě úrazu (z úrazového připojištění k životnímu pojištění), tady už mohou být podmínky přísnější, ale opět by se měly najít pojišťovny, které toto riziko pojistí (obzvlášť pokud jde o nízké pojistné částky v řádu statisíců).
  Jenže tady se jedná o pojištění léčebných výloh v zahraničí. Nejjednodušší je pojištění přímo přes pořadatele, různé pojišťovny bývají sponzory takovýchto závodů a je možné že v rámci toho budou nabízet i nějakou tu pojistku. Pokud jsi registrovaný sportovec, je možné, že uspěješ i zde v ČR, jen se nesmíš nechat odradit u přepážky, když ti paní řekne že to nejde. Nejlépe je pojišťovnu kontaktovat dopředu dopisem (mailem), popř. zajít na centrálu nebo do nějaké větší pobočky.

  Stejně tak je možné, že nějaké pojištění bude mít přímo ten tvůj klub.

  Jo a ještě jedna věc, není motosport jako motosport. Ony výluky totiž obvykle platí jen v případě, že "účastníci závodu nejsou povinní dodržovat předpisy silničního provozu", takže pokud pojedeš nějakou "ekorally" nebo "jízdu zručnosti", atd, tak tento sport ve výlukách být nemusí. Ale to asi nebude zrovna tvůj případ.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).