Do dnešního dne jsem považoval Měšec za docela seriózní web ale názvem tohoto článku se (Proti obsahu nic nemám naopak s ním souhlasím) sami řadíte mezi bulvár.
No, článek je označený jako fejeton, takže za mě je to OK. Kdyby šlo o redakční obsah, také bych pochyboval. Myslím si, že autor může s nadsázkou vyjádřit svůj názor, od toho fejetony jsou. Vždyť je to jeden z nejstarších žurnalistických žánrů.
Jak už zde napsal jeden diskutující, výhodou fejetonu je možnost pohrát si se slovy, vnímat jejich barvu, číst mezi řádky. Udělat něco drzého, co by v jiném textu neprošlo.
Není to náš trend, nýbrž pokus, zda vás - čtenáře - tato témata zajímají a jak je vnímáte. Jsem ochoten o podobě i samotné existenci dalších "politických" článků diskutovat. Co byste chtěli vy?
Jakkoliv jsem si text přečetl s chutí - kloním se spíše k názoru bulvár zde nemít ani v podobě fejetonu. Ekonomika a měšec jsou vesměs exaktní temata - jsou počitatelná, uchopitelná, a exaktně definovatelná. Naproti tomu politika je vždy zatížena mnoha iracionálními aspekty a nutně subjektivními názory a potřebami, proto bude vždy kontrovezrní a vždy bude přitahovat lidský odpad. Už tak je taky dav podivných anonymů, tapetujících jakékoliv seriozní temata svými zblitky. Pusťte se do kritiky paroubka - a ti co věří, že hodný paroubek sebere peníze někomu jinému, a dá jemu nažrat z cizího, znásobí zde své exploatace na úroveň novinek.
V článku Nováka je několik názorových nesmyslů. Tak např. pláč nad svržením Topolánkovi vlády, vlády založené na korupci poslanců přeběhlíků, čímž byly nedemokratickým způsobem změněny výsledky voleb. Tím se ČR republika zařadila mezi banánové státy. Proto Paroubkovo svržení na rozdíl od Nováka považuji za jedině správný a možný krok k návratu demokratických pravidel. Též nechápu, co Novák ještě očekával od vlády, která ztratila většinu poslanců ve Sněmovně a nemohla prakticky nic důležitého již prosadit. Mimochodem o svržení vlády Topolánka se přičinily poslanci vládní koalice. Kromě toho bídná popularita u občanů i ekonomů Topolánkovi vlády nad rozdíl od příznivého hodnocení Fišerovi vlády dává zapravdu Paroubkovu kroku.
A nejasné okolnosti zrušení předčasných voleb Paroubkem, jak uvádí Novák, vůbec nejsou nejasné, ale naprosto pochopitelné, na čemž se shoduje většina právníků. Situace je nyní stabilní a Fišerově vládě se dokonce podařilo dosáhnout dohody politických stran na SR. Novákovi by se asi spíše líbil chaos způsobený politickou krizí po zpochybnění předčasných voleb Ústavním soudem a rozpočtovým provizoriem.
Ono by pak bylo mnohem jednoduší obvinit z toho Paroubka, což asi Nováka mrzí nejvíc.
Pane Nováku, měl byste být Paroubkovi vděčen, že nás uchránil od tohoto chaosu.
Nechal bych pravopis pravopisem a krapet se zamyslel na názorem.
Musím souhlasit, že předchozí vláda nestála za moc a určitě to ODS jen tak nezapomenu. Rozhodně bych ale nenechal hlasovat o důvěře v období předsednictví EU a navíc ani neměl připravený plán, pro případ kdyby to vyšlo. Pokud si dobře pamatuju na výraz ve tváři pana Paroubka, tak byl velmi překvapen. To je podle mě nezodpovědnost, která se u pana Paroubka mísí s jeho ambicemi.
Myslíte, že za zrušením voleb v listopadu stáli právníci? Je to možné, nejsem expert. Ale spíš než to, tak lídrům ČSSD došlo, že v listopadu je to 20 let od sametové revoluce a bude vládnout anti-komunistická nálada. Nu a pokud si vzpomeneme na povolební projev pana Paroubka, tak on svou stranu s komunisty spojil a velmi důrazně. Proč by se jinak ČSSD tak rvala za volby v říjnu, ale za volby v listopadu už ne?!
Protože u nás o termínu voleb rozhoduje soud.
Kdyby ty soudy byly k něčemu, tak řeknou, že vláda, která nemá důvěru, prostě padla. Jenže Rychetský se momentálně nemá rád s Klausem, tak mu to osolil. Paroubek je pragmatik a došlo mu, že ústavní soud rozhodne při dalším sezení naprosto stejně i o listopadovém termínu. Takže nejenomže neumíme vyslovit nedůvěru vládě v souladu s ústavou, ale neumíme ani udělat předčasné volby. Klement Gottwald by zoufalstvím omdlel.
Kdybych měl v té analogii pokračovat, tak to co nám předvádějí naši politici je něco jako brutální sadistické incestní znásilnění sestry bratrem :)
S úvahou v článku nelze než souhlasit. Ještě by tu byla jedna spíš historická tradice: defenestrace. Neříkám tak ani tak, ale tuším, že bych se chtěl přidat...
Nechápu to. Já jako hospodář (domácnost, hypotéka, atd.) musím hospodařit zcela jinak, než "hospodaří" stát. Ale přitom vidím, že ti troubové - kdyby hospodařili sami tak, jak hospodaří za stát - by už dávno byli ne politiky, poslanci, ministry atd., ale spíš bezdomovci s osobním bankrotem na krku. A to by jim patřilo.
Z kontextu mi vyplývá, že pukavec bude nejspíš zkažené vajíčko, tedy to, co jsem dosud znala pod slovem "záprtek" (nebo "záprdek"?). "Pukavec" jsem nikdy před tím neslyšela. Jaksi podvědomě bych ale předpokládala, že "pukavec" by mohl být spíš sám onen uvedený politik - pokud zase nevyhraje volby, mohlo by se mu to přihodit, že pukne. Trochu se obávám toho vystříknutého obsahu potom.