Vlákno názorů k článku Penzijní fondy vám na penzi nenašetří, úrok dávají horší než banky od Nemo - Pokud vycházíme z toho, že u penzijních fondů může být...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2010 14:05

    Nemo (neregistrovaný)

    Pokud vycházíme z toho, že u penzijních fondů může být maximální podpora 1800 Kč na státním příspěvku a 1800 Kč na ušetřené dani při maximálních úložkách, a s mizerným nepojištěným shodnocením v penzijních fondech, tak bych raději zvýšil státní příspěvek na stavební spoření až do výše 38000 kč ročně a toto nazval dlouhodobým spořením na důležité osobní investice (spoření na studium, stavební, na stáří). Současně bych v tomto případě schválil příspěvek zaměstnavatele, daněný jen 15% daní. Měli by to udělat přesně obráceně jak o tom uvažují ODS a TOP. Ne rušit stavební spoření, ale je rozšířit !

  • 14. 6. 2010 16:02

    Nemo (neregistrovaný)

    To ne. Myslel jsem jako alternativu k fondům umožnit spoření ve stavebních spořitelnách, a to za stejných podmínek. To znamená, že stát by místo rušení příspěvku na stavební spoření umožnil šetřit do jednoho místa a tak by celková max částka s příspěvkem mohla vzrůst až na 38 tis. Kč ročně.
    Příspěvek by pak činil 3000 + 1800 a současně by byla poskytnuta daňová úleva i možnost příspěvku zaměstnavatele jako u fondu. Výhodou by bylo pojištění úspor i pevné stanovení podmínek při založení spoření.
    Já osobně mám PF Komerční banky, jehož výnosy jsou jedním velkým zklamáním. Dokud tam bylo našetřeno pár korun, vykazovali výnosy vyšší, teď před ukončením spoření 0,58% připsali vloni a letos 0,24%.

  • 14. 6. 2010 16:22

    avathar202202 (neregistrovaný)

    Obávám se, Kapitáne, že to určitě nebude kvůli Vám. Největší průšvih totiž je, že fondy před sebou valej kámen provizí za sjednání smluv (skryté náklady na smlouvu). Druhej problém je, že i to málo, co měly fondy v akciích, tak prodaly v nejhorší možnou dobu a tedy s velkou ztrátou. Na takový hospodaření člověk přece nepotřebuje platit stovky „top“ managérů, ne?

  • 14. 6. 2010 23:07

    Nemo (neregistrovaný)

    Jelikož největším zprostředkovatelem pro PF KB je sama Komerční banka, lze se oprávněně domnívat, že provize z uzavíraných smluv významně navýšily desetimiliardové zisky Komerční banky. Dalším vysavačem jsou pak určitě termínované vklady u KoBy, které jsou úročeny tak, aby z nich fond nic moc nezískal. Vzhledem k tomu, že žádné dluhopisy v poslední době nebyly nedobytné je možné, že na „vyníkajícím“ výsledku shodnocení za rok 2009 ve výši 0,24% se zasloužily i statisícové platy manažérů fondu a pijavic v představenstvu a dozorčí radě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).