Hlavní navigace

Názor k článku Nebezpečné sporty pojišťovny nemají rády od Patrik Chrz - Záleží na tom, co si chceš pojistit. Pokud...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 10. 2008 19:02

  Patrik Chrz
  Záleží na tom, co si chceš pojistit. Pokud se na té motorce zabiješ, tak pojišťovna z životního pojištění plnit bude určitě (ve výlukách to obvykle nebývá, i když nějaká vyjímka by se teoreticky najít mohla, ale určitě ne žádná z hlavních pojišťoven).
  Pokud jde o odškodnění v případě úrazu (z úrazového připojištění k životnímu pojištění), tady už mohou být podmínky přísnější, ale opět by se měly najít pojišťovny, které toto riziko pojistí (obzvlášť pokud jde o nízké pojistné částky v řádu statisíců).
  Jenže tady se jedná o pojištění léčebných výloh v zahraničí. Nejjednodušší je pojištění přímo přes pořadatele, různé pojišťovny bývají sponzory takovýchto závodů a je možné že v rámci toho budou nabízet i nějakou tu pojistku. Pokud jsi registrovaný sportovec, je možné, že uspěješ i zde v ČR, jen se nesmíš nechat odradit u přepážky, když ti paní řekne že to nejde. Nejlépe je pojišťovnu kontaktovat dopředu dopisem (mailem), popř. zajít na centrálu nebo do nějaké větší pobočky.

  Stejně tak je možné, že nějaké pojištění bude mít přímo ten tvůj klub.

  Jo a ještě jedna věc, není motosport jako motosport. Ony výluky totiž obvykle platí jen v případě, že "účastníci závodu nejsou povinní dodržovat předpisy silničního provozu", takže pokud pojedeš nějakou "ekorally" nebo "jízdu zručnosti", atd, tak tento sport ve výlukách být nemusí. Ale to asi nebude zrovna tvůj případ.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).