Hlavní navigace

Názor k článku Podoba penzijní reformy dohodnuta. Co vás čeká v důchodu? od Nevolník - Trochu a jen v rychlosti si hrubě zafilosofuji....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 2. 2011 10:16

  Nevolník (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Trochu a jen v rychlosti si hrubě zafilosofuji. Podle mne se začíná naplno ukazovat jedna zásadní věc, totiž to že lidí je na světe příliš mnoho, skutečné hodnoty tvoří jen někteří, a lidé a ekonomiky mají pokřivené hodnoty.

  Peníze jsou jen prostředek směny. Investovat se má do reálií, ale tím že někdo do něčeho investuje ještě neznamená, že by měla hodnota této reálie automaticky růst, což se však často děje.
  Někdo na Měšci nedávno popsal, že na globálních trzích a burzách už dávno není důležité znát jaká je hodnota obchodované věci, ale důležité je vědět jak přemýšlí a zareagují ostatní obchodníci. Připouštím však, že globální ekonomika mne nezajímá a trhům ani nechci rozumět.

  Snažím se vyjádřit, že se domnívám, že "úspěšní, dlouhodobě, bohatnou rychleji než prodělávají neúspěšní plus roste hodnota za daný čas odvedené práce". Mimochodem, oni někteří věří i na neustálý růst. Já rozhodně ne.

  Podle mne, kdyby se důchody všech lidí, na Zemi, v penězích, neustále jen zhodnocovaly tak už se tu asi vyzabíjíme. Tyto důchody a jejich nezhodnocování zřejmě napomáhají (mezi spoustou dalších věcí) udržovat tento systém stabilnější a pokřiveným pravidlům ekonomiky vůbec fungovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).