Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pendler žaluje vládu kvůli náhradě škody za test na koronavirus. Jde o princip, říká od pekinez - Ježíši, to je utrpení a nářků: "To, co...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2020 13:41

  pekinez

  Ježíši, to je utrpení a nářků: "To, co se kolem pendlerů dělo, považuji za šikanu, diskriminaci a ztrátu svobody". Jasně, jinak byl celej národ úplně v pohodě, jenom my, chudáci pendleři. Tak tam po 20 odpracovaných letech zůstaň, když je tam svobody přehršel. Jo a když o peníze nejde, tak proč pan advokát podává žalobu na plnění?

 • 24. 6. 2020 17:06

  bez přezdívky

  Tak on už soud rozhodl, že uzavření hranic na vycestování bylo nelegální. Do Saska, kde bylo případů méně než v Praze se jezdit za prací, třeba z Hrádku nad Nisou do Žitavy jste těch pět kilometrů nemohli. Ale z Liberce do mnohem nakažené Prahy, "no problemo".

  Prostě daná optaření byla postavená na hlavu, nepodložená. Kdyby to trvalo třeba první dva týdny a pak se na základě dat jednalo, budiž, ale ten stav trval 3 měsíce a již po měsíci měla vláda data, jak to je s pendlery, jen je zveřejnila potichouččku až v červnu. No ono div se, když tím podpořila své 4 hejtmany z řad ČSSD a ANO, kteří v krajích vyvolávali nenávist proti pendlerům, ale ani jednou nesdělili jediné číslo...

  Proč by někdo z Železné Rudy, chodící do práce kilometr měl platit povinně 2800 za testy a jezdit si je dělat desítky kilometrů, když lidé z Ústí, Boleslavi, Liberce jezdili do práce desítky až stovky kilometrů a platit nic nemuseli? I ze zdravotního hlediska, komu hrozila větší možnost nákazy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).