Hlavní navigace

Názor k článku Platební karty: Ztráta soukromí? od Petr Zámečník - Jak 3D-Secure funguje (z článku http://www.mesec.cz/clanky/placeni-kartou-na-internetu-bude-bezpecnejsi/) Vybere-li si zákazník v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2007 13:53

  Petr Zámečník
  Jak 3D-Secure funguje
  (z článku http://www.mesec.cz/clanky/placeni-kartou-na-internetu-bude-bezpecnejsi/)

  Vybere-li si zákazník v internetovém obchodě zboží a rozhodne-li se ho uhradit platební kartou, je přesměrován na stránku banky obchodníka, kde vyplní a odešle platební údaje. Banka si nechá objednávku odsouhlasit obchodníkem a "přeptá" se karetní asociace, zda je karta zařazena do systému 3D-Secure. V případě, že dostane zápornou odpověď, pokračuje autorizací platby a oznámením výsledku transakce (proběhla úspěšně nebo platba nebyla autorizována).

  Je-li karta v 3D-Secure zapojena, zašle obchodníkova banka žádost o autentizaci (ověření) karty přes prohlížeč zákazníka do banky zákazníka. Zákazníkova banka požádá svého klienta o zadání hesla (či jinou formou kartu autentizuje - ověří) a výsledek vrátí přes prohlížeč klienta do obchodníkovy banky. Proběhne-li vše úspěšně, dokončí se běžné ověření transakce a blokace prostředků na účtě zákazníka.

  Zjednodušeně řečeno - zákazník, který nakupuje zboží nebo službu na internetu, je ze stránek obchodníka přesměrován na stránky obchodníkovy banky, a pokud je jeho karta zařazena do 3D-Secure, je přesměrován se na stránky své banky. Po vyplnění všech formulářů s hesly, čísly karet a kódy je vrácen na stránky obchodníka.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).