Hlavní navigace

Názory k článku Pojistíme nepojistitelné

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 5. 2002 7:55

  Petra (neregistrovaný)

  Tak AMCICO vyzkouším. Ne pro sebe, ale pro dceru. Mám osmiletou dceru, která má epilepsii. Podotýkám tzv. dětskou epilepsii, která je zvládnuta léky, dokonce již dva roky lékařka postupně vynechává léky a tvrdí, že tak za tři roky bude dcera zcela bez léků. Samozřejmě, že jsme ji chtěli pojistit, je to dítě, které provádí naprosto běžné činnosti jako každé jiné a tím pádem je vystavena stejnému nebezpečí úrazu jako ostatní. Bohužel, žádná pojišťovna, kterou jsme zkoušeli ji nepojistila. Dokonce se ani neobtěžují kontaktovat ošetřující lékařku a zjistit v jakém stádiu epilepsie je a jaká hrozí pojišťovně rizika. Ani nenabídnou třeba zvýšené pojistné, za z jejich pohledu, zvýšené riziko (které ovšem třeba v tomto konkrétním případě vůbec zvýšené není). Dokud jsme se na vlastní kůži nesetkali s epilepsí, žili jsme v bludu, že epileptik je člověk, který sebou při záchvatu plácne o zem a svíjí se v křečích. Není to pravda. Projevů epilepsie je obrovské množství, ale pojišťvny nejsou ochotny rozlišit vůbec nic. Hlavně ať jejich riziko je co nejmenší a platby od klientů co největší.

 • 31. 5. 2002 13:08

    (neregistrovaný)

  Česká pojišťovna
  50 S - životní pojistka bez zkoumání zdravotního stavu pro osoby ve věku 40 - 60 let.

 • 3. 6. 2002 7:53

  Zdeněk (neregistrovaný)

  >>>No, nevím zda-li správci Měšce pochopili to co já z daného příspěvku. Asi ne, když píší takové heslovité líbivé nadpisy. Myslím si, že je to neseriózní. Z nadpisu to vypadá tak, že AMCICO pojistí i nepojistitelné a vyvolá akorát v mnoha lidech zklamání a AMCICO akorát poškodí. No, takovi jsou už u nás novináři. Než aby něco rozebrali pořádně, tak udělají senzaci bez ohledu na okolí.
  >>>Také jsem klientem AMCICO a obdržel jsem zmiňovanou nabídku. Jsem dost spokojený. Mám pojistku také u Generali, ale od nich jsem nikdy nic podobného neobdržel. Dokonce mi ani nenabídli možnost indexace úrazové pojistky, pouze životní.
  >>>Pro paní, která píše o dceři s epilepsií. Vůbec jí nezávidím její situaci, ale já jsem pochopil z příspěvku pana Kadlece, že se nejedná o "standardní nabídku", ale o mimořádnou akci. Takže, aby paní nebyla zklamaná. Znám hodně lidí, kteří si myslí, že jsou zdraví, nebo že nemoc jejich dětí není závažná. Ona je jedna věc co řekne lékař matce dítěte a co napíše do lékařské zprávy. Paní bude určitě nadávat jak je AMCICO špatné když by jí dceru nepojistilo, protože jak si přečetla, že to jde tak se toho samozřejmě chytne -TYPICKÁ ČESKÁ REAKCE.

 • 3. 6. 2002 8:00

  Zdeněk (neregistrovaný)

  Nevím kdo napsal tu šaškovinu s pojistkou 50S u České pojišťovny.
  Kdybych byl všude nepojistitelný a kdyby byla ČP jedinou pojišťovnou, která by mě pojistila touto pojistkou tak bych ji neuzavřel. Co bych mohl očekávat od firmy, která v roce 1996 v podstatě "zkrachovala" (5 mld. ztráta to není málo) a která lže o svém ratingu kde může!!!!!

 • 3. 6. 2002 22:25

  Philips (neregistrovaný)

  Také dělám pojistky. Docela bych uvítal možnost napsat podobný chvalozpěv na mnou zastupované produkty. Jedná se o reklamu placenou nebo bezplatnou?
  Zajímalo by mě, podle které sazby byla ta pojistka IPB Pojišťovny, která se autorovi zdála být víte na co...? Nějak mi ty parametry nesedí, ale třeba neznám všechny jejich sazby.
  A také bych se rád dozvěděl něco bližšího o autorem zmiňované "málem ztrátě licence".
  Moc hezké čtení. Člověk by skoro měl chuť všeho nechat a do AMCICO spěchat.

 • 4. 6. 2002 6:29

  Zdeněk (neregistrovaný)

  Vážený pane,
  také jsem si přečetl článek o AMCICO a připadá mi toto téma zajímávé. Vzhledem k tomu, že jsem člověk, který si rád ověří informace, pořídil jsem si výroční zprávy IPB pojišťovny za rok 1999 a 2000. Rozhodně doporučuji!!! Jsem ekonom, a tak mě velmi překvapily výsledky této instituce. "EXTRÉMNÍ POKLES SOLVENTNOSTI" v těchto letech je alarmující. V roce 2000, podle výroční zprávy utrpěla IPB Pojišťovna ztrátu ve výši cca -360 mil Kč a to díky velmi špatné investici do jejího síldla v Pardubicích. Investovala skoro 1 miliardu a hodnota nemovitosti po ocenění je něco přes 600 miliónů. To je SUPER INVESTICE, nemyslíte??? Na to že pracujete pro tuto firmu toho o ní moc nevíte. Mě stačilo chvíli pátrat.
  >>>Také jsem četl zajímavý článek v týdeníku EURO č.10, 11.3.2002.Perníkový palác, viz (www.euro.cz)- přidávám výtah ///ČSOB vzápětí po dohodě s Domeanou (27. února 2002) rozhodnutím jediného akcionáře zvýšila základní jmění pojišťovny z 500 milionů na 920 milionů, a zachránila tím v poslední chvíli IPB Pojišťovnu před pozastavením činnosti či odnětím licence. To by se v praxi rovnalo zkáze pojišťovny. Nyní do ní natekla jedna miliarda čtyřicet milionů korun (rozdíl mezi touto cifrou a částkou zvyšující základní jmění bylo emisní ážio), pojišťovna ohlašuje, že se vrací do černých čísel, a hodlá opět expandovat. Hrozí jí však velká ztráta, přímo související s jejím sídlem///. Jestli se nemýlím, tak tímto uhradila ztrátyu ve výši minimálně 620 miliónů Kč - to je dost kruté zjištění.
  >>>Asi už to stačí, nebo ne? Je mi vás líto, když pracujete pro firmu o níž víte akorát to, kolik vám dá provizi za sjednaný obchod.

 • 3. 11. 2005 11:07

  Luboš Jákl (neregistrovaný)
  Pracuji jako finanční poradce a co se týče životního pojištění, nevím zda by pojišťovna, pro kterou tento produkt sjednávám, klienta s epilepsií přijala nebo ne, záleží na posouzení lékařem pojišťovny. Mám však k dispozici seznam nemocí, u kterých se zdravotní stav zkoumat ani nemusí, protože jsou NEPŘIJATELNÉ.

  A EPILEPSIE tam NENÍ!

  Co se týče urazového pojištění, tak se pojišťovna zajímá o to, jestli klient měl úraz, jestli má naplánovanou operaci, jestli je pracovní neschopnosti apod. Není tam ani jeden dotaz na NEMOCI. Proto nevidím důvod nepojistit úrazově klienta s epislepsíí (a jinými nemoci). Dokonce moje klientka, která je v invalidním důchodu je úrazově pojištěná.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).