Hlavní navigace

Názory k článku "Pepo, půjč mi stovku!"

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 7. 2002 23:55

  Michal Komárek (neregistrovaný)

  Již několikrát jsem správce tohoto serveru a redaktory mailem upozornil na skutečnost, že informace uveřejněné na serveru Měšec, jsou často nepřesné a neúplné, dokonce nepravdivé. Pohybuji se několik let v oblasti finančního poradenství a pracuji pro několik společností. Protože podrobně znám jisté finanční produkty, nemohu se smířit s tím, že na serveru Měšec je o těchto produktech sposta nepravdivých informací. Jen namátkou: Citibank již nepožaduje za posouzení úvěru poplatek 800 Kč, tato informace je již několik měsíců nepravdivá. Hypo stavební spořitelna má nový tarif NMV 1 a NMV 1.6, nikoli CMV 1, 1.6. Také určité podrobnosti o těchto tarifech neodpovídají skutečnosti. Mezi finančními produkty - spotřebitelskými úvěry, chybí produkt a.s. PROFIREAL. Je to velmi zajímavý produkt, který si dle mého názoru určitě zaslouží pozornost. Informace o tomto produktu jsou dostupné na infolince 0800 555 666 nebo na http://www.profireal.cz Věřím, že po tomto upozornění, které již zasílám formou otevřeného dopisu, se práce redaktorů tohoto serveru zkvalitní natolik, aby čtenář dostával pravdivé, úplně a nezkreslené informace.

 • 4. 7. 2002 7:20

  Standa (neregistrovaný)

  Nemyslím si jako pan Komárek, že se jedná o lživé informace. Myslím si, že jde o pravdivé informace, ale jaksi neúplné. Jistěže, pokud budu finančním poradcem lépe řečeno prodejcem, budu mít větší přehled o produktech, které vznikají a zanikají s cílem získat nové a nové klienty. Je v podstatě jedno, že je k tomu používána klamavá reklama. vadí mi, že informace jsou neúplné a zavádějící. Kde je zmínka kolik zaplatím za zaslání výpisu, kolik zaplatím měsíčně za vedení účtu, kolik zaplatím za příkaz k úhradě, kolik zaplatím za ukončení úvěru a podobně. A to jsou ty nepodstatné částky, které výrazně prodraží úvěr. Takže nevěřte finančním poradcům, je to jejich chleba a žijí z provizí. Není tak daleko doba kdy se propagovaly nákupy akcií na americké burze, kolik lidí splakalo nad výdělky. Takže lidi mějte otevřené oči a přemýšlejte. Ono ani s tím stavebním spořením to není tak jednoduché - spořit ano, ale vybrat a použít to už je horší

 • 4. 7. 2002 10:15

  Lubor Kolar (neregistrovaný)

  Ja se mohu pripojit s mymi naprosto zapornymi zkusenostmi s "financnimi poradci". Mluvil jsem s nekolika, _kazdy_ mi dal nejakou lzivou (nikoliv neuplnou nebo zavadejici, ale naprosto lzivou) informaci. Navic pak jsem zjistil, ze "poradce" zakaznikovi doporuci nikoliv to, co je pro zakaznika nejvhodnejsi, ale to, z ceho ten "poradce" dostane nejvetsi provizi. Takze vzhledem k me zkusenosti jsem presvedcen, ze je to banda lumpu a prizivniku, co se nestydi pro par korun cloveka sproste obelhavat. Skoda, ze jsem mezi temi "poradci" nenasel vyjimku.

 • 4. 7. 2002 7:29

  Standa (neregistrovaný)

  Pan Komárek doporučuje profireal. Opravdu jsem se šel podívat na jejich stránky. Ani tam nechoďte. Na první pohled u mě vzbudila firma podezření. Je nesolidní firmou,když si nechává skládat kauci od dealerů při ucházení se o místo. Lidi chtějí do práce aby vydělávali peníze a ne aby je vkládali do firmy. Dále není zde ani zmínka o úrokových sazbách, poplatcích, to je vše na zvůli firmy. Neprůhledné a standartně tunelářské. Pane Komárek došel jsem k závěru, že jste dealerem této firmy a potřebujete dostat oněch 9950 Kč zpět, co jste vložil do firmy. Přeji Vám hodně štěstí, ale jste špatným poradcem, pokud jste nalítl na takový produkt. Pokud nemám pravdu pak se omlouvám, ale pochybnosti mi zůstávají. Forma mi vadí a moc.

 • 5. 7. 2002 12:07

  Komárek (neregistrovaný)

  Nejsem žádným dealerem PROFIREAL, ale klientem, který obešel téměř všechny banky, kde zaplatil vždy několik stovek za "posouzení úvěru", aby se nakonec vždy dozvěděl, že nedostane nic, např. protože nemá např. ještě 36 let a dvě děti (Česká spořitelna), nemá pevnou linku od Telecomu (GE Capital bank) a td. Ty peníze, které si na přepážkách vybrali, mi nikdo nevrátil. Proto jsem uvítal nabídku PROFIREAL, kde mi půjčili bez nějakých problémů a hlavně bez jakéhokoliv poplatku předem. ˇUroková míra je také velice přijatelná a srovnatelná s bankovními ústavy, na rozdíl od skutečných lichvářů a podvodníků, jakými jsou Provident financial nebo Fast finance, kde úrok dělá až 150 %. Proto mně překvapilo, že podvodné a lichvářské firmy jsou na seznamu Měšce uvedeny a seriozní PROFIREAL tam chybí. Jinak pracuji jako finanční poradce pro stavební spořitelnu HYPO a skutečně mohu potvrdit, že informace o produktu HYPO jsou na Měšci dost zkreslené a zavádějící. Na tom mohu trvat.

 • 5. 7. 2002 12:37

  Komárek (neregistrovaný)

  Na stránky http://www.profireal.cz, jsem se podíval, protože jsem byl překvapen zmínkou o poplatku 9950 Kč. Nevím, co si myslíte vy, ale jsem v domnění, že ten poplatek není pro zaměstnance, ale pro ty, kteří tento produkt chtějí nabízet jako podnikatelé. Tak si myslím, že je to stejné, jako když obchodník, který chce prodávat, musí zboží napřed koupit anebo výrobce chce vyrábět nějaký vynález někoho druhého, tam musí zaplatit licenci. Takže na tom nevidím nic špatného, když si autor produktu takovým způsobem dělí zrno od plev při výběru svých prodejců. Spíš mne to utvrzuje v přesvědčení, že se jedná o dobrý produkt, jinak by si za licenci nenechal PROFIREAL platit. Co je nekvalitní, je většinou zdarma, kvalita se platí. A co se týká úrokových sazeb, ty sice nejsou uvedeny na internetové stránce, jsou pevné, žádná libovůle firmy, a ty vám vedle dalších podrobných informací zcela ZDARMA sdělí operátorka na zákaznické lince PROFIREAL na bezplatné lince 0800 555 666. Takže asi pravdu nemáte, když se tak vyjadřujete o něčem, o čem nic nevíte. Jak jsem sdělil, jsem spokojeným klientem a nemůžu si na PROFIREAL stěžovat. Příkladně, za půjčku 50 000 na jeden rok zaplatíte u České spořitelny asi deset tisíc navíc a k tomu ještě poplatek za posouzení úvěru, za výpisy, za vedení účtu atd. U PROFIREAL vám žádné další poplatky navíc neúčtují a navíc zaplatíte také asi těch 10 000 za rok jako u České spořitelny. Proto bych byl nerad, aby byl PROFIREAL házen do jednoho pytle s podvodníky typu GFast finance nebo Provident financial apod. Je to skutečně o něčem úplně jiném.

 • 30. 3. 2004 13:08

  Honza (neregistrovaný)
  No ja bych tedy neřekl že na pujčku 50 000Kč na jeden rok u profireal zaplatíte jen 10 000 navíc ale spíš 30 000Kč navíc a to mluvim ze své vlastní zkušenosti takže nevim kdo je tedy lichva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale spíš Vy nevíte o čem mluvíte!!!
 • 5. 10. 2007 13:32

  pikarec (neregistrovaný)
  Za rok u profirealu při 50 tisicich preplatite 8 140 takže vysledne zaplatite jen 58 140 Mluvím taky z vlastni zkušenosti takže nevim pane kde jste tuto zkušenost nabral.
 • 24. 9. 2004 11:10

  George (neregistrovaný)
  Byl jsem zaměstnanecm společnosti Profireal téměř tři roky. Důvod rozvázání prac. poměru byl skutečně velmi akutní. Vyhledem k tomu, že jsem pracoval na inkasním oddělení, vím o čem je řeč! V této firmě jde solidarita stranou! s pozdravem Grossmann
 • 4. 9. 2006 20:38

  Zadlužený (neregistrovaný)
  Přátelé,PROFIREAL je snad největší svinstvo s jakým jsem se kdy setkal. Když jsem si u nich půjčoval 60.000,- Kč byl jsem nadšen s jakou jedndoduchostí je možné získat peníze. Trošku mě zarazil fakt,že vystupování jejich dealerů bylo velmi neprofesionální a vyhýbavé,ale schválili mi půjčku a ostatní mě již moc nezajímalo. Pokud se k něčemu takovému dostanete,přečtě te si pořádně smlouvu!!! S úroky jsem měl za tři roky zaplatit 110.000,- Kč!!! Hrůza. Na stejnou sumu jsem musel podepsat směnku,pro případ,že bych přestal splácet. Pozor na další věc...ve smlouvě je uvedeno,že řešení platební neschopnosti připadá na ROZHODCE,kterého oni samy určí. Nikoli soudní cestou. A věřte mi,ten s Vámi bude hotov raz dva. Já sám jsem se po dvou letech dostal do platební neschopnosti. Zbývalo mi splatit už "jen" 36.600,- Kč. Jenže ouha...firma proti mě využila svého rozhodce a směnku na 110.000,- což jim smlouva umožňuje. Rozhodce rozhodl a já musím splácet od začátku 110.000,- Kč. Pokud ne,může okamžitě ze dne na den (díky rozhodci) dojít k exekuci. Je to opravdu vlastní zkušenost a velmi ŠPATNÁ! Nepůjčujte si peníze u takových banditů!!! Přišel jsem na to,že dnes už není problém půjčit si peníze normálně v bance na rozumný úrok a pokud se dostanete do platební neschopnosti...banky proto dnes už mají pochopení a dá se s ními domluvit...
 • 12. 9. 2006 17:28

  Děkující (neregistrovaný)
  Zrovna dnes jsem byl v místní pobočce Profirealu a chtěl jsem si půjčit 50000,- Kč
  (neměl jsem potvrzení o příjmu). Už to ani vyřizovat nebudu . . . Děkuju za radu !!!
 • 17. 10. 2006 10:56

  Lord Killer
  Svatá pravda! Při podpisu smlouvy naslibujou hory doly, ale už neupozorněj na jejich vysoké sankce. Taktéž slibují odklad na 2 měsíce z důvodu nemoci nebo jiného závažného důvodu. Tento slib ale co já vím moc neplněj!
 • 23. 11. 2006 14:49

  jan (neregistrovaný)
  Ten odklad ale PROFIREAL skutečně dává až na šest měsíců. Ale musí být opravdu doložen například neschopenkou, nestačí jen zavolat, že jsem nemocen.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).