se šekem můžete:
1).....
2).....
3).....
....
šek se hodí na .....
ale to vše za předpokladu, že je příjemce OCHOTEN ŠEK PŘIJMOUT! - zkuste např. opraváři auta nabídnout šek, nebo v průměrné restauraci zaplatit soukromým šekem, nebo si ve stavebninách koupit nová okna a zaplatit šekem
všichni vás s tím pošlou někam, nebo se budou hooodně kroutit
Naprosto souhlasím. Naštěstí já byl v situaci, kdy opravář pračky mi předem řekl, že to bude za 500 Kč a nakonec to bylo za 1800 Kč. To jsem se dozvěděl v bytě při placení. A já byl nemocný. Měl 2 možnosti: dostane 500, nebo šek. Vzal šek. Pravda, trošku remcal, ale když zjistil, že to fakt funguje, byl spokojený. Dodnes jsme kamarádi :-)
Tak to ale není běžná situace ale spíš "vydírání".
Věta v článku, že s šekem jste vždy bonitní, mi připadá srandovní, protože není to tak dlouho, co i se zahraničním šekem, jste vypadali v bance při inkasu skoro jako lupiči.
U nás šeky nemají tradici. A i v zahraničí hodně neberou osobní šeky, když si nevěří, takže rozhodně platí, že s šekem nejste bonitní.
Bonitní jste s tunou peněz a platební kartou.
Šeky používám jen proto, že zahraniční převody jsou drahé, ale vím, jaké jsou jejich zápory :).
Pěkný článek, ale je myslím trochu mimo realitu. Osobně neznám nikoho, kdo by takhle používal osobní šeky.
I bankovní šeky běžný člověk použije jen párkrát za život, když jede na několik měsíců například do zahraničí :), ale osobní, u nás podle mě nemají tradici.
Otázka je, jestli je to škoda a nebo ne, podle mě ano, je rozhodně dobré mít další platební kanál.