Hlavní navigace

Názor k článku Pečoval o otce a staral se mu o dům. Soud mu však odepřel vyšší podíl na dědictví od renata1965 - Pána je mi líto, určitě se o otce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2019 9:45

  renata1965

  Pána je mi líto, určitě se o otce staral dobře, vč.nemovitosti s výhledem, že to bude on, který s rodinou bude nadále rodinný dům obývat a starat se o něho. Bratr se vzdal podílu, přenechal o vlastně své dceři a teď záleží na ni, zda uzná strejdu, že má větší nárok na dědictví, když se vlastně staral o jejího dědu. Pokud je slušně vychovaná, tak by to uznat měla, pokud bude mít vidinu lehkého nabytí peněz, tak si bude stát za svým. A tak pak vznikají rodinné problémy a zbytečně. Rodina by měla držet pospolu, nejsme tady tak dlouho, abychom si dělali zle.

  Zajímalo by mě, zda někdo ví...... S manželem jsme si nechali postavit RD, máme teda SMJ. Jelikož je to dvougenerační dům, trvale ho užívají moji rodičové a manželova maminka. Mají tam jen trvalé bydliště, nikde nejsou napsání, že něco vlastní.
  Co bude v případě, že někdo z nich tady už nebude? Každý máme sourozence, jeden je OK, druhý bohužel KO, dvě dospělé děti s vlastním životem a s dobrým vztahem.
  Když jeden z rodičů odejde, nastává dědické řízení i na náš dům?

  Děkuji za případné odpovědi

  Pěkný den všem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).